Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

isaac me totalno uzeo pod svoje. malopre sam imao prelazak u kojem sam se od krupajlije™ koji je zrtvovao brzinu radi dodatnog healtha i mogucnosti unistavanja kamenja pretvorio u masinu za unistenje koja leti po sobama i ispaljuje lasere, a prate ga neki mali brdjanin i par muva :Hail: usao, naime, u onu sobu s kockom u sredini, odlucio da okusam srecu jer sam prosli put dobio neke korisne pilule, a ono mi potpuno promeni lika. otvorim pause screen i pogledam, a ono pola itema niti prepoznajem niti znam sta rade :D posle sam nasao i smart fly i poslednji komad guppyja (prva dva naravno nisam pokupio, valjda su i oni stigli u onom rerollu), pa je odradjivanje satane proslo brzo i lagano. kakva igra!

Edited by Calavera
Link to comment

Ja za razbibrigu koristim stand alone verziju Gemcraft - Chasing shadows. Simpa Tower Defense trošenje vremena. Igrao sam sve verzije na kongregate, ova je posljednja. 

Link to comment

jonathan blow, autor braida, juce izbacio svoju novu igru nakon 6 godina. the witness se zove, avantura u kojoj je cilj istraziti izvesno pusto ostrvo.

 

Edited by Calavera
Link to comment

Ja se zanimam sa verzijom igre Port Royale, koja se zove Tortuga i koja vise paznje obraca na individualna dostignuca( za sada nema pravljenja trgovackih ruta i slicnih stvari- mozda ce ih biti kasnije, ako postanem guverner negde).

Fina promena nakon klasicnih RPG igara. ^_^ Jos jedna misija, pa naredna, ona tamo, prekidam nakon sledece, casna rec. :lolol:  

Link to comment

ja prilicno uzivam u witnessu, uprkos tome sto sam danas proveo bar cetrdeset pet minuta bazajuci po ostrvu, ne uspevsi da resim ni jednu jedinu zagonetku na koju sam naleteo :( doduse, to sam iznivelisao eureka trenutkom nesto kasnije, nakon cega sam upao u trans i resio citavu 1 oblast i konacno nasao tutorijal za one tetris znake, jebo im ja i pas mater. za sada sam zavrsio tri oblasti, a prilicno sam siguran da cu i cetvrtu veceras. samo sam jednom pogledao u resenje, i vec se kajem iako znam da bi mi trebala bar jos 2 sata za tu specificnu zagonetku.

 

uglavnom, witness je prilicno unikatno iskustvo u video igrama. vredi probati!

Link to comment

Sol 0.

 

Nakon što mi je skrenuta pažnja na postojanje ovog naslova i osnovnu temu, rešio sam da ga malo istranžiram.

 

Sol 0 se reklamira kao strategija pravljenja kolonije na Marsu u realnom vremenu. Rađena je u Unity-ju. Na početku treba da odaberete region Marsa gde čete praviti svoju naseobinu. Oni se razlikuju po količini resursa kojih u ovoj igri ima četiri: ruda, gips(?), glina i metan. Vi ćete pored toga morati da proizvodite hranu, vodu i struju.

 

Sledi ekran za lansiranje prve misije. Metuzalemima koji su igrali prvi Sijerin Outpost će odmah biti jasno šta treba da rade. Potrebno je odabrati teret tako da njegova masa ne pređe dozvoljeni limit (inače ništa od lansiranja). I ovde sledi prvo u nizu razočarenja. Ovo je krajnje nerealna igra sa mnoštvom nelogičnih ili apsurdnih dizajnerskih odluka.

 

 

B9Pp5p8.jpg

 

Raketom, ma koliko velika bila, ne možete poneti više od 400kg vode i 400kg hrane. :isuse:  Najmanja raketa koju koristite može da ponese samo 1000kg tereta na Mars što je izuetno malo ako imamo u vidu planove za misije do Marsa od polovine pedesetih do danas.

