Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Nemojte leba vam...imam u društvu i LOL-ovce i HON-ovce i WOW-ovce, još mi je samo falilo da me 1453. verzija jedne te iste priče sačeka i na forumu. <_< Vi multiplayeraši ste stvarno najgori, em bi mogli pričati 10 sati dnevno o svojoj igrici izbora (koja je toliko superiornija od svih ostalih igrica da je o tome i smešno pričati), em ste bolesno kompetitivni pa je 8 od tih 10 sati najklasičnije moguće merenje patke. Zato se mi normalni ljudi igramo u single-u, i jedina moguća konverzacija koju imam sa drugima o igrama je ''e obrnuo sam mass effect, ekstra je igra''. Nekad sam dodavao i ''treba da probaš, doneću ti ako hoćeš'', ali sam onda shvatio da je bolje da pljunem multiplayeraša u lice nego da pomislim da bi igrao nešto drugo osim svoje igre izbora, najsuperiornije igre u čitavom univerzumu. <_< (osim kad se kuka šta bi sve izmenili da su oni neka vlas', što takodje može da potraje ∞)
Kada bi vi normalni ljudi jednom osetili teamplay u kombinaciji sa 4 vaša drugara, shvatili bi je svo to pikanje koječega u single playeru neki niži nivo igranja i da sve to može da dobije neslućene dimenzije zabave, koliko god da je trip sesti sam ispred kompa i igrati omiljenu igru. Takođe, sedenje u LAN-u, pogotovu igranje protiv ovih 5 preko, nešto je što diže ugođaj, bolja zajebancija, bolji provod, sve bolje.No ne bih da popujem, to je samo mojih 5c.Inače lol igram jako kratko, i to odigram jednu partiju na dan, možda dve, a često nijednu (što je smešno malo sa obzirom da držim igraonicu :D), tako da nisam zadrt, već samo diskutujemo. ;)
rekao sam ti predost dota u samo jednoj reci - balans. toga nema ni blizu u lolu. toga su svesni svi koji igraju lol. nije to bas tako da sam bio bolji zato sto sam igrao ranije dotu. prvi put sam video heroje i nisam ni znao koji sta zna, kakve skillove i kakve iteme imaju i uopste sta ocekivati od njih. meni neverovanto smeta sto npr. mozes igrati sa 10-15 heroja i to je to. cekas nedelju dana do otkljucas novog i tako. e sad onaj koji ima boljeg heroja taj ce dominirati samo zato sto mu je heroj bolji, a ne zato sto skill odlucuje. svi moji drugari su do pre godinu dana redovno igrali dotu. poceli kao i ja pre mnogo godina i odjednom presli na lol jer je to lakse. njihove reci ne moje. ja bih svakako igrao lol da je skill vazniji. ne kazem ja da nema skilla u lol (pogotovo u cw), daleko od toga, samo nema kao npr. u doti. ako si igrao dotu ozbiljnije sigurno znas o cemu pricam.dota2 full ce izaci krajem ove godine ili pocetkom sledece.
Neću da budem licimur, dotu sam odigrao možda dva puta i to kada je likovima falilo, pa da zakrpim rupu da mogu da igraju. I verujem da je balans najveći problem tj razlika, ali verujem isto tako da je SVE ostalo na strani lol-a. Od grafike do funkcionalnosti, "džaboće", fenomenalnog spectators moda (svaka im čast na tome, sjajna, sjajna stvar!), intefejs u i van same igre, itd, itd.Ono što je najbitnije je da je svakome zabavan svoj "sport", sve ostalo je irelevant. Jedino me nervira što svi redom dotaši toliko podcenjuju lol, kao da je igrica za maloumne, u suštini je po svim parametrima ispred, osim možda tog balansa (što je i normalno jer je ovo IGRA dok je dota MAPA za Warcraft TFT), mada verovatno i na tom balansu rade i pečevi izlaze skoro pa svakodnevno. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Neću da budem licimur, dotu sam odigrao možda dva puta i to kada je likovima falilo, pa da zakrpim rupu da mogu da igraju. I verujem da je balans najveći problem tj razlika, ali verujem isto tako da je SVE ostalo na strani lol-a. Od grafike do funkcionalnosti, "džaboće", fenomenalnog spectators moda (svaka im čast na tome, sjajna, sjajna stvar!), intefejs u i van same igre, itd, itd.Ono što je najbitnije je da je svakome zabavan svoj "sport", sve ostalo je irelevant. Jedino me nervira što svi redom dotaši toliko podcenjuju lol, kao da je igrica za maloumne, u suštini je po svim parametrima ispred, osim možda tog balansa (što je i normalno jer je ovo IGRA dok je dota MAPA za Warcraft TFT), mada verovatno i na tom balansu rade i pečevi izlaze skoro pa svakodnevno.
:huh: ja sam mislio da si igrao ozbiljnije dotu. sad razumem sve :Dne znam. meni je najvazniji gameplay a ne grafika i sl (zato i igram jos uvek dotu a ne dotu2). taj spektetor mod postoji i u dota2. mislim da bi bio i u doti ali je to nemoguce staviti posto je dota samo mapa od 8mb.mozda je lol ispred dote po svim parametrima (mada nije, al ajd) ali sad kad se zavrsi dota2 bice mnogo ispred lola. kao sto hon polako izumere popularizacijom lola i nadolaskom dote2.nije cudno sto podcenjuju lol jer iz iskustva mogu reci da svi lowlevel dota igraci prelaze na lol i odjednom su tamo dobri. to kad vidi 1 prosecan dotas 'vidi koliko je sati'. znam za mnogo primera da su igraci iz hona i sc2 prelazili u dotu da igraju profesionalno kao i da profesionalni igraci dote prelaze igrati hon i sc2 ali da idu igrati lol jos nisam cuo.lolu bi bilo mnogo pametnije da rade na balansiranju igrice umesto da apgrejduju skinove i ostala sranja. velika glupost