Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

4 hours ago, ToniAdams said:

lol, zabarski saobracaj je inace ono baba vozila do crkve nedeljom ima kracu nogu gas do pola

Ma ne nego drže do šminke, nek crkne lamela od odmaranja noge na kvačilu al' karoserija ima da blista.

Link to comment
23 hours ago, zorglub said:

Po onome što sam video da stiže iz IT stekao sam utisak da ih zabole tačno i za motor i za karoseriju.

ne znam sta bi ti reko, ja uzeo auto iz IT ko casa, sve provere prosao i evo posle 4 godine jos uvek sve 5, mozda nisi gledao na pravom mestu..glupo je tako generalizovati..

Link to comment

Verovatno je Zorglub vidjao neke automobile iz onih kompanijskih flota, ti baš nisu u dobrom stanju, jer ih voze razni ljudi i akaju, a mnogo je takvih auta naokolo. Auta iz Italije od privatnih vlasnika su sigurno jako dobro održavana.

Link to comment

posle 20meseci crkla mi baterija (akumulator)...dosao AAA (amss) stavio nov i otisao. bio pod garancijom i nista nisam platila. ali nije normalno da tako brzo mi crkne baterija. mislim da je prethodna bila izvukla 2.5 godine. ko da negde vuce...mogu li da proverim nekako da kad izvadim kljuceve iz startera da nesto vuce iz baterije?

Edited by mustang
Link to comment

to ti je đavolja rabota

 

em tih klešta trebala bi da proveriš između ostalog i svakog potrošača ponaosob tj vezu ka njemu. ako negde gubi struju(vuče) može biti bukvalno bilo gde gde ima žica koje idu iz akumulatora. prvo treba proveriti da li auto puni akumulator i kako(alternator)

 

ako se slična stvar dogodi i sa novim akumulatorom obavezno kod majstora, moj ti je savet da počneš da razmišljaš o prodaji auta, ne zbog kvara koji je ništa posebno već je to signal da je auto u vrlo zrelom dobu i da će se problemi sve više pojavljivati

 

 

 

ona provera se radi(ako je neko uopšte lud da to radi na vozilu od 15+ godina) kada se isključi mogućnost kod ostalih delova koji su neposredno vezani za struju u automobilu

Link to comment

Multi-meter je na engleskom, pa ti jos treba multi-meter whit curent clamp, ili samo curent clamp, ako hoces da proveris gde vuce. 

 

Nije djavolja rabota, na + kabal (crveni) se prikace amper klesta i ako nesto vuce struju pokaze, prosto da prostije ne moze :D

Edited by SDSG
Link to comment
Verovatno je Zorglub vidjao neke automobile iz onih kompanijskih flota, ti baš nisu u dobrom stanju, jer ih voze razni ljudi i akaju, a mnogo je takvih auta naokolo. Auta iz Italije od privatnih vlasnika su sigurno jako dobro održavana.
S' obzirom da me ceka kupovina auta da li u Italiji ima povracaj poreza ako se kupuje za izvoz?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...