Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Jbte štekam taj ME3 za zimu, mrzi me da gejmujem dok me okolnosti ne upute na kućni boravak, a toliko sam se naslušao o tom kraju da živ nisam dok ne vidim šta su to toliko nakaradno spravili ovi dušmani iz Bioware-a.Srećom mi na neku foru još uvek nije spojlovan the kraj, i ako od bliskih drugara pa do kompletne online gaming zajednice svi bruje o tome...još samo par meseci strpljenja. :(

Edited by bob loblaw
Link to comment
Je li neko probao taj Extended Cut DLC za Mass Effect 3? Mrzi me da skidam ako će biti samo neka šminka na preko onih retardiranih izbora za kraj serijala... a opet, ne bih da propustim ako su stvarno korigovali najveće gluposti.
нисам одиграо још, али колико сам прочитао, крај је остао исти, требало би да је само више објашњена прича
Link to comment

Nisam ni očekivao da je kraj skroz drugačiji, samo da su ispravili bar neke od idiotizama kojima obiluje, i da su bolje razjasnili šta se tačno desi posle koje opcije.Stavio sam sinoć da se skida, odigraću kad stignem kući pa uveče javim utiske.@loblaw: Bez spoilera, kraj je užasan deus ex machina (čak i bukvalno) koji obesmišljava sve što si ranije uradio u igri. Koje god izbore pravio, bio paragon ili renegade, možeš da izabereš opciju A, B, i (ponekad) C... posle kojih ide praktično identičan video, jedina razlika je boja "eksplozije" koju proizvedeš :isuse: Nadam se da su to bar malo upristojili.

Link to comment

Pa dobro, odigrao ME3: Extended Cut, i... prijatno sam iznenađen. U znatnoj meri je de-retardizovan kraj igre, raspleti su pojašnjeni i izdiferencirani, čak je dodat i jedan novi kraj (četvrta opcija: none of the above) :)Da ne bude zabune, kraj igre je i dalje sasvim promašena tema, kao da ga je napisao neki zadrti fan Battlestar Galactica koji nije baš sasvim (da ne kažem uopšte) upućen u Mass Effect priču. Ali naj, naj, najgluplji segmenti su izmenjeni ili sasvim izbačeni, što koliko-toliko vadi stvar.Ostalo su spoileri:

Dakle, i dalje na kraju srećemo ghost in the machine, dete po imenu Catalyst :isuse: koji nam objašnjava tzv. razlog za postojanje sintetičkih organizama poznatih kao Reapers i njihovo periodično uništavanje svih inteligentnih živih bića u galaksiji. Taj razlog je i dalje glupav (ubijamo organics da oni ne bi napravili synthetics koji bi ih posle ubili :isuse: ), a malac i dalje poput duha iz lampe nudi Pastiru tri izbora, tri načina da magično reši Reaper problem - da ih uništi, da preuzme kontrolu nad njima, ili da magično spoji sva organska i neorganska živa bića :isuse:A šta nije isto?Pa, izbačeni su najgluplji delovi Catalystovog monologa, tačnije ono da ćeš ako uništiš Reapere ujedno uništiti sve AI u galaksiji - uključujući i EDI, poster child za fine & pristojne AI, uključujući i Geth za koje si prethodno mečku rodio da bi ih izveo na pravi put i pomirio ih sa Quarians :isuse: - Dakle, nema tog prinudnog xenocida. Umesto toga mali kaže da će, ako uništit Reapers, to "naneti veliku štetu" ostalim synthetics, ali da će se oporaviti. OK, idiocy averted.Onda, u dijalogu je malo više istaknuto da Reapers u tim svojim ciklusima istrebljena u stvari prikupljaju organic biomass u nadi da će im dati nekakav zagrobni život, tj. od njih praviti nove Reapers. OK, to su pomenuli i ranije ali samo ovlaš, i dalje je glupo ali bar daje kakvo-takvo opravdanje. Umesto onog "mi vas ubijamo da se ne biste ubijali međusobno" (v. sliku dole). Ovako mogu da zamišljam da su tvorci tih Reapersa i Catalysta jednostavno bili zadrte budale, i nepotrebno osudili ostala živa bića na 50,000-godišnje cikluse istrebljenja.Onda, cinematics posle sva tri izbora su prošireni, i dodate su sitne razlike. Najvažnije, ni u jednom od njih se ne vidi eksplozija mass relays, to je isečeno. Posle pada Normandije (koji i dalje baš nije objašnjen, ali ajde) ide segment koji se potpuno razlikuje u svakom od tri moguća kraja - opisuje se šta se dešava posle Shepardovog izbora, kako se preživeli nose sa novonastalom situacijom, idu stills raznih likova u "gde su šta rade" stilu. Garrus kači tablicu sa Shepardovim prezimenom (ali ne i imenom :lol: ) na onaj memorial wall na Normandiji. To daje solidan closure, i pomaže da se zaboravi bulažnjenje Catalysta oko "neizbežnog" organics vs. synthetics sukoba.Najzanimljivije mi je što su ponudili alternativnu, četvrtu opciju, ako Shepard jednostavno odbije da izabere jednu od tri ponuđene. Mali naglo progovori Harbingerovim spooky glasom i kaže "SO BE IT. THE CYCLE CONTINUES." :ph34r: Koliko sam razumeo, tako i Shepard i svi ostali izginu, rat je izgubljen... ali, onda vidimo da u dalekoj budućnosti neko negde gleda snimak koji je Liara ranije napravila gde opisuje Shepardov rat protiv Reapersa, i tako pomaže nekim novim organicima da se spreme za novu žetvu koja ih čeka za 50,000 godina. Mračan i porazan ali ipak open-ended kraj, dosta dobro odrađen.(Jedini problem sa tom četvrtom opcijom je... što sad ne vidim zašto bi je Shepard izabrao. Trebalo bi da uzme ovu destroy opciju, očišćenu od najvećih Ta četvrta, prkosna, suicidna opcija bi bolje išla uz one originalne, imbecilne krajeve.)

