Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Ubisoft u čabru, Kođima u Beogradu.

  • Replies 9.5k
  • Views 772k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • pokupite sifua na epicu dok možete, imate 24 sata:   https://store.epicgames.com/en-US/p/sifu

  • gejming godina 2020. u očima i rukama mog desetogodišnjeg sina   malo neočekivan review. al nešto kontam da bi moglo da vam bude zanimljivo. ono što je bitno razumeti za početak je d

  • napadaj
    napadaj

    Kupite novi broj Sveta kompjutera, 500. po redu. Fenomenalan je, ubacili su kao dodatak Svet igara sa retro pregledom od 1977. do 2001. godine, pa su tu recenzije Super Marija, Mortal Kombata, Sensibl

Posted Images

nikad nece doci far cry 7 vesala2

  • 3 weeks later...

Odigrao Subnauticu. U principu je veoma laka i relativno kratka igra, kao i obično razni revieweri bezveze drame po netu i prave neke glupe strategije i taktike. Ja sam završio igru da nisam ni video Reapera, nisam sagradio Cyclops-a (sem na samom kraju, jer ti treba njegov upgrade za raketu), niti sam imao većih problema sa bilo kojom živuljkom, jer ih je lako izbeći, a i ne nanose neku štetu. Nakon što napraviš Seamotha, bukvalno je jedino bitno da imaš dovoljno vode i dovoljno baterije za Repair Tool i Scanner, i da ne zaboravljaš stvari poput noža i Alien Tableta. Kada napraviš Prawn Suit bude još jednostavnije jer možeš da pretrpiš ozbiljne batine u njemu, a možeš da otereš svakog napasnika tako što ga malo proburgijaš Mining Arm-om.

Elem, svaka čast developerima za ideju, izvedbu i estetiku igre. Priča nije Bog zna šta, ali to i nije glavni kvalitet igre. Možda uzmem i Below Zero za koji dan.

18 hours ago, Ayatollah said:


misliš nisi video riper levijatana jer nemoguće je da ih uopšte ne vidiš čak i kad bi to želeo? ) prešao si igru na veoma specifičan način, meni je prvi prelazak dosta potrojao, ja sam uživao kao da sutra ne postoji u putovanju kliklopom, odmaranju u nesigurnim zonama, sakupljanju materijala, izbegavanju ripera, istraživanju relativno male mape koja je tako skopčana da deluje veće i da je uvek nešto ostalo neistraženo. meni je subnautica najbolje igračko iskustvo koje sam imao, često hvatam sebe u tužnoj priči da guglam za nečim sličnim. below zero mi je dosta iza originala, kroz igru sam proleteo jer je uveden marker za kvestove pa samo pičiš pravo, ima tu i detalj da krećeš sa oboda mape za razliku od prvog dela gde si u centru što ubija draž istraživanja, ali najveća mana koja objektivno nije mana je osećaj već viđenog i doživljenog. u kec sam ušao bez ideje šta me čeka i zauvek će mi ostati sećanje na prvog ripera kojem sam prijateljski prišao bez obzira što je izgledao i zvučao zastrašujuće jer sam mislio da nijedna živuljka nije smrtonosna.

On 8. 2. 2026. at 19:36, Ayatollah said:

Odigrao Subnauticu. U principu je veoma laka i relativno kratka igra, kao i obično razni revieweri bezveze drame po netu i prave neke glupe strategije i taktike. Ja sam završio igru da nisam ni video Reapera, nisam sagradio Cyclops-a (sem na samom kraju, jer ti treba njegov upgrade za raketu), niti sam imao većih problema sa bilo kojom živuljkom, jer ih je lako izbeći, a i ne nanose neku štetu. Nakon što napraviš Seamotha, bukvalno je jedino bitno da imaš dovoljno vode i dovoljno baterije za Repair Tool i Scanner, i da ne zaboravljaš stvari poput noža i Alien Tableta. Kada napraviš Prawn Suit bude još jednostavnije jer možeš da pretrpiš ozbiljne batine u njemu, a možeš da otereš svakog napasnika tako što ga malo proburgijaš Mining Arm-om.

Elem, svaka čast developerima za ideju, izvedbu i estetiku igre. Priča nije Bog zna šta, ali to i nije glavni kvalitet igre. Možda uzmem i Below Zero za koji dan.

ako ti je originalna igra bila mnjeh, Below Zero neće popraviti taj utisak.

meni Subnautica bila odlična.

On 9. 2. 2026. at 14:11, najneindustrijaliziraniji said:


misliš nisi video riper levijatana jer nemoguće je da ih uopšte ne vidiš čak i kad bi to želeo? ) prešao si igru na veoma specifičan način, meni je prvi prelazak dosta potrojao, ja sam uživao kao da sutra ne postoji u putovanju kliklopom, odmaranju u nesigurnim zonama, sakupljanju materijala, izbegavanju ripera, istraživanju relativno male mape koja je tako skopčana da deluje veće i da je uvek nešto ostalo neistraženo. meni je subnautica najbolje igračko iskustvo koje sam imao, često hvatam sebe u tužnoj priči da guglam za nečim sličnim. below zero mi je dosta iza originala, kroz igru sam proleteo jer je uveden marker za kvestove pa samo pičiš pravo, ima tu i detalj da krećeš sa oboda mape za razliku od prvog dela gde si u centru što ubija draž istraživanja, ali najveća mana koja objektivno nije mana je osećaj već viđenog i doživljenog. u kec sam ušao bez ideje šta me čeka i zauvek će mi ostati sećanje na prvog ripera kojem sam prijateljski prišao bez obzira što je izgledao i zvučao zastrašujuće jer sam mislio da nijedna živuljka nije smrtonosna.