 

Dizajneri daju neke smernice šta treba poneti, ali to je glupost. Dovoljan vam je jedan jedini rover za celu igru, postrojenje za ekstrakciju metana i što više sanduka sa repromaterijalom.

 

Posle malo džaranja po disku/SSD-u dolazimo do mape budućeg megalopolisa (od 100 ljudi :lolol: ). Slično kao u Reunion-u (i njegovom nastavku Imperium Galactica) ne možete graditi po celoj mapi već samo po ravnim delovima. Uštedite sebi gnjavažu oko budućih urbanističkih problema i spustite lender blizu ivice mape, ostavljajući dovoljno mesta za budući veliki landing pad.

 

bebYgGe.jpg

 

Sletanjem na što ravniji teren ćete izbeći i nasađivanje lendera tačno na nalazište nekog od resursa. Raspakujte rover, selektujte opciju na mapi da vam prikazuje resurse, prebacite rover u exploration mod, nacrtajte mu rutu i pustite ga da sam sve istraži (ahahaha, dobra pošalica). Ta hrpa gvožđa je gluplja od križanca plavuše i zlatnog retrivera. AI rutina je kriminalno loša, tako da ako mu nacrtate rutu kojoj je poslednja tačka blizu početne, glupa mašina će se otkotrljati do te poslednje tačke i tu objaviti guru meditation. Najvažnije je naći vodu (plavo) i metan (zeleno).

 

Svakih 120 sola možete slati novu raketu sa Zemlje (ispada da je prozor za trenutni let na Mars 120 zemaljskih dana – bukvalno; ako vam fali hrane, tj. ostane vam 50kg, kada raketa donese još 400kg u skladištu će i dalje biti tih 50kg tako da ili raketi treba 1 dan do Marsa ili kolonisti poste). Kada smo već kod hrane i vode, u jedan lender stane 400kg jednog i drugog. Ako spustite još jedan lender sa 400kg hrane i vode nećete imati 800kg jednog i drugog već samo 400kg. :isuse: Možda im je istekao rok trajanja . Kapacitet možete povećati pretvaranjem staklenih bašta u frižidere (jer spoljašnjih -30C i niže izgleda nije dovoljno za upakovanu hranu) i izgradnjom pumpi i rezervoara za vodu. I ovde ima nelogičnosti, kapacitet povećavate izgradnjom postrojenja za reciklažu vode koje ne spajate na (nepostojeću) kanalizaciju već na pumpu za vodu (koja inače može da se zamrzne).

 

Fin štos je to što prvo morate da izgradite hodnike, zatim im dodate postrojenje za proizvodnju kiseonika, otvorite vrata između dva modula i sačekate da kiseonik dođe do 20% pre nego što novopriključeni model može da se upotrebljava. Ali su to onda ukopali time što se ne priključuje struja, tj. struja se izgleda svim postrojenjima isporučuje bežično.

 

Da bi gradili bilo šta, trebaju vam astronauti, koji su ovde radna snaga dok su kolonisti oni koji rade unutar građevina, tj. u okruženju kratkih rukavatm. Po dizajnerima, astronauti troše 2kg hrane i jedan litar vode dnevno, dok kolonisti troše samo kilogram i jednog i drugog resursa.

 

Jedan astronaut bi mogao da izgradi sve što će vam ikada biti potrebno jer se gradnja sastoji isključivo od slaganja kontejnera sa rezervnim delovima na određeno mesto. U staroj amiginoj Utopiji smo bar mogli da vidimo crvene metalne šine buduće građevine. Problem je što će, ako imate mnogo građevina a malo ljudi stvari početi da se kvare. Ispada da sva oprema radi po modelu drži vodu dok majstori ne odu.