je i da svake nedelje izlazi novi heroj. tako ne mozes praviti balans kad svake nedelje dolazi nesto novo u igricu.dota je mnogo zahtevnija po pitanju skilla. ja sam npr. satima igrao single plejer mod i vezbao last hit. i samo to. ucio sam farmovati. toga npr. nema u lol. nije vazan farm toliko. to mi jako smeta. nisam video da ima stekovanja neutrala u sumi, pa onda da se odrzava ekvilibrium na lejnu i tako te osnovne stvari koje trebaju da se mnogo vezbaju pre nego sto sve savladas. onda wardovanje i counterwardovanje...gank i counter gank. nema tp scrolla u lolu da napravis gank, countergank, da spasis tower da pomognes teammatu i sl...cela igrica je mnogo sportija po dinamici od dote. mnogo vise taktike ima u doti. svaki heroj, svaki item, svaki skill ima svoj counter. nema sad nekog uber heroja kojeg izaberes i imas vec pola pobede...ne znam jel pratis profesionalnu scenu dote ili lola. mozda bi onda znao o cemu pricam...
Link to comment
Kada bi vi normalni ljudi jednom osetili teamplay u kombinaciji sa 4 vaša drugara, shvatili bi je svo to pikanje koječega u single playeru neki niži nivo igranja i da sve to može da dobije neslućene dimenzije zabave, koliko god da je trip sesti sam ispred kompa i igrati omiljenu igru. Takođe, sedenje u LAN-u, pogotovu igranje protiv ovih 5 preko, nešto je što diže ugođaj, bolja zajebancija, bolji provod, sve bolje.No ne bih da popujem, to je samo mojih 5c.Inače lol igram jako kratko, i to odigram jednu partiju na dan, možda dve, a često nijednu (što je smešno malo sa obzirom da držim igraonicu :D), tako da nisam zadrt, već samo diskutujemo. ;)
Opušteno bre glase, nadam se da me nisi shvatio previše ozbiljno. :( Post je u fazonu lečenja dugogodišnjih RL frustracija kroz neku poluzajebanciju, pa ne bih valjda savšreno ozbiljan napisao mi normalni ljudi? :DA pikao sam nekad dotu malo više, i to ono skupljanje kod ortaka, svako donosi svoj komp pa udri do jutra i taj fazon...super zabava beše, ali mene generalno stvari ne drže dugo, tako da mi te multiplayer igre generalno ne leže, tj. brzo me smore. Nikad nisam u potpunosti skapirao kako nego može 5-6 godina da igra ono što meni sa strane izgleda kao potpuno ista partija, na potpuno istoj mapi, sa potpuno istim herojima, mislim malo karikiram ali razumeš valjda šta hoću da ti kažem (ili CS kao najekstremniji primer toga...ljudi se jure po nekim tamo mapama i napucavaju jedni druge 10 godina unazad na potpuno isti način :lol: ). Plus što nisam nešto kompetitivan i smeta mi to preterano loženje i beskonačne diskusije (možda nisu svi takvi, ali ovi moji bogami jesu).Tako sam i WOW batalio kad sam izlevelovao prvog heroja i skapirao šta se sad očekuje od mene da radim na krajnjem levelu. Rekao sebi - super sam se zabavio levelujući, ne pada mi na pamet da sad posvećujem život tome i više nikad nisam ušao. :)
Link to comment
Opušteno bre glase, nadam se da me nisi shvatio previše ozbiljno. :( Post je u fazonu lečenja dugogodišnjih RL frustracija kroz neku poluzajebanciju, pa ne bih valjda savšreno ozbiljan napisao mi normalni ljudi? :D
Nisam, opušteno. :)
(ili CS kao najekstremniji primer toga...ljudi se jure po nekim tamo mapama i napucavaju jedni druge 10 godina unazad na potpuno isti način :lol: ).
Ja mislim da je to zato što ne kontaš koncept.CS je meni iskreno /ubedljivo/ najbolja igra svih vremena, baš zbog nenormalno dobrog multiplejera. Drugo, igra je sve samo ne to što si ti rekao "ljudi se jure po mapama i napucavaju jedni druge", već je u pitanju igrica koja više nego bilo koja druga zavisi od timske igre, uigranosti, komunikacije u toku igre, bukvalno jedna reč menja tok partije i znači dobijanje ili gubljenje iste, a opet, svaka runda je zlata vredna. Na stranu što su oružja dobro urađena i samo ubijanje je draž za sebe, ko je igrao CS zna na šta mislim. I ko je ostao sam na jednog, dvojicu trojicu, četvoricu, i da ne kažem petoricu i sve ih pobio - taj najbolje zna kakav je to adrenalin, kakav je to osećaj, ko nije - ne zna nažalost šta je cs. Igranje po javnim serverima je jednsotavno 5% igre.Što se tiče samih taktika, ja sam prestao da igram CS 2002, 2003 kada su se pojavile prve legalizacije i sve igraonice se kod mene pogasile. Posle toga, kada sam ponovo počeo, evo igram ga 6 meseci i ne mogu da se pohvatam sa "modernim tekovinama", pucanje je totalno drugačije, kretanje, o taktikama da ne trošim reči. Još jedna stvar koja ljude vezuje za CS je ta da je on sport nego bilo koja druga igra ikada, i može godinama i godinama da se uči o njoj, od kretanja, pucanja, pa i razmišljanja, igra ne zahteva samo da si precizan i da se dobro krećeš već da si pametan, da predviđaš, i da nadmudruješ protivnika i sl. Dakle, whole package.Ne očekujem da bilo ko ovo razume i da promeni mišljenje, ali da CS nije toliko dobra zabava, ne bi je igrao ceo svet i to jako masovno, 10 godina posle poslednje verzije. Izašlo je novih verzija, lepših, komercijalnijih, condition zero, pa CS Source, pa sada Global Offensive, ali jednostavno - ne ide im. Sve im se poklopilo sa 1.6 verzijom, i nije slučajno, igrica je je savršenstvo. :P
Link to comment