Znaš kako, nekako je i duh same igre da prođeš inkognito i bez čačkanja mečke, jer od čačkanja mečke možeš imati samo glavobolje, a nikakve koristi (a kako je često i u životu uostalom). Igra nema nikakvog antagonistu, već samo razna bića koja se ponašaju u skladu sa svojom prirodom, i na tebi je da odabereš put kojim ćeš ostvariti svoj cilj. Svakako možeš da ga ostvariš i tako što ćeš tražiti Reaper Leviathana da ga povučeš za rep i kampovati u Dunes, ali ti sama igra to ni ne traži (ne postoji ni jedan jedini materijal za koji je potrebno da ubiješ nekog od većih predatora, vrhunac potrebnog nasilja u igri je lov na ribu da ne umreš od gladi), i sve vreme sugeriše da to možda i nije najzdraviji pristup i neće ti za to dati baš nikakvu nagradu. Ja sam svoju igru samo prilagodio zakonitostima univerzuma u kome se ona odigrava i izbegavao nevolju kad god sam mogao, ali ni tako nisam uspeo da zaobiđem Ghost i Sea Dragon levijatane, ovog prvog u obe forme.

Dodatno, ja sam navikao na story driven RPG, pa sam tako i igrao - otkrivao nove delove priče i nove biome, pa onda skupljao sve što mi je potrebno da odem dublje i razmotam priču dalje. Nisam u tome baš mnogo žurio, nekih materijala sam nakupio za tri prelaska, ali nisam ni plivao naokolo reda redi, jer mislim da ni protagonista sam to ne bi radio već bi gledao da se izvuče što pre. Sa druge strane, razumem da neko prelazi drugačije, pun Reddit likova koji su napravili po desetak baza sa Alien Containmentima veličine omanjeg solitera, ili zasadima glowing kelpa koji se vide preko pola mape. Da li sam video sve - nisam sigurno, ali eto razloga za još jedan prelazak.

9 hours ago, garcia said:

ako ti je originalna igra bila mnjeh, Below Zero neće popraviti taj utisak.

meni Subnautica bila odlična.

Nije mnjeh, naprotiv, mislim da je u pitanju odlična igra sa izuzetnom estetikom. Da ne mislim tako, ne bih ni razmišljao o BZ.

Ja sam kompletirao Hollow Knight: Silksong, doterao sam do 100%. Neverovatna igra, preporučio bih je svakome ko je spreman da testira svoje strpljenje, reflekse, nerve i upornost, a sve u prelepom okruženju i fascinantnoj mehanici igre sa preciznim i lakim pokretima i komandama koje često zahtevaju koordinaciju 7-8 skilova u nekoliko sekundi.

Nadam da će DLC uskoro da izađe.

Edited by napadaj

  • 3 weeks later...

Zavrsih The Legend of Heroes Trails from Zero i mogu reci da sam prezadovoljan u celini. Mehanika je prepoznatljiva i u kasnijim naslovima, borba standardni turn-based. Grafika je naravno pomalo arhaicna, nakon solidnog protoka vremena, no vodjenje price je maestralno, kao i uvek. Nastavih sa drugim delom arca (Crossbell arc), Trails from Azure. Prebacio sam statse iz prvog dela, posto je postojala ta opcija, a likovi su mi bili blizu max nivoa. Stigoh vec do drugog chaptera i jedva cekam dalji razvoj price (jedan od retkih serijala gde ne teras napred zbog samog makljanja).

Da, probah sinoc Sector Unknown. Na tragu Fallout naslova (onih prvih izometrijskih), ali u svemiru. Igru je radio jedan covek, ako sam dobro procitao, pa nije cudno da je malo "rough around the edges". Atmosfera je pogodjena prilicno dobro. Zanimljivo stvaranje lika na pocetku (sto je meni uvek veliki plus), uz vaganje koji bonus uzeti (larceny skill je dosta bitan na startu, radi otvaranja vecine kontejnera). Ja sam uzeo persuasion kao glavnu stvar i za sada sam zaobisao vecinu sukoba (tek ssam na drugom nivou i imam prvog kompanjona, robotskog doduse). Obecavajuce. Videcemo kako ce se igra razvijati. Ne ocekujem nikakvu specijalnu pricu, zbog minimalne velicine tima, mada to i nije toliko bitno cesto.

Edited by Miljenko

Od danas u 18:00 po nasem vremenu Slay the Spire 2 ce biti u early access-u. Ono sto je zanimljivo promenili su endzin presli sa Unity-ja na Godot i kao gameplay novina bice online co-op.

3 hours ago, Choda said:

Od danas u 18:00 po nasem vremenu Slay the Spire 2 ce biti u early access-u. Ono sto je zanimljivo promenili su endzin presli sa Unity-ja na Godot i kao gameplay novina bice online co-op.

oni su prešli na godot kad je unity objavio one tarife za developere, mislim da su među retkima koji su opstali u tom protestu.

ja sam keca igrao čim se pojavio u ea, ali dvojka će čekati jerbo mi mewgenics trenutno krade i slobodno i neslobodno vreme evilsmile

Edited by Calavera

  • 4 weeks later...

Koga zanima, Civilization 5 90% popusta na Steamu, 3 dolara

  • 5 weeks later...

Krenuo sam u misiju zvanu Red Dead Redemption 2. Očekujem da ću mesecima igrati ovo čudo, pošto mi i inače za igre treba dosta vremena zbog nedostatka istog. Vidim da će biti veliko uživanje. Kapiram da će Silksong da me poremeti kad izađe, tako da ovo ima da igram do Nove godine.

Zasad deluje monumentalno i spektakularno.

I samo postaje monumentalnije što te više uvlači u svoj svet. Najbolja igra svih vremena po meni...

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.