Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Ahaa :)

E pa super. Hvala puno na preporuci. Bila mi je u planu, ali sam potpuno zaboravila na nju. Htedoh baš da kažem da me je Beyond:TS podsetio na knjige i stripove sa više završetaka, kao kad smo bili mali. Znači skroz su isti fazon te dve igre.

The Last of Us ima mnogo više akcije, a slična je samo zbog fantastične glume. 

 

Update: TLoU je takođe Sony eksl.

Edited by Svemir
Link to comment

Kad ste vec kod konzola (i ovde bi najpozvaniji bio Praslin da da svoj sud) vec par meseci vagam izmedju SP4 i Xbox One. Sa jedne strane me vuku Last of Us i potencijalno No Man's Sky i Everquest Next, a sa druge strane Titanfall, Forza Horizon 2, a i zena mi je na proslogodisnjem Gamecon-u prisustvovala prezentaciji Ori and the Blind Forest i saopšteno mi je da ni ne sanjam platformu koja to ne tera. :kojot: 

 

Dosta ljudi preteze tas na stranu Sony-ja a nije mi jasno da li je to na temu stare slave ili stvarno postoji neka konkretna procesorska ili graficka prednost? 90% igara koje bih igrao mogu na obe platforme (GTA V, Destiny, Evolve, Mortal Kombat X, Witcher 3, NBA2K~, Dragon Age, itd). Ukoliko je jedina razlika u exclusive igrama onda tas definitivno preteže ka Xbox-u.

 

I da, Xbox bi me izasao nekih 50 evra jeftinije.

Link to comment

 

Dosta ljudi preteze tas na stranu Sony-ja a nije mi jasno da li je to na temu stare slave ili stvarno postoji neka konkretna procesorska ili graficka prednost? 90% igara koje bih igrao mogu na obe platforme (GTA V, Destiny, Evolve, Mortal Kombat X, Witcher 3, NBA2K~, Dragon Age, itd). Ukoliko je jedina razlika u exclusive igrama onda tas definitivno preteže ka Xbox-u.

 

I da, Xbox bi me izasao nekih 50 evra jeftinije.

 

Dok se Praslin ne vrati evo ti moja 2 centa ili zašto Playstation.

 

Playstation ima dužu tradiciju "bavljenja" konzolama od Microsofta, koji je u jednom momentu prepoznao koliko je unosno tržište konzolnih igara te plasirao Xbox. Do tog momenta Sony je imao već generaciju - dve konzola, vrlo popularnih. Što je još važnije Sonijeve konzole si mogao da rabiš i rabiš i one ne bi ni štucnule dok su već sa prvom generacijom Xbox-a krenuli "problemi" ili, kako su ih Ameri prozvali, sudden death/yellow death ligth itd. Xbox se pregrevao, crkavao i sl. Playstation nije.

 

Playstation 3 pravi ozbiljniji zaokret i pored konzole postaje jedan od cenjenijih BluRay plejera, na tržištu BluRay čitača. Meni ovaj podatak nije bio resudan al svakako nice to have pa smo onda, vremenom, žena i ja kupili neke BluRay filmove koje volimo da pogledamo s vremena na vreme.

 

PS je popularniji u Evropi i Aziji, XboX u Severnoj Americi. Prilično su "nije šija već je vrat" varijanta u smislu dodatnih sadržaja koje nude pored igranja (Netflix, Media Centar itd) koje mi u Srbiji ne možemo da koristimo. Hardver PS-a je, fakat, izdržljiviji i pravljen da se rabi Xbox je Microsoft. :)

 

Eksluzivnost pojedinih naslova za PlayStaion® dodatno pravi "šmek" gde su naslovi kao Red Dead Redemption, Heavy Rain, God of War i Last of Us (svaka čast Svemire, juče samo zaglavio do sitnih sati) a da sam ja igrao prava igračka puslica.

 

Dakle ja bih uzeo PS4 pogotovu što se tek ispilila i što još ne prave igre koje ta konzola može da gura jer čekaju da PC svet malo sustigne te performanse. :Hail:

Link to comment

 

Dakle ja bih uzeo PS4 pogotovu što se tek ispilila i što još ne prave igre koje ta konzola može da gura jer čekaju da PC svet malo sustigne te performanse. :Hail:

 

sad si lupio i ostao živ :P

- u ps4 se ugrađuje amd 7850 grafa koja je bila srednja klasa 2012 kada se pojavila, današnje top kartice su 3x jače, danas su kartice iz srednjeg segmenta 50% jače od one koja se ugrađuje u ps 4

- u xbox se ugrađuje r7 260x, kartica niže srednje klase u trenutku pojavljivanja 2013 godine, 20% slabija od 7850, te je stoga xbox ok za 720p rezoluciju, dok ps4 može da se potera i na 1080p tv-u

Link to comment

Nije problem. Ako nije jasno od starta ja sam PS fanboy :sleep:

Sa druge strane ovo što sam naveo je sa nekog predstavljanja PS4 pred izlazak ili posle samog izlaska...  u svakom slučaju današnje top grafičke kostaju više nego PS4 zar ne, odnosno taj ultimativni grafički prikaz za PC još uvek nije dostupan masama na način na koji je to 1 konzola?

 

Kolega mi kaže da poslednji Call of Duty ide na 60fps na PS4, koliko mora da košta PC konfiguracija da bi terala isto?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...