Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

He, he, nakon 11 meseci apstinencije zbog rođenja blizanaca, sinoć prvi put uzeo na računaru da igram nešto ozbiljnije od browser igara. Nastavio moju staru partiju Crusader Kingsa 2 sa Srbijom, dobio mladog kralja sa Diplomacy-jem 15 (znatno mi poboljšao odnose sa feudalcima, gotovo anulirao Short reign) i oženio ga sa Genius  (+5 na sve Statove) i Midas Touch (+5 na Treasury) škotskom princezom (mislim da joj nijedan stat nije ispod 10, Treasury ima 25). Tu očekujem kvalitetno potomstvo, a kako imam treasurera sa 22 Treasury-jem, pare padaju kao iz kabla. Jebe me što sam okružen sa tri carstva - Byzantine, Carpathia i West Francia, pa bukvalno ne mogu da mrdnem nigde, a da ne objavim rat celom carstvu - npr. imam strong claim na Zagreb, ali kad krenem u rat, Franci dignu 10 puta više vojske od mene i zgaze me kao muvu.

 

Oh, kako mi je ovo nedostajalo... Jedva čekam da pazarim novu mašinu, pa krenem da nadoknađujem sve što sam propustio.

 

Hah ameteru! To je igrica gde sam sa Srbijom (ili bese neka drzavica ala Duklja koja se kasnije pretvara u Srbiju?) dogurao do osvajanja cele mape, titule 2 patrijarha i 3 cara. Na kraju sve strategije imaju neku falinku koja nema veze sa stvarnim svetom i koja moze da se iskoristi. Mislim da sam krenuo da osvajam mini-drzavice po mediteranu, nebitno koliko daleko i uglavnom muslimane ne bi li me zavoleli moji hriscanski susedi. Prvi komsiluk je dosao tek pred kraj igre. Bio sam dobar i sa papom (izdo srpskog pravoslavnog boga!) sto mi je dalo dodatni boost itd itd...

Link to comment

Ja posle mesecne pauze konacno precistio ceo DAI. Dvoumio sam se izmedju dva brza prlezenja zarad druge price i jednog sveobuhvatnog pa sam na kraju ipak odradio jedna od 100 sati igranja. Pocistio sve side misije kompanjona (sem dvoje koji mi se nisu svideli) istrazio price, preklao zmajeve i odradio sve sto se odraditi da a da nije tupavo u smislu "Sakupi sve biljcice za svoju dvorsku bastu ili juri flase vina za svoj podrum." 

Ima dobrih i losih stvari ali generalno jako je cudno koliko glavna prica kaska za svim pricama companiona pa cak i za dobrim delom side misija. Mada kontam da sam i tu dosta izgubio jer nisam igrao prethodne verzije.

 

Sad nastavljam sa nadoknadjivanjem pa lepo kad dodjem kuci uvalim se pred TV pogasim svetla, nabijem slusalice pa pravo u Metro2033. Fantasticno odradjena i atmosfera i ceo sistem. A poseban nod ide na to sto NPCevi spominju stvari iz knjige :)

Link to comment

Ja posle mesecne pauze konacno precistio ceo DAI. Dvoumio sam se izmedju dva brza prlezenja zarad druge price i jednog sveobuhvatnog pa sam na kraju ipak odradio jedna od 100 sati igranja. Pocistio sve side misije kompanjona (sem dvoje koji mi se nisu svideli) istrazio price, preklao zmajeve i odradio sve sto se odraditi da a da nije tupavo u smislu "Sakupi sve biljcice za svoju dvorsku bastu ili juri flase vina za svoj podrum." 

 

Ima dobrih i losih stvari ali generalno jako je cudno koliko glavna prica kaska za svim pricama companiona pa cak i za dobrim delom side misija. Mada kontam da sam i tu dosta izgubio jer nisam igrao prethodne verzije.

 

Sad nastavljam sa nadoknadjivanjem pa lepo kad dodjem kuci uvalim se pred TV pogasim svetla, nabijem slusalice pa pravo u Metro2033. Fantasticno odradjena i atmosfera i ceo sistem. A poseban nod ide na to sto NPCevi spominju stvari iz knjige :)

Kada bi uporedjivao sa prva dva dela, kako bi rangirao DAI. Ja sam Origins prelazio vise puta, drugi deo jednom(mada cu ga probati ponovo, kada stigne nova masina).

Link to comment

Kada bi uporedjivao sa prva dva dela, kako bi rangirao DAI. Ja sam Origins prelazio vise puta, drugi deo jednom(mada cu ga probati ponovo, kada stigne nova masina).

iskreno nemam pojima, pošto mi je ovo bio prvi Dragon Age koji sam igrao. Svidja mi se to što su ubacili da ti sejvovi iz prethodnih igra utiču na novu igru i oblikuju svet u kom igraš. možda grešim ali to nisam vidjao pre u igrama. što se tiče ponovnog igranja svakako da ima "mesa" za to ako u prvom prelazenju ne krenes sa namerom da cistis sve što te zanima već ponesto ostaviš za drugi put. ja sam krenuo sa namerom da ga odigram dva puta baš zbog 2-3 ključna raskršća u igri i drugačijom klasom/rasom/polom. ali sam se predomislio i pregazio ga sveobuhvatno u jednom igranju.

Link to comment

Meni je DAI u neku ruku bio bolji od Origins. Lepo optimizovana igra i dugačka, ima šta da se radi, gameplay je korektan, priča takodje kao i sidequestovi. Jedino mi NPC-evi nekako nisu na nivou Origins-a. U Originsu su, čini mi se, životniji, stvarniji. No, svakako, obe igre su za preporuku. 

Drugi deo nisam igrao jer su ga popljuvali, no, odigraću Origins ponovo pa ću nastaviti sa drugim i trećim delom.

 

@edited by mod, to sa prenošenjem starih save-ova je major feature u Mass Effect-u i Witcher-u

Link to comment

Hvala. Ako je bolji od Originsa, znaci da mi sledi jos jedno uzivanje.  ^_^

Krenucu i ja sa prva dva dela, pa tek onda probati DAI.

Edited by Miljenko
Link to comment

Најбољи је Инквизишн, нарочито ако не сметају патетични и глупи дијалози.

 

Ako nema četvorke, onda ne može biti bolji od prvog dela.  ^_^

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...