Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Džabe, ja tek pokušavam da dođem do Marsa :isuse:

 

Jebeni Tharsis i kockice u svemiru i sve nek ide u 3PM. Zakonom bih zabranio da se prave igre sa ovolikim elementom nasumičnosti. Šta vredi što ja sve brižljivo i mudro isplaniram, napravim strateške žrtve tipa ajde da pojedemo kolegu astronauta da ne bismo svi umrli od gladi do kraja misije, kad mi onda uleti random event u kom je nemoguće baciti četiri ili više na d6, a sa 1, 2, ili 3 treba nekom magijom da skrpim 27 repair poena?!

 

Ne bih nikad igrao pod GM-om koji mi tako iznebuha tresne bukvalno nepremostivu prepreku. I kao, probaj ponovo od početka.

 

 

 

hmm, moraću i to da overim. :)

Link to comment

 

Dosta je kratka igra, prati poslednju fazu leta na Mars od kako brod oštete meteori pa ga posada do kraja krpi kako zna i ume da bi preživela. Teška je na onaj mene jako iritantan način - moraš da se nadaš da ćeš na bacanju kockice dobiti šta treba u ključnom trenutku.

Link to comment

 

Ne bih nikad igrao pod GM-om koji mi tako iznebuha tresne bukvalno nepremostivu prepreku. I kao, probaj ponovo od početka.

 

 

plus jedan.

 

a dobar GM je onaj koji ponekad vara na kockicama u korist priče.

Link to comment

Moram malo da korigujem tu prvu procenu - komplikacije na koje nailaziš u kasnijim fazama igre su obično posledica prethodno napravljenih zajeba i kompromisa. Sve je podešeno tako da se neuspesi gomilaju, sam sebi sve više otežavaš. O tome mora da se misli kad biraš manje zlo i menadžuješ razne dizastere... samo što to nigde u igri ne piše i nijedan tutorial ne kaže. 

 

Na primer, iskustvo je pokazalo da kako posadi raste stres, predlozi koje ti daju između faza postaju sve gluplji i luđi. A jedan od dva ponuđena uvek mora da se izabere. Ja sam premudro stres tretirao kao dump stat, kad god je bilo prilike da se nešto drugo dobije po cenu stresa, to sam birao... a onda sa vremenom idioti krenu da mi predlažu suicidalne stvari.

 

Mislim da slično važi i za popravke broda. Ako ostaviš da se neki problemi sami od sebe razreše, računaš da će brod/posada da izdrži posledica, možda tako i bude ali će zato sledeći problem biti značajno teži... a onaj posle njega možda bude praktično nerešiv :isuse:

 

U svakom slučaju ogromna preporuka za užasno frustrirajuću igru.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

jel igra neko Lux Delux ? Riziko klon, samo po ubrzanom tempu. Partija moze da se zavrsi i za 15-tak minuta (moze da se ogranici vreme po igracu za svaki krug). Izgubih par sati veceras isprobavajuci protiv kompa. Deluje ok, verujem da je multiplayer dosta zanimljiviji. Ako je neko zainteresovan ima za 1$ steam original na Humble Bundle do sledece srede.

Link to comment

Moram malo da korigujem tu prvu procenu - komplikacije na koje nailaziš u kasnijim fazama igre su obično posledica prethodno napravljenih zajeba i kompromisa. Sve je podešeno tako da se neuspesi gomilaju, sam sebi sve više otežavaš. O tome mora da se misli kad biraš manje zlo i menadžuješ razne dizastere... samo što to nigde u igri ne piše i nijedan tutorial ne kaže. 

 

Na primer, iskustvo je pokazalo da kako posadi raste stres, predlozi koje ti daju između faza postaju sve gluplji i luđi. A jedan od dva ponuđena uvek mora da se izabere. Ja sam premudro stres tretirao kao dump stat, kad god je bilo prilike da se nešto drugo dobije po cenu stresa, to sam birao... a onda sa vremenom idioti krenu da mi predlažu suicidalne stvari.

 

Mislim da slično važi i za popravke broda. Ako ostaviš da se neki problemi sami od sebe razreše, računaš da će brod/posada da izdrži posledica, možda tako i bude ali će zato sledeći problem biti značajno teži... a onaj posle njega možda bude praktično nerešiv :isuse:

 

U svakom slučaju ogromna preporuka za užasno frustrirajuću igru.

 

wtf?

 

Experience: I've been to the quietest place on Earth

 

http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2012/may/18/experience-quietest-place-on-earth

 

Takvi ne bi primirisali svemir. Veličanstvena sedmorka u SAD u prva grupa kosmonauta u SSSR-u (17 komada) su provodili po dve nedelje u komori Tišine. Pa im povremeno podižu ili spuštaju temperaturu, puštaju čudne zvuke tokom noći (koji su trebali da simuliraju kvarove na letelici) ili im predlažu da im produže boravak (Gagarin je to sam predložio). 

