Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Pa to jedino ako neko šalje samo preko DHL ili ti baš hitno treba pa ideš onom njihovom ekspres uslugom...
Ja sam se jednom "opekao" ali mi je bilo bitno, da brzo dođe.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Jbg, da to tako radi i automobili bi se uvozili bez carine :)

 

Najbolje sto mozes da pokusas je da ti taj neko izvadi to iz originalnog pakovanja i umota u neki privatni paketic, pa mozda ne budu hteli da se cimaju sa tim. Ili da odstampa fiktivni racun na 40e recimo, kao da je to vrednost robe, s tim sto znaju carinici za jadac pa cesto ne fermaju te racune u paketu nego sami traze vrednost po internetima.

Link to comment
37 minutes ago, goofs said:

s tim sto znaju carinici za jadac pa cesto ne fermaju te racune u paketu nego sami traze vrednost po internetima.

 

ahaaaa

 

zato oni naplacuju 3200 dinara, moraju na internet

  • Haha 1
Link to comment
54 minutes ago, goofs said:

Jbg, da to tako radi i automobili bi se uvozili bez carine :)

 

Najbolje sto mozes da pokusas je da ti taj neko izvadi to iz originalnog pakovanja i umota u neki privatni paketic, pa mozda ne budu hteli da se cimaju sa tim. Ili da odstampa fiktivni racun na 40e recimo, kao da je to vrednost robe, s tim sto znaju carinici za jadac pa cesto ne fermaju te racune u paketu nego sami traze vrednost po internetima.

Ali dešavalo mi se ranije, doduše, pre nego što smo poslati ekonomski tigar, da mi tetka iz Kanade Danske pošalje paket sa odećom za ćerku i nismo plaćali carinu. Bile su neke kape, šalovi, šta znam ...

Link to comment
3 hours ago, Singer said:

Dal postoji opcija da mi fizičko lice pošalje nešto DHL-om, kupljeno u UK i košta 110 funti a da mi to stigne bez carinjenja?

 

Tekšo, jel da?

Odeca, garderoba prodje bez problema, cak i ako je vise komada u pitanju.

Umereno, naravno, ali red velicine pantalone, jakna, dzemper, mislim svi zajedno, u paketu, ne bude problema, posiljalac fizicko lice naravno...

Javlja mi se da bi na takozvanu tehnicku robu bili osetljiviji...

 

Edit: naravno, bez prilozenih racuna... :D 

Edited by namenski
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

ahaaaa

 

zato oni naplacuju 3200 dinara, moraju na internet

 

Tih 3200 dinara je tek kradja, to ne uzima drzava to uzima DHL za svoje usluge speditiranja. Govnari su teski jer mi se desavalo da je to maltene podjednako kao vrednost celog paketa i nisu hteli da koriguju cenu, pa po cenu da vracaju paket nazad. Kada saljes normalnim postama to ispadne nekih 500-600 dinara.

 

52 minutes ago, Lezilebovich said:

Ali dešavalo mi se ranije, doduše, pre nego što smo poslati ekonomski tigar, da mi tetka iz Kanade Danske pošalje paket sa odećom za ćerku i nismo plaćali carinu. Bile su neke kape, šalovi, šta znam ...

 

Desava se jer im nije bilo zanimljivo to u paketu, a i cenim da ukupna vrednost paketa nije previse skupa, nema luks stvari u decjim odecama. Da su ti slali high-fashion odela, kaiseve i satove vrlo bi otvarali i ceprkali po paketu :)

  • Hvala 2
Link to comment

Hvala svima na komentarima... nađoh sliku kako se isporučuje - sile nema da carinici zažmure kad vide :sad:

 

Ok, će da smislim nešto već... ima dbude srbin pobedijo, nema druge :s_d:

 

 

Link to comment
36 minutes ago, Singer said:

Hvala svima na komentarima... nađoh sliku kako se isporučuje - sile nema da carinici zažmure kad vide :sad:

 

Ok, će da smislim nešto već... ima dbude srbin pobedijo, nema druge :s_d:

Izvini, ako nije tajna: odakle cekas tu robutm?

Link to comment
58 minutes ago, namenski said:

Izvini, ako nije tajna: odakle cekas tu robutm?

 

Tajna je na ovoj strani topica... na prethodnoj piše da je kupljena UK i da će tamo biti isporučena. :D

 

Na meni je, sad, kako da izvršim diverzantski plan ne plaćanja dodatnih troškova a dostave meni u Srbijicu :wicked:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...