Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

 
Hvala za info (R kod, kutija).
 
a [emoji107] za postu, pogotovo bold.
Isto je i u Italiji, to otvaranje paketa i evt. carinenje. Tj. ako nema carinenja nema ni računa (da štampaju račun)

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • 2 months later...

Ako ti isporuka kosta 100e najverovatnije je da ce ti DHL dostaviti, ako imas tracking kod mozes i da pratis posiljku, a i DHL sistem ima neke mogucnosti da zakazes isporuku na neki dan, tj. odlozis isporucenje.

 

Ti brzi shipping servisi imaju neke kombine da donose pakete do granice, a onda ih nasa posta dalje raznosi, ali za shipping koji kosta toliko cisto sumnjam da ce to biti slucaj.

 

Carina ce te najverovatnije sacekati, postoji mogucnost da te pogleda fortuna i da te zaobidju, ali na tolike iznose uglavnom carine. 

  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

iznos porudžbine + trasport, pa na to carina + pdv

 

cirka 30%

 

Ovako ide generalno za pošiljke, ali ne i kada je DHL u pitanju. Precizno, 32% od zbira cene proizvoda i troškova slanja je uobičajeno za plaćanje.

 

DHL

 

- roba u vrednosti do 50 evra (troškovi slanja se ne računaju) - sve besplatno, nema carine i PDV iako bi inače trebalo da se plate (ovako sam naručivao sa SportsDirecta, svaki put gledao da ne pređem 50e u vrednosti naručenih artikala i nikada ništa dodatno nisam platio)

- roba preko 50 evra - plaćaju se carina, PDV i troškovi usluge carinjenja koje pruža DHL

 

https://mydhl.express.dhl/rs/sr/help-and-support/faqs/duties-and-taxes.html

 

U zavisnosti od vrednosti i vrste robe koja se uvozi možete očekivati sledeće:

  • Uvozne carinske dažbine (procenat od vrednosti pošiljke i cene prevoza)
  • Lokalni porez
  • Troškove usluge carinjenja
  • Sve regularne troškove, ukoliko su primenljivi
Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment

To znaci da je u carinskoj ispostavi i da se ceka da ga pregledaju. Meni je znalo i po 14 dana tu da bleji, a paket stigao iz Amerike do nase granice za manje od 2 dana. Nista nije brzo u Srbiji.

Link to comment
14 minutes ago, Caligula said:

Transport je besplatan.

 

Cekaj jbt i PDV placam?

 

:isuse:

 

Inace ovo je poslato pre skoro dve nedelje i jos mi ne stize info, na trakingu kazu da je u BG

 

 

nemoj da čekaš da DHL tebe zove nego zovi ti njih i to po mogućstvu već sutra ujutru i proveri šta se dešava sa pošiljkom. 

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Caligula said:

Transport je besplatan.

 

Cekaj jbt i PDV placam?

 

:isuse:

 

Inace ovo je poslato pre skoro dve nedelje i jos mi ne stize info, na trakingu kazu da je u BG

 

 

 

Ako toliko dugo putuje onda teško da je DHL ekspres već običan DHL tj nemačka pošta. Onda ide samo carina i pdv bez špedicije. Je l' pratiš na DHL sajtu ili posta.rs?

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, beta kentauri said:

nemoj da čekaš da DHL tebe zove nego zovi ti njih i to po mogućstvu već sutra ujutru i proveri šta se dešava sa pošiljkom. 

 

Bukvalno pre sat vremena dobio mail od njih, cetvrtak isporuka

 

@Renegadeh

 

DHL sajt pratim

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...