Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

7 minutes ago, Singer said:

 

Tajna je na ovoj strani topica... na prethodnoj piše da je kupljena UK i da će tamo biti isporučena. :D

 

Na meni je, sad, kako da izvršim diverzantski plan ne plaćanja dodatnih troškova a dostave meni u Srbijicu :wicked:

Izvini, ne videh za UK, brzina, a i u nekoj sam jurnjavi...

Iz UK ide odezda od strane privatnog posiljaoca, eno sam za neke dzempere onomad, doduse na drugom topiku...

DHL bez problema, nista carina...

Mislio sam ako je neko slanje sa kontinenta, stara dobra autobus veza, jebiga...

Ovako, ne daj se, bog ubio carine i ostale haraclije...

 

Edit: ni za posiljke iz SAD, i to od pravnih lica :D, Carhartt, Dickie's, Wrangler, Orvis, Filson, nikad mi nisu pravili trosak, a znale su da recimo u 1 paketu budu i po 2 jakne...

Jebiga...

Edited by namenski
Link to comment
Jel ima neki sajt za proveru verodostojnosti onlajn prodavnice?







... Shiit has hit the fan


Ovo stalno ponavljam, čim poželiš da proveriš verodostojnost neke onlajn prodavnice, već imaš odgovor
  • +1 1
Link to comment
Ovo stalno ponavljam, čim poželiš da proveriš verodostojnost neke onlajn prodavnice, već imaš odgovor
Pa dobro to stoji, ali ovde nisu neke varijante da je nešto tri puta jeftinije, nego mi je zapravo čudna razlika u robina samom sajtu u smislu cene koja ne bi trebala da bude tolika...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ovo je moja metodologija, radi mi posao poslednjih godina, nije savrsena, ali sluzi svrsi:

 

1) Cekiram kako se sajt kotira na https://www.scamadviser.com/https://www.sitejabber.com/ i https://www.trustpilot.com/. Tu uglavnom sve pise, najvise obratiti paznju na to koliko je star domen (sve manje od 3 meseca je znak za uzbunu), odakle je domen i da li je sakriven vlasnik domena (takodje mali znak za uzbunu). Ako nema reviewova, to je upitno, jer mozda je nov pa su tek krenuli u biznis, ili nisu hteli da se ucipe Trustpilotu za njihove usluge, ali ako ima reviewova i neki govore da je sajt scam nema ni potrebe da prelazite na korak 2.

 

2) Na sajtu ubacim nesto u korpu i prodjem do checkout stranice. Ako checkout stranica nije na https protokolu, gasim i zaboravljam da je ista postojalo. Ako jeste, pogledam koje metode placanja postoje, ako nema PayPal uglavnom odustanem od kupovine. Business PayPal je teze registrovati od obicnog gatewaya za kreditne kartice, i jos lakse ga je izgubiti. Ako je neko scammer nece moci da ima PayPal naplatu dugo, posle 3-4 prijave kupaca ugasice ga. Takodje, PayPal vam nudi povrat novca ako pokrenete neku zalbu, malo je komplikovan proces, ali je izvodljivo.

 

3) Pogledam u futeru sajta da li ima linkove ka socijalnim mrezama, najvise me zanimaju Facebook i Instagram. Ako ima pogledam broj pratilaca, sve preko 30k na FB je poprilicno dobar znak da se radi o legitimnom sajtu. Pogledam mao i postove da vidim jesu li azurni i koliko cesto postuju.

 

4) U futeru takodje potrazim i kontakt stranicu, ako na njoj pise adresa i naziv kompanije to je opet dobar znak. Najcesce ne pise, vec stoji samo kontakt forma, to je vec malo sumnjivo.

 

5) Za kraj, od ovoga nema odbrane van nekih komentara kupaca ili na socijalnim mrezama ili na onom trustpilotu - pazite se sajtova koji isporucuju robu koja samo okvirno slici onome sto ste porucili sa slike. Najcesce vam stvari salju iz Kine ili HK, na sajtu izgledaju do jaja, a vama stigne prebedna kopija proizvoda, fus izrade. Zbog toga ja volim da placam PayPalom jer im onda pokrenem dispute i pokazem sta sam dobio i sta stoji na sajtu, i oni mi odobre povrat novca, s tim sto i tu postoji problem, nekad traze da robu dostavis nazad posiljaocu, sto znaci da saljes paket u Kinu, sto je tipa 2000-3000 dinara min, cesto mi se ni ne isplati.

 

 

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment

Ne bih ni ja, definitivno @Frank Pembleton

 

Kad je kontakt email neki pedeseti domen u odnosu na sajt - odmah se zatvara.

 

Quote

toppoparts customer service team always here to help you!

If you can't find your answer please drop us an email at support_1@dandelionsnet.com

 

Ovo je jedan od onih sajtova gde je sve iskopirano na brzaka, pa onda na raznim stranicama imas razlicite nazive firme.

 

A i mozes da pogledas sam domen - ovaj je registrovan u Kini pre mesec i po dana:

 

gtbHE1m.png

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Pa dobro to stoji, ali ovde nisu neke varijante da je nešto tri puta jeftinije, nego mi je zapravo čudna razlika u robina samom sajtu u smislu cene koja ne bi trebala da bude tolika...
 

 

Iskustvo govori, u 99% slučajeva, čim ti je bilo šta čudno - s razlogom ti je čudno. 

 

Što se potvrdilo i u ovom slučaju, jelte.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...