Dakle OK mi je, ispravili su stvar koliko-toliko. Originalna verzija je bila neopevano sranje. Ova mi se i dalje generalno ne sviđa (zbog deus ex machina ishoda, zbog organics vs. synthetics priče koja se ne slaže sa ostatkom igre) ali bar daje kakav-takav closure, omogućava ti da završiš serijal sa osećajem da si nešto postigao.mass_effect_3__yo_dog__by_thewonderingsword-d4t5urj.jpg

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Malopre odigrah AoE Online Co-op quest, gde je, iako je u pitanju timska igra, rezultat misije bio različit.Tačnije, partija nije čak ni trajala isto. Lik sa kojim sam bio u timu mi preko četa javlja da smo izgubili, dok meni 2 min kasnije stiže info da smo pobedili. :blink:Ništa seckanje, ništa pucanje igre, jednostavno smo igrali različitu partiju.Jbt kako je moguće da neko toliko profušeriše igru i prodaje je kao online multiplayer? :isuse:Povrh svega, taj neko je MicroSoft, koji je bar igre pravio da valjaju.Sad još čitam koliko su se samo pogubili oko načina plaćanja igre. Ne znaju kuda udaraju.Igra je dobra dok god se igra solo, ali toliko su neozbiljno pristupili MP delu igre da je prosto neverovatno.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zašto su online igre (uvek) loša ideja:- Ne radi ti konekcija - ništa od igranja- Server pao - ništa od igranja- Server zagušen - presedne ti igranje- Server zatvoren, igra se update-uje - ništa od igranja- Igra se updatuje, skida se xyz megabajta - čekaj dok završi da bi igrao- Novi update, drastično promenjena igra - plači za starom, zabavnijom verzijom- Pukne ti konekcija u sred igranja - plači za autosave opcijom, i igraj iznova- Spam, spam, spamSve u svemu, ako ovo zaživi, kupujem neku konzolu na limundu i bataljujem desktop igranje.Jednostavno ne vredi nerviranja.

Edited by S.L.
Link to comment
The Dream Machine mi je super, prvi chapter (od tri trenutno, do kraja godine valjda jos dva) moze da se odigra online, pa vidis dal' da ides u prodavnicu ili ne...
Odlična. Mislim da ću prvi put ikad da drešim kesu i pazarim bez TM.
Link to comment
Dajte predlog za neke male igre koje mogu da se skinu da igram u kancelariji neke sitne igre nista veliko.
Vise mislim na one sto se igraju u prozoru koje mogu da ugasim u svakom trenutku.
Ne kaže se džabe da su Srbi vredni radnici...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...