Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Oh, pa kakva sam ja budala... Dao sam prestolonasledniku da vodi baroniju, a zaboravio sam da ga pre toga oženim  :isuse:  Sad se on sam oženio nekom lowborn Bugarkom, sa svim statistikama manjim od 5 i idiotskim traitovima (Gluttonous, Craven i taj rad) i spawnovao tri ćerke, sve jedna gora od druge. Sad moram ili da pravim zaveru da ubijem starijeg sina, da bi mlađi postao prestolonaslednik (što će da podstakne njegovog brata od tetke, Princa od Bavarske, da plotuje po zemlji, jer je on sledeći u redu za nasleđivanje) ili da čekam da ovaj postane vladar, pa da se otarasi žene, uz nadu da neće dobiti sina do tog trenutka (ili da ga ubije odmah po rođenju ili pošalje u popove). E, živote...

Link to comment

Ko voli igrice na EU fazon i jos se ne daj boze pali na XIX vek nek obavezno proba Victoriju. Postoji na forumu fanmod da se skine koji kao eventove izbacuje sve bitnije dogadjaje iz tog doba pa dok igrate deluje kao da zivite taj vek. Tako npr. ako vam izleti da birate vojnu doktrinu i izaberete Klauzevica ide poduzi tekst o tome ko je on i sta je propovedao. Slicno i za razne izume, dogadjaje, bitke, filozofske pravce, religijske stvari... Ja bih tu igru ubacio umesto casova istorije o tom periodu :D Tako sam npr. saznao da su nemci bili vrlo aktivni u Pacifiku i poosvajali puno ostrvaca po raznim mikronezijama i inima...

Link to comment

Bizmarkov arhipelag :) Jedan od primera dugoročnog planiranja je trampa cele Ugande za ostrvo u Severnom moru, računali su da će im to biti korisnije za budući fajt sa Royal Navy. Dobra je Viktorija. Kao Srbija možeš da batališ mornaricu i da se koncentrišeš na pešadiju i artiljeriju prilikom odabira prioriteta za istraživanja. 

Link to comment

Ko voli igrice na EU fazon i jos se ne daj boze pali na XIX vek nek obavezno proba Victoriju. Postoji na forumu fanmod da se skine koji kao eventove izbacuje sve bitnije dogadjaje iz tog doba pa dok igrate deluje kao da zivite taj vek. Tako npr. ako vam izleti da birate vojnu doktrinu i izaberete Klauzevica ide poduzi tekst o tome ko je on i sta je propovedao. Slicno i za razne izume, dogadjaje, bitke, filozofske pravce, religijske stvari... Ja bih tu igru ubacio umesto casova istorije o tom periodu :D Tako sam npr. saznao da su nemci bili vrlo aktivni u Pacifiku i poosvajali puno ostrvaca po raznim mikronezijama i inima...

 

 

Bizmarkov arhipelag :) Jedan od primera dugoročnog planiranja je trampa cele Ugande za ostrvo u Severnom moru, računali su da će im to biti korisnije za budući fajt sa Royal Navy. Dobra je Viktorija. Kao Srbija možeš da batališ mornaricu i da se koncentrišeš na pešadiju i artiljeriju prilikom odabira prioriteta za istraživanja. 

 

meni nije pasovala viktorija, verovatno zbog lošeg rešenja sa napredovanjem u tehnologiji.

Link to comment

Meni je DAI u neku ruku bio bolji od Origins. Lepo optimizovana igra i dugačka, ima šta da se radi, gameplay je korektan, priča takodje kao i sidequestovi. Jedino mi NPC-evi nekako nisu na nivou Origins-a. U Originsu su, čini mi se, životniji, stvarniji. No, svakako, obe igre su za preporuku. 

Drugi deo nisam igrao jer su ga popljuvali, no, odigraću Origins ponovo pa ću nastaviti sa drugim i trećim delom.

 

@edited by mod, to sa prenošenjem starih save-ova je major feature u Mass Effect-u i Witcher-u

 

Dvojku mozes komotno i da preskocis, nista neces izgubiti. Vidjao sam duze, sadrzajnije i smislenije expansions od te igre.

Link to comment

Син открио Цивилизацију, па сам са њим мало поподне пикао и онда му рекао "е, сада пусти мене мало". Следећа сцена које се сећам је како дижем главу да са неким поделим радост што сам побио све Хабсбурге, а оно напољу свиће. :sleep:

Link to comment

Син открио Цивилизацију, па сам са њим мало поподне пикао и онда му рекао "е, сада пусти мене мало". Следећа сцена које се сећам је како дижем главу да са неким поделим радост што сам побио све Хабсбурге, а оно напољу свиће. :sleep:

Koju od njih nekoliko??

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...