Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Preoštri ste bili prema bolnom maksi, podrazumeva se da nije nivo sećanja na original ali dosta stvari radi kako treba.

Ne smeta beg od njujorškog noira, maksa je i dalje maksa, a i odličan je sao paolo kao što se i da očekivati kad su rock starove lokacije u pitanju. Generalno svekupna prezentacija i produkcija je naravno vrhunska.

Sama mehanika igre je dobra i zabavna i fizika je super, kao i environmental damage.

 

Da, smeta ta preterena filmičnost koju je prslin spominjao, ali bi verovatno manje upadala u oči da priča nije ovako loša i da postoji bilo kakvo emocionalno ulaganje.

 

Generalno da se odigra u 2-3 dana i zaboravi. Što je dosta s obzirom koliko igara koje sam probao u posljednje vreme nije uspelo ni to ispuniti (ili se igre bizarno precenjuju i hajpuju ovih dana ili ja polako postajem cinični matori prdonja)

 

Sad na firewatch, fala singeru što je skrenui pažnju. Gledao sam najave i kupilo me na keca, ali sam skroz propustio da je već izašlo. Deluje kao tačno onaj nivo hipsterskog proseravanja koji mogu ceniti. :fantom:

Link to comment

Улетео сам у Tom Clancy's The Division бету.

 

Први утисци баш безвезе. Очајан дијалог, потпуно генерички у неком one liner нео американа фазону ("now it' the dog eat dog world, maaaaan", "don't uderestimate captain Hall, he fights well when he's cornеred", "We're taking the city back!"). Мени је то обично дпвољно да не играм игру више, али овде има неки занимљив augmented reality додатак са мапама и менијима, па сам ослободио прву базу убивши гомилу неких републиканаца који су преузели Њујорк и не дају нама демократама да доведемо лекаре и излечимо црнце који трчкарају по граду преплашених лица. :puke: Графика посебно разочарење, једва нешто боља од прошле генерације конзола.

 

Пуцњава није лоша, мора да се чучи иза заклона, ко то воли ваљда ће да му буде океј јер је шарено и има доста оружја. Можда је у мултиплејер океј, нисам пробао. Мени није довољно забаве да бих могао да игноришем дебилне реплике па не само да сам после 20 минута играња проценио да га нећу купити већ је питање и да ли ћу наставити бету.

Link to comment

Нисам ни провалио то са понављањем имена. Та ми примедба једнако кретенска за бету као да сам ја малопре написао да сам ушао у зграду и на сваком спрату нашао идентично намештен стан који је идентично растурен (што ми се и десило). Бета је, побогу, тестирају оптерећење сервера, имају неке ситне гличеве још увек, нису откључали све опције у менију, понављају им се аудио фајлови... Не верујем да би ико ризиковао још једну ероу ин д ни зајебанцију, али дебилизам реплика неће излечити ни када уместо Алексе уведу десет других имена о којима причају са једнаким генереичким патосом.

Link to comment

Ma to je u suštini jedna te ista primedba, vožnja linijom najmanjeg otpora i trpanje najprostijih mogućih dijaloga. Jednima smeta sa ove strane, drugima sa one...

 

Mogu ti idiotizmi koje mooks ispaljuju da budu i zabavni ako im se priđe sa minimalnom dozom samosvesti i humora. Kao što su Bioware u drugom Mass Effectu dali nekim pratiocima da koriste najgluplje one-linere koje su u prvom randomly koristili anonimusi; tako da kad Jack najstereotipnije moguće drekne "I will destroy youuu!" čoveku dođe zabavno umesto da zarola očima, seti se kako su to u prvom urlali neki siroti mercenaries dok ih tenkom gaziš jednog po jednog, a oni pucaju iz pištolja :D (Onda u trećem daju nekim desetim NPCs da in-game komentarišu te one-linere iz drugog i sprdaju se sa onim koji su ih izgovarali. Meta all the way.)

