Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

15 hours ago, Čutura said:

jel ima sanse da je prilikom zamene kugle na pezou 207 normalna procedura da se nesto ™ odsece brusilicom i posle zavari? malopre mi se sin vratio iz servisa i ovako opisao postupak...

nije bas uobicajeno, ali se desava. zapekla kugla ili spona. verovatno je bila prva ugradnja.

Link to comment

bila je lazna uzbuna, jbg. nikakvog varenja nije bilo. a nije bilo ni secenja, brusilicom je prvo na kolima odsecen sraf jer nije mogao da se skine ni posle grejanja pa je na srafstoku na stolu obradjen cosak viljuske a posle montaze je na kolima jos malo deterano brusilicom. i tako, brener, brusilica jednom pa jos jednom pa jos jednom i detetu se sve pomesalo  :D .

Link to comment
On 24.5.2019. at 11:39, mustang said:

stigla je vlaznost (napokon) malo kod nas ....da li je moguce da mi se zbog toga cuje auto ujutru kad ga upalim? svira kao da grebe kais ili tocak....al posle 5min. sve prestaje kad se auto zagreje. 

 

otvarala sam haubu...teska ko zemlja...sve mi deluje normalno tamo

 

 

On 24.5.2019. at 12:32, renne said:

Menjaj kaiš

 

zaboravila sam da kazem da na kraju nije bio kais u pitanju nego nedostatak tecnosti za volan

Link to comment
  • 2 weeks later...

Na tehnickom se ispostavi da se broj motora ne poklapa sa brojem iz saobracajne. Razlika je u jednom slovu i pretpostavljam da je necija greska u administraciji ranije, posto su slova jedna pored drugog na tastaturi.

Kupio sam auto pre mesec dana i zamenio saobracajnu, nemam staru saobracajnu pa ne znam da li je i na njoj ovaj isti pogresan broj kao na novoj, ali pretpostavljam da jeste posto je taj isti broj u ugovoru, a njega smo prepisali iz stare saobracajne

Prethodni vlasnik auta kaze da nije imao nikav problem ranije pri registraciji

Lik nije neko ko se bavi prevarama i kupoprodajom automobils, u pitanju je star auto, male vrednosti

 

Jel ima neko ideju sta mogu uraditi? Dal da jednostavno probam u drugom servisy, postoji li mogucnost da neko odradi tehnicki sa tim pogresnim jednim slovom?

Plasim se da ako odem u sup, napravim jos vece sranje, koje ce me kostati vremena, novca i zivaca, jer ko zna od kad se ta greska vuce

Link to comment

Nisu me zaveli. Oni mi apsolutno nista nisu rekli. Bio sam u mecjuvremenu u supu, kazu da je gimila sad takvih slucajeva, zbog novog zakona po kom su ovi sa tehnickog duzni da slikaju Brojeve sasije i motora

Na ovom autu se problem vuce jos od godine uvoza i kazu u supu da je suludo da sam to pokusavam iskopati jer su ti predmeti ko zna gde i trajalo bi mesecima

Preostale varijante su da ovi na tehnickom konstatuju da je upisan pogresan broj i da sa tim odem u sup da izdaju novu saobracajnu (iako je podatak o broju motora smesten samo na cip :D ) ili da mi daju uput za vestacenje u 29 novembru.. 

 

Link to comment

Vestacenje u SUP u 29tom ce da te kosta, mislim da su od skora uveli neku katastrofalnu cifru za prekucavanje broja. Proveri

Edited by Milosh76
Link to comment

Vestacenje kosta, ali vestacenjem jedino može da se utvrdi da li je broj prekucavan i menjan, ili je origianlan. Problem je to što je broj očigledno originalan, ali se ne slaže sa dokumentima. Jedino rešenje je da se jure papiri od početka, od uvoznika, ili čak proizvođača, pa da se utvrdi da je broj u nekom od kasnijih dokumenata pogrešen. Bez toga teško da će moći da se rigistruje.

Link to comment

Izmerih kompresiju na motoru, rezultati su 12, 10, 10, 8

Da li je moguce da kompresija bude losa zbog dihtunga glave, da nije u pitanju gora varijanta tj karike

Ume da malo zadimi na pravom paljenju posle nekog vremena stajanja(sivkast/belicast dim), posle nema nista iz auspuha...Pretpostavljam da nakapa antifriz u deo gde je gorivo priliko stajanja

 

Edited by Escalade
Link to comment

Bas je umro taj 4. cilindar, tesko da je do dihtunga, ako toliko duva na njemu taj auto bi jeo antifriz.Ali definitvno je problem u glavi, ako nema neke vece potrosnje ulja,mora glava dole pa da se vidi kakvo je stanje, ali sve u svemu nov dihtung i ravnjanje glave ti neginu, ako je neki sic ili ventil u maleru onda mora full obrada, citaj znatno skuplja igranka. 

 

Jel trosi ulje, antifriz i koji motor? 

Link to comment
15 hours ago, pbg12345 said:

Nisu me zaveli. Oni mi apsolutno nista nisu rekli. Bio sam u mecjuvremenu u supu, kazu da je gimila sad takvih slucajeva, zbog novog zakona po kom su ovi sa tehnickog duzni da slikaju Brojeve sasije i motora

Na ovom autu se problem vuce jos od godine uvoza i kazu u supu da je suludo da sam to pokusavam iskopati jer su ti predmeti ko zna gde i trajalo bi mesecima

Preostale varijante su da ovi na tehnickom konstatuju da je upisan pogresan broj i da sa tim odem u sup da izdaju novu saobracajnu (iako je podatak o broju motora smesten samo na cip :D ) ili da mi daju uput za vestacenje u 29 novembru.. 

 

SUP se odavno više ne bavi tim stvarima, tako da je bez veze da od njih tražiš savet. Probaj u policiji, oni se sada time bave.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...