Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

E, jedno glupo pitanje.

Te sto si uzeo sa ibeja, imaju šivenu etiketu ili samo štampa sa unutrašnje strane?

Edited by mraki
Link to comment

Napadaj koja velicina bi odgovarala za muskarca 95 kg ne znam da procenim a nisam nasla kalkulator velicina na e bay hvalaaa

Link to comment
  • 2 months later...

Izvinjavam se ako ima neka pogodnija tema.

Treba da pošaljem drugaru u Čikagu 8 polovnih knjiga, težine oko 2kg ukupno. U DHL su mi tražili 17000. Malopre pitao u Pošti, kažu da oni bez računa ne prihvataju nikakve pošiljke za Ameriku. Ja naravno nemam račun za polovne knjige. Jel postoje još neke (jeftinije) opcije?

Link to comment

Ovi šalju polovne knjige u inostranstvo:

https://www.korisnaknjiga.com/isporuka

 

Vidi da l' možeš da se dogovoriš da ti za neku kompenzaciju izdaju račun pa da šalješ sam ili da ti ih oni pošalju (ako ne ide drugačije, onda uz još neku kupljenu kod njih, a koja zanima tvog drugara).

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

Na Benchmarku postoji tema o ljudima koji dovoze kupcima iz Srbije razne pakete koji bi bili neisplativi kada bi bili slati DHL-om i sličnim servisima, raspitaj se tamo da li rade i u kontra smeru.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
  • 1 month later...

Koji je k ovoj Tehnomaniji, bili su jedna od prvih internet prodavnica u zemlji, a sad evo nedelju dana ne mogu uopšte da mi potvrde da li kod dobavljača ima proizvod koji sam kupio? Pa onda kad potvrde još 7 radnih dana rok za dostavu. :frust:
Drugar mi kupio u Americi neke komponente i poslao, to već stiglo, a ovi još nikakvu povratnu informaciju ne daju.

Edited by mraki
Link to comment
  • 1 month later...

Pomenuo sam na recesivnom topicu, ali neka i ovde.

Danas su pokrenute dve dugoočekivane online prodavnice:

- H&M

- DM

 

Edited by mraki
  • +1 4
  • Hvala 4
Link to comment
  • 3 weeks later...

tike.rs (sportvision brend) ima ovu politiku vraćanaj na sajtu

Quote

Tike svim kupcima omogućava da izvrše povrat/zamenu artikla kupljenog u online prodavnici tike.rs u Tike prodavnici.

Proizvod možete vratiti u roku od 14 dana od primanja porudžbine uz priložen račun/otpremnicu. Artikli moraju biti vraćeni neoštećeni, nekorišćeni i u originalnoj ambalaži.

Prilikom povrata artikala u prodavnicu, u mogućnosti ste da odaberete jednu od dve opcije:

Povrat novca na poklon karticu koju možete iskoristiti za kupovinu zamenskog artikla odmah ili u periodu od godinu dana, u maloprodajnom objektu ili online prodavnici Tike.

Ukoliko želite da zamenite isti artikal za drugu veličinu, a u prodavnici postoji na stanju veličina koja Vam je potrebna, zamenu možete izvršiti na licu mesta.

 

Da li je moguće da oni mogu mene da uslove vraćanjem novca na gift karticu, a ne da mi vrate stvarne pare ?

Koliko ja mogu da rastumačim pravila, ovaj član Zakona o zaštiti potrošača se odnosi na ovaj slučaj

Quote

Obaveze trgovca u slučaju odustanka od ugovora

Član 33

Trgovac je dužan da bez odlaganja izvrši povraćaj uplata koje je primio od potrošača, uključujući i troškove isporuke, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kada je primio obrazac za odustanak.

Trgovac vrši povraćaj koristeći ista sredstva plaćanja koja je potrošač koristio u prvobitnoj transakciji, osim ako se potrošač nije izričito saglasio sa korišćenjem drugog sredstva plaćanja i pod uslovom da potrošač zbog takvog povraćaja ne snosi nikakve troškove.

 

 

 

edit: vraćaju i na tekuči račun, nisam ja dobro pročitao

Edited by Lezilebovich
Link to comment
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...