 

Elem, za dovoz kolonista (sve četvorice) vam iz nepoznatog razloga treba veća raketa i veći prostor za spuštanje. Ova veća raketa može da ponese čak 2000kg tereta uključujući i nešto od teže mašinerije. Landing pad (četiri reflektora na stubovima plus ofarban krug) iz nekog razloga mora da bude povezan sa bazom tunelom pod pritiskom iako kolonisti svakako do baze moraju da došetaju u sakfanderima i odelima. Ako ste spustili jedan od lendera na mesto za landing pad imate problem. Ako taj lender nema postrojenje za ekstrakciju metana imate veeliki problem. U prvom slučaju treba sačekati da se lender napuni gorivom i onda ga lansirati...negde. Naime, ispada da lenderi služe samo kao spavaonica za astronaute, skladište repromaterijala i smetnju za gradnju. Ne možete ga pomeriti niti uništiti regularnim metodama. Ako nemate postrojenje za metan morate ga napuniti ručno, a to možete tek kada budete imali postrojenja za vodu i metan. Veliki lender sleće na landing pad, zahteva više goriva i ne možete lansirati još jedan sa Zemlje dok ovog ne pomerite.

 

Stalno ćete kuburiti sa hranom i populacijom, tj. kvarovima koji nastaju usled nedostatka istih. Pored zelene bašte i hladnjaka, možete voće i povrće gajiti i napolju.(?) Naime, u biološkoj laboratoriji možete (ako je unapredite) kombinovati bakterijske sojeve kako bi pospešili plonodst zemljišta i rast biljaka. Ovaj deo mi deluje potpuno nerealno, kao i činjenica da možete ostati bez pojedinih sojeva ako ih sve upotrebite na otvorenom jer se izgleda te bakterije jako teško razmnožavaju u laboratorijskim uslovima.

 

Izgradnjom rafinerije i dopremanjem kombnacije bagera, bušilice i kipera možete vršiti iskopavanje resursa i unapređenje biološke i geološke laboratorije. Ako vam neki komad stene smeta, spcijalan bager ga može gurnuti na neki drugi deo mape. Višljuškar može da nosi do 6 kontejnera sa repromaterijalom a 3D štampač može da pravi dotične kontejnere.

 

Neki od izazova su npr. da izgradite osnovnu bazu a da vam niko ne umre, što vam otključava modul sa vratima. Pošto se može desiti da vam pokretna mašinerija i astronauti budu zagrađeni bazom od određenog dela mape pomoću ovih vrata oni mogu da prolaze kroz bazu. Svi u bazi će na minut da drže dah dok kiper sa 30 tona radioaktivne rude ne prođe pa će nastaviti sa dnevnim obavezama -_- . Kada dostignete 100-njak ljudi možete izgraditi spomenik i tako proglasiti nezavisnost od Zemlje. 

 

Ima tu još i raketa koje služe samo za dostavu meoteorološkog satelita, radara za otkrivanje prirodnih nepogoda (pešačana oluja, asteroidi itd…) ali one nisu ništa u poređenju sa CME opremom koju već imate u bazi.

 

Igra može da bude zabavna, ali nema veze sa realnošću. Izgleda kao da su je pravili hipsterski SpaceX zaluđenici (rakete izgledaju kao Falcon 9 a lenderi kao Dragon) koji do tada nisu čuli za kosmička istraživanja pa otud niz autogolova. 32, zbog grafike. Ako vam se igra nešto kvalitetno na zadatu temu, Lunnar command iz 1991. godine je i dalje bolja opcija. 

Link to comment

Sta je ovo? Mrzi me da pazljivo pogledam klip il da guglam :)

 

 

Nesto kao battlefield 1942?

 

 

edit: izgleda da je ovo nesto bajato. Na linksfu se danas pojavilo pa me istripovalo da je nesto novo. U svakom slucaju ima potencijala kad toliko lici na bf1942

 

edit 2: vidim ima i ARMA 3. Avioni, helikopteri, snajperi.... Kako li mi ovo prodje ispod radara.

 

 

edit 3: sledeeca nova igra im je Far cry 2 fortune edition  od pre dve godine.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...