vrlo lep post si napisao o cs-u. isto ovo se moze reci i za dotu. da si igrao dotu i igrao cw znao bi da je to vrlo slicno ovome sto si tu napisao za cs :)pogotovo ovaj deo:

Još jedna stvar koja ljude vezuje za CS je ta da je on sport nego bilo koja druga igra ikada, i može godinama i godinama da se uči o njoj, od kretanja, pucanja, pa i razmišljanja, igra ne zahteva samo da si precizan i da se dobro krećeš već da si pametan, da predviđaš, i da nadmudruješ protivnika i sl. Dakle, whole package.
sta se pika najvise u igraonici? i kako ide posao?
Link to comment
...Tako sam i WOW batalio kad sam izlevelovao prvog heroja i skapirao šta se sad očekuje od mene da radim na krajnjem levelu. Rekao sebi - super sam se zabavio levelujući, ne pada mi na pamet da sad posvećujem život tome i više nikad nisam ušao. :)
Da dodam malo diskusiji o MP. IMHO, postoje dve vrste multiplayer-a: PvP i PvP&PvE igre (ovde ne pominjem browser igre).Ove prve su recimo: UT-a, Q3, L4D i CS - jednostavno fenomenalne i daleko bolje u multiplayeru nego da se igraju single.Jednostavno sasvim novi nivo igranja (naročito sa dobrom ekipom), zagarantovani sati zabave.Kod njih nije moguć adekvatan single player režim igranja. Botovi ne mogu pružiti isto što i živ protivnik.Ove druge su: WoW, Allods online, i slične gde je sasvim moguće okrenuti se PvE igranju i gde bi realno isto moglo da se igra kao single player.Kod njih je PvP jedna opcija. I moje mišljenje je da njih više zanima da naberu keša od preplata ili transakcija u igri (premium content) nego da ljudi imaju neku preteranu zabavu (kakvu je većina igrača imala igrajući CS ili SC u multiplayeru). Njima balans nije prioritet. Izbacivanje nove, jače opreme da bi ljudi dali još keša - jeste.nažalost, imam utisak da su samo ove druge igre u expanziji.
Link to comment

