Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Teram Dune: Spice Wars, dan treći (i dalje sam na prvoj partiji :D). Odlična igra, za trunku prekomplikovana (bar za moj ukus), ali verujem da će leći na svoje nakon kvalitetno utrošenog vremena.

 

U osnovi je 4x RTS, kao neki vid Civilizacije, ali u realnom vremenu, i isto ima nekoliko načina da se dođe do pobede, nije samo build and conquer.

Postoji solidno složen sistem resursa i upkeepa, i poprilično složen sistem diplomatije, a oba takođe mogu dovesti do konačne pobede, na svoj način. Ovu diplomatiju, špijune i glasanje u velikom veću Landsarda ništa još nisam skapirao.

 

Svaka kuća (a ima ih 5 u igri) ima svoj sistem bonusa i tech-tree, tako da je preporučljivo da sa nekim kućama jurite trijumf na jedan način, a sa nekim drugim na drugi. Uz to i svaka kuća ima svoje savetnike, od četiri dostupna (ovo su sve likovi iz knjiga) biraš dva na početku igre, a bonusi koje oni donose ti ostaju tokom cele partije. Ti bonusi su nadrealni, otprilike 2% povećanje produkcije vode ili tako nečega, uopšte ne bih očekivao da tako sitne modifikacije budu značajne na duže staze, što samo dodatno govori koliko je ceo sistem složen.

 

Jedinice mi se čine jednostavnijim delom igre, sve su neke čete i pešadije i par letećih, nema tenkova (nema Sonic tenka ni Devestatora :sad: ), što je verovatno dosta realnija slika planete Arakis. Mikromenadžment u fajtu je takođe sveden na minimum, mada postoji, nije skroz kao Civ, udri pa šta bude.

  • +1 1
Link to comment

Da, Dune: Spice Wars deluje dosta dobro, no zahteva vise udubljivanja, u odnosu na recimo cuveni Dune 2000, a meni koncentracija i nije jaca strana ovih dana. 

 

Probao sam Cuisineer, simpaticnu kombinaciju kulinarskih vratolomija, kroz upravljanje restoranom, te dungeon patroliranja, u cilju nalazenja sastojaka za pravljenje djakonija. Likovi su simpaticni; sporedni zadaci ne tako laki, no obicno je nagrada novi recept. Kako se restoran siri, igra postaje sve bolja, uz neophodnost balansiranja sastojaka, kako bi meni bio raznovrsniji. Tu je i neizbezni dug koji glavni lik mora da otplati (nasoj catgirl je ostalo od roditelja). Sarmatna igra, uz povremeno naporan dungeon crawling (mali startni inventar je prilicno neugodan).

 

Days Gone sam dugo merkao. Deluje zanimljivo; puno cinematicsa, sto meni ne smeta. E sad, ovo startovanje misije od pocetka, iako sam snimio negde izmedju, prilicno ide na nerve. To je mene nerviralo i kod Far Cry naslova. Znam par igara koje nisam ni pokusavao da igram (ili nisam presao), jer nemaju klasican "hard save".

Edited by Miljenko
Link to comment

days gone ima klasičan f5 save, a auto save za poneke delove je odličan. zbog toga što si u toj igri super moćan meni je ta igra jedna od najopuštenijih koje sam igrao iako je pojedini ne bi ni pod razno tako opisali jer ne mogu da prevaziđu jezu od gadnih zombija. neću da im se čudim zato što su i meni horor igre po pravilu stresne. uglavnom savet, krenuti od najveće težine.

Link to comment

Pređen i GOW Ragnarok. Prvi utisak da je ovo (nakon Persone 5) igra sa najviše cinematics scena u odnosu na gameplay. Dešavalo mi se da ugrabim sat vremena za igru, i od toga većinu vremena provedem u šetnji I cut scenes. Pozitivno je što se prelaz između igre i cut scenes gotovo ni ne oseća.

 

Priču su pokušali da prodube, to im je u velikoj meri i uspelo ali da moram da igram ponovo neku od te dve, najverovatnije bi izabrao prethodno deo. Mislim da mi ti neki delovi sa decom skoro nikako nisu legli.

 

Takođe sam sad po prvi put uzeo iz zezanja da igram da lokalizacijom na hrvatski, kroz igru nije puno uticalo jer je voice acting dobar i zvuk je čist i razgovetan ali sam primetio da dosta više čitam skrolove i dokumente koje nalaziđ, nego što je to bio slučaj na engleskom.

 

U planu je bio re-play CP2077 uz Phantom Liberty, ali sam na poklon dobio BG3 tako da sam od sinoć upao u tu crnu rupu vremena.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Prvi Everspace ima zanimljiv koncept proceduralnih sektora, gde je jedino zavrsni sektor konstanta. Priznajem da mi se dopao koncept da nikada ne znas sta da ocekujes. Plus nakon pogibije, na osnovu kolektovanog novca, mozes unaprediti perkove (kojih ima mali milion), kupiti novu letilicu, i tome slicno. Prijatno su me iznenadile komande, koje su ultra jednostavne, kao i mogucnost opravke (ako ima potrebnog materijala naravno).

Drugi deo mi je delovao pretezak, no moracu mu ponovo dati sansu.

Link to comment

Dobro, nije opet, zadnji put je bilo pre više od 20 godina, a ovo neće izaći do 2025-te.

 

 

I dalo se očekivati da GTA VI bude bazirana u VIce City-ju, lakše je i za marketing, ako GTA-u uopšte to treba...

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, kipo said:

PS4 igre kupovati samo na PS store ili ima negdje mozda neki popusti?

Imaš nekoliko načina

 

1) disk verzija ima polovnih na KP a i nove budu često na popustu

2) digitalno preko PS store. Ne možeš direktno nego moras da kupiš karticu za dopunu za region u kom  si napravio nalog (EU, US, UK) nikako ne kupuj to kod naših zvaničnih dobavljača jer su cene skoro duple. Nadji na KP prodavce sa dosta pozitivnih ocena i kupi od njih jer je mnogo jeftinije.

3) ono što će ti često izlaziti je kupovina naloga sa igrom. To je dosta jeftinije, koliko znam prilično je sigurno ali gledaj da uzimaš isto kod proverenih preporodavaca. Mislim da mora jedna igra po nalogu ili tako nešto.

Edited by *edited by mod
  • Hvala 1
Link to comment

RDR2 ima ultimate edition za 10 dolara više 

GTA5 je bio besplatan pre par meseci 

 

E sad ne znam kako epic radi sa jednim nalogom na 2 pc nisam probao imam samo jedan 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...