Link to comment

Štikažem, ako ne voliš kretenske prozivke nebitnih neprijatelja, loš si čovek nisi baš za cover-based shooters. To je ubedljivo najbolji deo! U početku imaš njih 16 komada, svi se kao šunjaju i pokrivaju jedni druge i pucaju negde u tvom pravcu, i dovikuju se što sa tobom što sa kolegama. Malo kasnije, kad je na podu 15 leševa, onaj poslednji sa nesmanjenim entuzijazmom viče kako će da te pokida i sugeriše ostalima da te opkole :D

 

Bonus poene dobijaju ako neprijateljima daju neki vaguely ethnic akcenat. U onom Tomb Raideru od pre par godina konstantno imao sam osećaj da ubijam braću Slovene. (U toj igri je takođe genijalno što povremeno Lara ume da im uzvrati istom merom, pa lupetaju malo oni, malo ona.)

Link to comment

meni je The Division simpatičan. vizuelno je sjajan.

posebno realističnost grada, prepoznajem neke delove gde sam bio (rokao sam se s nekim looter-ima na High Line-u sinoć, a tamo sam prošle godine proveo par sati :D)

nisam siguran da li će me toliko naložiti da kupim kada izađe official, FPS baš i nije moj žanr.

čak ni Division nisam planirao da pikam, ali je iskočio baner da na XboxOne nude betu "ekskluzivno" u sklopu Gold membershipa.

 

inače, i ja sam imao problem koji je Moća prijavio, da mi pripadne muka nakon 10ak minuta pucačine u prvom licu na konzoli.

posebno dok sam pokušavao Metro2033 da igram.

sa Division-om to nije slučaj, valjda jer je većinom u trećem licu.

 

i da prijavim da sam završio sa FIFA2015.

na carrier modu, uzeo sa Southampton-om Ligu Šampiona i Premier u četvrtoj sezoni. igrao sam sve utakmice, bez preskakanja.

u polufinalu FA kupa izgubio od Liverpoola na bizaran način tako što su u 15om minutu oni već vodili 3:0. u LŠ u finalu odrao sam Juventus 4:0.

G: F. Forster*
D: D. Janmaat, N. Subotić, S. De Vrij, A. Cresswell

M: J. Campbell, M. Schneiderlin*, A. Teixeira, M. Reus

F: H. Kane, S.Mane*

ovi sa (*) su bili u klubu na početku pozicije.

a na klupi Martial i gomila klinaca koje sam ili zatekao u klubu ili proveo kroz youth squad (između ostalog izvesni Latković i Šušak :D)

Edited by Svarog
Link to comment

Stara ti igra, Šnajderlin bi valjda trebalo da je već bio otišao.

 

To sa mučninom sam i ja ovde kukao pre nekog vremena pa su mi nadležna lica objasnila da mi iz PC Master Race imamo više prohteve po pitanju perspektive :nobles: dok nesrećnim konzolašima prepolove FOV radi performansa pa onda imaju osećaj da nose one konjske, kakoszovu, amove dok trče okolo. 

Link to comment

Napucao sam jedno 8 sati na The Division sad dok je open beta... neam pojma šta da vam kažem sem da ne mogu da se otmem utisku da će igra imati "moša!" fazon kada izađe u fulu 8. marta...

 

Prazno je a čini se da i kad "napune" i dalje biti prazno... grafika je prelepa i ceo ambijent je detaljno urađen al sinoć recimo provalim da se smaram i da sa deo hajpa oko igre.

 

Moja presuda™ - kupiću je kad bude 25-30 $ i kasnije... da prođem kroz priču. Ono PvP u dark zone-u neće da im pije vodu ako ovako ostane kako je u beti

Link to comment

@Shan Jan

 

Kako se zove mod za Victoriju?

Uff.. igrao sam jako davno i izbrisao tako da zaista ne mogu da se setim... Mislim da su ovo dobri kandidati:

http://oldforum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?495255-The-Victoria-2-Realism-amp-Rebalance-Project-(2.01-out-now!))

http://www.moddb.com/mods/historical-project-mod

http://popdemandmod.wikia.com/wiki/PDM_Events

 

 

Петица, наравно Са Брејв њу врлд експанзијом.

 

Upravo sada igram sa mojim omiljenim sijamizima, teska borba sa zuluima za kontrolu Africkog kontinenta. Na Deity nivou, igra se vec par nedelja polako ko neka partija saha. Javim kako sam prosao za jedno mesec dana :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...