Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

2 minutes ago, Moća said:

S' obzirom da me ceka kupovina auta da li u Italiji ima povracaj poreza ako se kupuje za izvoz?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Ima povraćaja poreza, ali neće ti porez ni obračunavati ni naplaćivati ako auto ide u izvoz van EU, po članu 8. Zakona o porezu na dodatnu vrednost

Link to comment
6 minutes ago, SDSG said:

 

Nije djavolja rabota, na + kabal (crveni) se prikace amper klesta i ako nesto vuce struju pokaze, prosto da prostije ne moze :D

to da utvrdiš, al ako hočeš da popraviš, e tu nastaje komplikacija

 

 

a možda je i do akumulatora

:fantom:

 

 

 

nego mustang, jel si nekad proverila nivo vode u akumulatoru?

Link to comment

Pa sad, ako vuce opet se lako utvrdi, male amperaze vuku sijalice tipa, kabinsko svetlo ili tinjalica od alarma ako ga ima, vece amperaze se opet lako utvrde vadjenjem osiguraca.Uz to amper klestima moze i stanje alnasera da se proveri koliko struje on vuce, jer los anlaser zna poprilicno struje da povuce. 

 

Ne znam kako je kod Mustang u Americi, ali ako je majstor stavio nov akunulator bez da proveri punjenje :ph34r:

 

A akumukatori su odavno bez odrzavanja i zaliveni su ili prekriveni nekom nalepnicom pa je dolivanje elektrolita  nemoguce za laika. A opet ako Mustang ima akumulator sa cepovima :ph34r: hitno majstore treba da menja. 

Edited by SDSG
Link to comment
56 minutes ago, Moća said:

S' obzirom da me ceka kupovina auta da li u Italiji ima povracaj poreza ako se kupuje za izvoz?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

Ti prvo prodaj ono cudo :D

Link to comment
On 31.8.2019. at 0:17, kud u maglu Simoviću said:

ima dobar tape tar u jurija gagarina 141, možda radi i fordove

:mellow:

Ne znam da li si me zajebavao ali lutala sam jutros po JG da nađem ovog tapetara, čovek ne radi autosedišta uopšte. 

Tako da, thanks a lot :dry:

Link to comment
16 hours ago, SDSG said:

Pa sad, ako vuce opet se lako utvrdi, male amperaze vuku sijalice tipa, kabinsko svetlo ili tinjalica od alarma ako ga ima, vece amperaze se opet lako utvrde vadjenjem osiguraca.Uz to amper klestima moze i stanje alnasera da se proveri koliko struje on vuce, jer los anlaser zna poprilicno struje da povuce. 

 

Ne znam kako je kod Mustang u Americi, ali ako je majstor stavio nov akunulator bez da proveri punjenje :ph34r:

 

A akumukatori su odavno bez odrzavanja i zaliveni su ili prekriveni nekom nalepnicom pa je dolivanje elektrolita  nemoguce za laika. A opet ako Mustang ima akumulator sa cepovima :ph34r: hitno majstore treba da menja. 

Pa čekaj, jel se kaže akunulator ili akumukator?

Link to comment
35 minutes ago, Valkyrie said:

Ne znam da li si me zajebavao ali lutala sam jutros po JG da nađem ovog tapetara, čovek ne radi autosedišta uopšte. 

Tako da, thanks a lot :dry:

mislio sam da si ukapirala

:sad:

Link to comment
21 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

to ti je đavolja rabota

 

em tih klešta trebala bi da proveriš između ostalog i svakog potrošača ponaosob tj vezu ka njemu. ako negde gubi struju(vuče) može biti bukvalno bilo gde gde ima žica koje idu iz akumulatora. prvo treba proveriti da li auto puni akumulator i kako(alternator)

 

ako se slična stvar dogodi i sa novim akumulatorom obavezno kod majstora, moj ti je savet da počneš da razmišljaš o prodaji auta, ne zbog kvara koji je ništa posebno već je to signal da je auto u vrlo zrelom dobu i da će se problemi sve više pojavljivati

 

 

 

ona provera se radi(ako je neko uopšte lud da to radi na vozilu od 15+ godina) kada se isključi mogućnost kod ostalih delova koji su neposredno vezani za struju u automobilu

 

21 hours ago, SDSG said:

Multi-meter je na engleskom, pa ti jos treba multi-meter whit curent clamp, ili samo curent clamp, ako hoces da proveris gde vuce. 

 

Nije djavolja rabota, na + kabal (crveni) se prikace amper klesta i ako nesto vuce struju pokaze, prosto da prostije ne moze :D

 

fala, fala na informacijama

 

 

 

kumse, emotivno sam vezana za njega. ja bas volim taj autic, prosli smo dosta zajedno. on me godisnje ne kosta vise od $500-$1000 za popravke, ulje, gume sta god...

pouzdan je, odlican za voznju, pregledan, takve vise ne prave ozbiljno. upoznala sam par vlasnika mazde tribute, mi ko da smo sektasi ...istu pricu vrte ko ja. 

 

drugo taj auto ne vredi vise od $1000-$2000 jer je 2005, ima oko 150K milja, ja bih njega mogla (ako je dozvoljeno) da prevezem u cg pa tako da ga koristimo. on bi bio kod nas do poslednjeg daha

 

Link to comment

ne razumem?

pa sve moje prijatelje, noviji automobili sve skuplje kosta. sa sve full liabillity ispod $500 deductible im nista nije od samog starta. da ne pricam osiguranje i ostalo. meni moj jozef menja ulje sinteticko za $30! pa jebem mu toliko nema ni u srbiji. regularna cena se krece od $60-$90 

 

prema tome ja imam dzabe auto, nema veze sto mu je trzisna vrednost mala

 

drugo, onog trenutka kad izvezes auto iz dilershipa vrednost tog auto je 20%manja. sve je to prevara. poenta je da imas zdrav auto koji odrzavas, samim tim ne mozes jeftinije od redovnog odrzavanja godisnje proci. naravno onaj koji voli nove automobile, samo napred. valjda me vise nista ne fascinira od tih auta da bih mogla tek tako da se odremnem moje mazdice. srecna sam u njoj. 

 

pre neki dan sam se vozila u porseu boxer kako vec, ma idi...ko u fići. 

 

tezak sam drkadzija :D

 

audi r8 bi me cinio srecnom ali gde tu da stanu muz i pas?! 

bronco isto ali da ga malo unutra tehnoloski osavremene, bas je ko stari hamer iz ‘96

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...