189-, u igraonici se najviše pikaju CS, LOL (iskreno, dosta više od dote), dota, i po malo Call of duty i neke single player igre povremeno tipa need for speed, tenis, batman, zavisno na šta se ko prži... Ovde dugo nije bilo igraonice, tako da je za sada ok. A i sama igraonica je skromnost off na nivou, od mašina, udobnosti i svega ostalog, pa ljudima valjda nije žao da daju realno malu cenu sata od 60 dinara da se malo sigraju na brzim računarima i velikim monitorima. :)

Edited by gotivac
obrisan flejm
Link to comment

Pa neće ovi multiplayeraši da priznaju da imaju manju kitu od nas, pa da zato moraju to da nadoknađuju kroz nekakva tamo napucavanja. :fantom:

Ma daj bre, moji postovi su pokrenuli raspravu, ali ne vidim da raspravi išta fali...a ja već objasnio da nisam bio smrtno ozbiljan (retko kad sam kad pišem na jebenom forumu), više je bilo negde izmedju rl iskustva, zajebancije i provokacije - koja je imala za cilj da mi se lepo objasni sav appeal tog multiplayera koji nikad nisam u potpunosti ukapirao. Glas je to uradio na jedan super način i ja sam mu zahvalan na tome. :) Dalje se diskusija vodila prilično normalno...Ne znam šta se događa na toj politici ali postajete bre previše paranoični. :P

Edited by gotivac
obrisan višak
Link to comment

Vaime oca...Opusti se bre čoveče, pogrešno si shvatio da je situacija ozbiljnija nego što je bila, mi koji smo učestvovali u raspravi ti ukazali da si se bezveze zaleteo, mod obrisao da ne vodi dalje u bespotrebnu raspravu i to je to. Ništa strašno, šta koji djavo ima da napuštaš topic? (i to topic na kojem često pišeš i čovek može pročitati dosta pametnih stvari od tebe)

Edited by bob loblaw
Link to comment

Поштовани гејмери који још увек нисте навучени на ММО, спојлер је за вас:

tumblr_m4ay5ksRO11rqyoslo1_500.jpg

Поштовани гејмери који сте већ навучени на ММО, спојлер је за мене:

Congratulations! You have been selected to participate in the Closed Beta of Funcom’s upcoming MMO, The Secret World.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...