Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

36 minutes ago, Moća said:

Singerice sa kojih uk sajtova naručuješ? sportsdirect, mandmdirect?

 

Najčešće naručujem ploče, ne znam koliko te to zanima? :nobles:

 

Jesam i ranije prilično često sa sportsdirect-a (ima sigurno 4+ godina) što je uvek stizalo DHL-om i niko te ništa ne pita...

Edited by Singer
i onaj zavvi.com (ali i odatle nisam dugo dugo ništa naručivao)
Link to comment
10 minutes ago, Singer said:

 

Najčešće naručujem ploče, ne znam koliko te to zanima? :nobles:

 

Jesam i ranije prilično često sa sportsdirect-a (ima sigurno 4+ godina) što je uvek stizalo DHL-om i niko te ništa ne pita...

Koliki procenat su carina i pdv sada?

Mada carina u nsu je :isuse: 

Al su discogs sjebali, ne mogu ništa da poručujem iz UK u EU. Dupli VAT naplaćuju, navodno može da se refundira al zajebi me i jednog VATa na Discogsu.

Link to comment
16 minutes ago, maheem said:

Koliki procenat su carina i pdv sada?

Mada carina u nsu je :isuse: 

Al su discogs sjebali, ne mogu ništa da poručujem iz UK u EU. Dupli VAT naplaćuju, navodno može da se refundira al zajebi me i jednog VATa na Discogsu.

 

Iskreno da ti kažem ja to još uvek ništa nisam platio za bilo koju pošiljku (sem jedne random iz Nemačke, jedanput)... Kako? Zašto? Nemam pojma...

Verovatno zbog količine koju carina (ne)procesuira redovno a pristiže svaki dan.

 

Bio sam spreman da će da me ošure za Lady Blackbird jer je ploča bila skupa + poštarina, na to sve ovo VAT drž ne daj... ništa jbt!!

Da stvar bude luđa prvi put mi je poštar doneo ploču na vrata, u ruke... da ne veruješ :blink:

Link to comment

Gledaju ko je pošiljalac. Meni su regularno udarili PDV na pošiljke od Grooves i Season of Mist, jer su firme u pitanju, ali mi ga još nijednom nisu obračunali za pošiljke sa diskovima naručene od fizičkih lica koje su bile vredne do 40-50 evra.

Edited by napadaj
Link to comment
On 22.9.2021. at 7:51, Singer said:

:D to je to... i onda sve ostalo spada pod "naša posla" 

 

Danas, 25 dana od slanja, je stiglo!

 

Istina, moglo je i juce, ali obrenovacki postar dolazi u tatino selo samo ponedeljkom, sredom i petkom pa je morao da ceka jedan dan.

 

Paket je bio otvaran, ima onu zutu selotejp traku poste i nalepnicu da je oslobodjeno placanja carine.

 

I na kraju mi kaze da je mu je postar trazio 100 dinara ('to su odredili u posti') - ja ga naivno pitam da li je dobio priznanicu za to (naravno da nije). (Samo)častio se postar kafom verovatno...

  • +1 1
Link to comment

Мени поштар за те поштанске услуге никада није дао посебну признаницу (мислим да то има на декларацији која иде уз пакет), а сигуран сам да ме није крао, пошто сам налазио тај износ на декларацији. (Нисам ни мислио да ме крао него сам гледао чисто из радозналости).

Link to comment
16 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Мени поштар за те поштанске услуге никада није дао посебну признаницу (мислим да то има на декларацији која иде уз пакет), а сигуран сам да ме није крао, пошто сам налазио тај износ на декларацији. (Нисам ни мислио да ме крао него сам гледао чисто из радозналости).

 

Na kojoj deklaraciji?

 

Jedina deklaracija na paketu je carinska (CN22) koju sam ja popunio ovde i osim tih podataka nema nista novo.

 

Dodata je samo ova nalepnica:

RDU2r5b.png

Link to comment

Naplaćeno je otvaranje paketa i te dažbine prihoduje Pošta. 

Postoje 2 tarife, od 100rsd i 300rsd.

 

100rsd se naplaćuje otvaranje pošiljki čiji kod za praćenje počinje slovom R, M ili U. To su uglavnom pošiljke u kovertama.

300rsd se naplaćuje otvaranje pošiljki čiji kod za praćenje počinje slovom C ili E ako je reč o ekspresnoj pošiljci. 

 

Naravno da Pošta nikada ne izdaje priznanicu za ove dažbine.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, basketas said:

Naplaćeno je otvaranje paketa i te dažbine prihoduje Pošta. 

Postoje 2 tarife, od 100rsd i 300rsd.

 

100rsd se naplaćuje otvaranje pošiljki čiji kod za praćenje počinje slovom R, M ili U. To su uglavnom pošiljke u kovertama.

300rsd se naplaćuje otvaranje pošiljki čiji kod za praćenje počinje slovom C ili E ako je reč o ekspresnoj pošiljci. 

 

Naravno da Pošta nikada ne izdaje priznanicu za ove dažbine.

 

Hvala za info (R kod, kutija).

 

a :thumbdown: za postu, pogotovo bold.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...