 

Valerij Bikovski:

 

"Service in the Air Force made us strong, both physically and morally. All of us cosmonauts took up sports and PT seriously when we served in the Air Force. I know that Yuri Gagarin was fond of ice hockey. He liked to play goal keeper. Gherman Titov was a gymnastics enthusiast, Andran Nikolayev liked skiingPavel Popovich went in for weight lifting. I don't think I am wrong when I say that sports became a fixture in the life of the cosmonauts."

 

I onda u igru stave posadu koja šizi usled nagomilanog stresa? 

Link to comment

Pa nije stresan sam svemir, stresna je situacija gde im svake nedelje otkazuje po neki modul na brodu, kolege astronauti ginu, a hrane nema pa neki predlažu da jedu leševe zaginulih. Nisu roboti, jbg.

 

Ima načina da se stres iskontroliše, problem postaje kad se zanemari taj manageable resource u korist drugih kao što su hrana ili popravke. (Mea maxima culpa.)

Link to comment

He, he, nakon 11 meseci apstinencije zbog rođenja blizanaca, sinoć prvi put uzeo na računaru da igram nešto ozbiljnije od browser igara. Nastavio moju staru partiju Crusader Kingsa 2 sa Srbijom, dobio mladog kralja sa Diplomacy-jem 15 (znatno mi poboljšao odnose sa feudalcima, gotovo anulirao Short reign) i oženio ga sa Genius  (+5 na sve Statove) i Midas Touch (+5 na Treasury) škotskom princezom (mislim da joj nijedan stat nije ispod 10, Treasury ima 25). Tu očekujem kvalitetno potomstvo, a kako imam treasurera sa 22 Treasury-jem, pare padaju kao iz kabla. Jebe me što sam okružen sa tri carstva - Byzantine, Carpathia i West Francia, pa bukvalno ne mogu da mrdnem nigde, a da ne objavim rat celom carstvu - npr. imam strong claim na Zagreb, ali kad krenem u rat, Franci dignu 10 puta više vojske od mene i zgaze me kao muvu.

 

Oh, kako mi je ovo nedostajalo... Jedva čekam da pazarim novu mašinu, pa krenem da nadoknađujem sve što sam propustio.

Link to comment

He, he, nakon 11 meseci apstinencije zbog rođenja blizanaca, sinoć prvi put uzeo na računaru da igram nešto ozbiljnije od browser igara. Nastavio moju staru partiju Crusader Kingsa 2 sa Srbijom, dobio mladog kralja sa Diplomacy-jem 15 (znatno mi poboljšao odnose sa feudalcima, gotovo anulirao Short reign) i oženio ga sa Genius  (+5 na sve Statove) i Midas Touch (+5 na Treasury) škotskom princezom (mislim da joj nijedan stat nije ispod 10, Treasury ima 25). Tu očekujem kvalitetno potomstvo, a kako imam treasurera sa 22 Treasury-jem, pare padaju kao iz kabla. Jebe me što sam okružen sa tri carstva - Byzantine, Carpathia i West Francia, pa bukvalno ne mogu da mrdnem nigde, a da ne objavim rat celom carstvu - npr. imam strong claim na Zagreb, ali kad krenem u rat, Franci dignu 10 puta više vojske od mene i zgaze me kao muvu.

 

Oh, kako mi je ovo nedostajalo... Jedva čekam da pazarim novu mašinu, pa krenem da nadoknađujem sve što sam propustio.

 

blago tebi...

 

inače :Hail: 

Link to comment

Ja isto cekam novu masinu, pa da odigram Witcher 2 i 3, natenane; tu su i Skyrim, Pillars of Eternity i par drugih stvari gde me je graficka mucila ili onemogucavala igranje. Ostaje mi da se strpim jos mesec dana, a onda necu znati sta pre. :piggy:

Link to comment

Pa nije stresan sam svemir, stresna je situacija gde im svake nedelje otkazuje po neki modul na brodu, kolege astronauti ginu, a hrane nema pa neki predlažu da jedu leševe zaginulih. Nisu roboti, jbg.

 

Ima načina da se stres iskontroliše, problem postaje kad se zanemari taj manageable resource u korist drugih kao što su hrana ili popravke. (Mea maxima culpa.)

 

Za to takve sobe i služe, da odmah eliminišu ljude koji će pući pod pritiskom. Da su dotični npr.  čitali knjigu Grigorija Šonjina Među prvima (Самые первые) ne bi stavljali takve bisere u igru. Dotični je bio član prve grupe kosmonauta (drug iz klupe mu je bio Valerij Bikovski), leteo je jednom u kosmos kao komandant misije Sojuz 6. Knjiga opisuje pripreme za let u svemir, iz perspektive učesnika u programu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...