Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Uzeh Atelier Marie Remake da probam i jos malo pa sam u samom finisu igre. Mehanika jeste nesto jednostavnija, u odnosu na kasnije naslove, no likovi su simpaticni (kao i uvek), plus je sama estetika po mom ukusu. E sad, skoro uvek ima nesto sto fali, a ovde su to mini igre, koje mi jednostavno nisu za naslov o alhemiji, carobnim napicima i tome slicnom. Jurenje misa na stranu, no ovo izbegavanje nocnih mora u Pacman stilu mi se sigurno nije dopalo (plus mi je propao napitak, koji se pravi 13 in-game dana, a imao sam resurse samo za jedan pokusaj-gde pise da je verovatnoca uspeha 100%).

Ja pojedine naslove nisam zavrsio upravo zbog miksanja zanrova, iako sam osnovnu stvar voleo. Najbolji primer je Risen 3, koji mi je uprkos bagovima jedan od omiljenih naslova, no nesretno hvatanje moskih cudovista (ako me secanje ne vara), mi se nikako nije dopalo (na stranu sto ga nisam mogao preci ni na najlaksem nivou). Ako igram RPG, ocekujem da ako nagruvam moj avatar do max nivoa (u raspolozivom trenutku), nece biti problema kod resavanja questova.

 

Sto se Baldurs Gate 3 tice njega igram paralelno sa pomenutim Atelier naslovom. Sada sam blizu Moonrise Towers, no cesljam okolne lokacije. Thisobald Thorm i mini drinking game je definitivno upecatljivo odradjeno. Nemam previse zamerki do sada, mada mi se borba u Last Light Innu sigurno nije dopala. Prvo mi je trebao solidan broj pokusaja, kako bih adaptirao sastav ekipe, no to podvodim pod normalno. Flaming Fist Marcus mi je par puta bezao sa lopate (dva puta se vracao nakon 10- HP), no i kada bih ga sredio i sacuvao Isobel, Jaheira bi izginula. Na kraju sam se morao zadovoljiti potonjim, kada vec Jaheira ne ume da resi sama dve karakondzule.

Bez ispadanja u windows do sada, odnosno zamrzavanja i slicnih lepotinja, sto je za svaku pohvalu.

Edited by Miljenko
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Uzeo da probam Code Vein. Skoro preslikani From naslovi, uz zanimljiv tvist u vidu blood codes (mogu se menjati klase i odredjen set skilova u hodu, kako vec prilagodjavanje taktike zahteva. Naslov je u startu laksi, od standardnih igara ovog tipa, posto igrac nije sam (cini se da je i planiran za dva igraca primarno). U ovom slucaju imamo AI kompanjona, koga biramo u zavisnosti od kakva je regija koju istrazujemo. Imamo home base, gde mozemo unaprediti opremu, odnosu nabaviti items. Presao sam par mapa i sada nikako da provalim kako da nadjem narednu regiju (ako nesto mrzim to je bespotrebno vrtenje u krug). Stoji da levelujem u isto vreme, no kada resim neki boss fight, ocekujem da je put dalje jasan. Tja, naci cu valjda gde treba ici skor; sto sam matoriji, sve manje strpljenja imam.

Na cekanju je Live A Live, koji ce verovatno doneti manje nerviranja.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Sekiro mi je stajao na hardu bar pola godine, nakon nesretnog pokusaja igranja tutorijala. Sada sam isti nekako prosao. Mehanika jeste drasticno drugacija, u odnosu na prethodne From naslove. Deflect, odnosno koriscenje bloka je zanimljiv twist. Ono sto ne mogu da svarim je gubljenje pola exp poena, odnosno novca nakon svake pogibije. Ja sam neko koji igra RPG naslove tako sto snima gde god moze i mene u startu auto-save naslovi nerviraju (sto sam stariji imam sve manje zivaca za gubljenje vremena).

Bolje da uzmem neki Atelier naslov da se opustim.:happy:

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, *edited by mod said:

To deluje problematično u startu samo, posle kako napreduje igra shvatiš koliko je to mizerno mali gubitak, posebno na početnim nivoima.

 

Pa da, scaling je prilično visok a XP farming neizbežna stvar. 

 

Nemoj mnogo da brineš o poenima i nivoima, @Miljenko, zaista neophodno iskustvo stičeš samim igranjem, vežbaš tajming, vežbaš strategiju... Sa vremenom tačno osetiš da je tvoja lična veština napredovala, ne apstraktni skilovi tvog karaktera. Da sa pola igre kreneš ispočetka, video bi da je neuporedivo lakše čak i na samom startu gde nemaš gotovo ništa od opreme i nivoa, ali zato imaš skill u rukama :) 

  • +1 1
Link to comment

Mda, instalirao sam ga ponovo tokom poslepodneva. Malo exp farminga i sklepah za prvi skill. Grappling hook je prilicno korisna na startu, posto skoro polovinu neprijatelja smaknem iz zasede, nakon skoka sa krova ili drveta. Sada mogu ponovo da probam prvog neprijatelja koji ima death skill (odnosno skill koji ne moze da se blokira).

Tja, ja sam od onih igraca sto nagruvaju nivo preko neophodnog, kako bi lakse sredjivali neprijatelje, no kod From naslova to retko pomaze. Samim tim sam ja truba za iste. Turn based igre su ipak moj fah, no da probam i nesto totalno drugacije.

Link to comment
20 hours ago, Miljenko said:

Sada mogu ponovo da probam prvog neprijatelja koji ima death skill (odnosno skill koji ne moze da se blokira).

 

Može i većina tih napada da se blokira ali samo ako pogodiš tajming idealno (deflect), zato se ne preporučuje. Za većinu njih možeš jednostavno da se izmakneš (dodge), a neke je zgodnije preskočiti (one sweep attacks što te obaraju, samo skočiš u mestu).

 

Ako izguraš do prvog ozbiljnog bosa (Genichiro, onaj što ti je odsekao ruku u tutorialu) videćeš da li ti igra leži ili ne. Learning curve je takav da većina igrača tu negde skapira da sve zavisi od ritma, kao da igraš one Rock Band ili NecroDancer naslove: kod svakog bosa naučiš ritam njegovih poteza i onda možeš da počneš da mu pariraš. 

 

  • +1 1
Link to comment

Eternight ima zanimljivu premisu. Postapokalipticni milje, dungeon crawling i dating sim, sve u jednoj igri. Stoji da je naslov odradio jedan covek, no borba je definitivno preteska za moj ukus. Bilo mi je sumnjivo, cim sam video da je potrebno dosta eskiviranja, kako bi se uopste aktivirali specijalni napadi. Ne pomaze ni cesto neophodno pravovremeno pritiskanje tastera (kao kod prvog iz novije Tomb Raider trilogije), pa napad cesto ostane bez efekta. Kao sto sam pomenuo pre par postova, sve manje imam zivaca za ponavljanje borbi milion puta. Ako kod nekog mini bosa izginem 20 puta, a da nisam ni blizu prolaza (recimo da trebaju 4 aktivacije skilla da ga obore, a ja nisam uspeo preko 2). Meh, ne kapiram zasto svi pokusavaju da iskopiraju borbu iz From igara, kada ce to odbiti vecinu casual igraca.

Link to comment

The Iron Oath deluje obecavajuce. Slicno kao Battle Brothers, ali u fantasy varijanti. Strategijski dungeon crawling, uz resavanje questova, glavnu kampanju i standardni mikromenadzment clanova druzine. Za sada sam tek izasao iz tutorijal misije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...