Jump to content
IGNORED

Teniske legende


Boza_zvani_Pub

Recommended Posts

Poenta je da H2H nije bitan indikator kolikim ga prikazuju. Naravno da i Fed i Đoković imaju 90% protiv ostatka ATP-a sa ponekim izuzetkom.

 

Za procenu medjusobnog kvaliteta dva vrhunska igraca koji imaju 10+ GS-ova je najbitniji faktor od svih. Toni Nadal je pricao vise puta da je Nadal namenski doterivan kao igrac koji ce da doaka Rodzeru i ocigledno je da se s tim uspelo, posto je Rafa uzasan match-up za Rodzera. Nije stvar samo u broju pobeda, gledao sam meceve u kojima je Nadal bukvalno ponizavao Federera. Fed nije bolji igrac od Nadala prosto zato sto moze da ga pobedi jedino kad ovaj nije u top izdanju ali je overall nesumnjivo kompletniji igrac, sa izuzetnijom karijerom i last but not least, lepsi za gledanje.

Link to comment

to je jasno, samo to i dalje nije dovoljno da bi se rafa proglasio goat-om.

 

sto se mene smatra, novak ce, pogotovo ako dobije ovogodisnji rg, imati mnogo bolji case za goat-a, na kraju karijere, od rafe.

Link to comment

ja samo ne razumem argument po kome je rafa zapravo goat zato što zvaničnog goata šije u međusobnom h2h

odnosno, da federer ne može da bude goat, zato što sa glavnim rivalom ima tako negativan skor

po tome ispada da samo njih dvojica igraju tenis 

Link to comment

i ta prica da je rafa rodzerov najveci rival je, sad vec, nategnuta.

 

sa novakom je odigrao vise meceva, jednako na gs-ovima. 

pa ne bas, zato sto se prajmovi federera i djokovica ne poklapaju. ako se pogledaju rezultati, vidi se jasno da je federer najbolje rezultate biljezio u periodu od 2005. do 2010. sto se poklapa s najboljim teniskim godinama (24-29). djokovicev prajm je od 2011. i traje i dalje, opet od 24. godine.

 

iako je nadal samo godinu dana stariji od djokovica, njegov prajm je bio dosta ranije jer je igrac specificnih fizickih karakteristika koji u ranim dvadesetim bio vec potpuno razvijen igrac u tom pogledu.

Link to comment

ja samo ne razumem argument po kome je rafa zapravo goat zato što zvaničnog goata šije u međusobnom h2h

odnosno, da federer ne može da bude goat, zato što sa glavnim rivalom ima tako negativan skor

po tome ispada da samo njih dvojica igraju tenis 

 

Iz tog dela se izuzimam jer zbog mnogo razloga mislim da je ta prica o GOAT igracu besmislena, samo sam komentarisao medjusobni igracki odnos Rafe i Feda. GOAT prica se u svetski tenis kao i uopste u svetski sport dovukla ovim savremenim prekomernim koriscenjem statistike za sve i svasta i meni, iskreno, nije nimalo zanimljiva, niti joj vidim neku upotrebnu vrednost. OK, simpaticno je bilo procitati da je Novak jedini igrac koji je tri puta vezao IW i Miami i dva puta AO, IW i Miami ali ne shvatam zasto je to uopste bitno.

Link to comment

Sjajno je ovo osporavanje da igrac sa 14 grenslemova spada u trojicu najboljih ikad zato sto se nekome ne svidja njegov stil igre. Kao kad bih ja rekao da Kasparov ne spada u trojicu najboljih sahista svih vremena zato sto se zalagao za bombardovanje Srbije, ima hrvatsko drzavljanstvo i ruzan je. A i picka je jer se povukao sa 40 godina.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

ako se pogledaju rezultati, vidi se jasno da je federer najbolje rezultate biljezio u periodu od 2005. do 2010. sto se poklapa s najboljim teniskim godinama (24-29)

Zar on nije vecinu GS titula uzeo do 2006-7-8??? Ozbiljno pitam.

Link to comment

oldererov peak je bio od 2004 do 2007 kada je uzeo 11 od 16 gs-ova, to je prava dominacija a ne ono što harper predstavlja kao dominaciju djokera od 2011 do danas, kada je djoker uzeo samo 7 od 17 gs-ova

Link to comment

Zar on nije vecinu GS titula uzeo do 2006-7-8??? Ozbiljno pitam.

od wimbledona 2005. do australian opena 2010. igrao je svako grand slam finale sem ao 2008. kad ga je novak dobio u polufinalu (18 od 19 mogucih finala). meni to izgleda kao vrhunac karijere. prije 2005. je ima 4 osvojena grand slama iz 4 finala, ali nije bio toliko konstantan kao u ovom periodu.

 

sesta i sedma su mu bile najbolje godine. osme je izgubio wimbledon od nadala.

Edited by Timmi
Link to comment

U, ovo je tek omiljeni argument. Da neko u 33. ili 34. godini igra bolje nego kad je imao 25 ili 26 je smešno i komentarisati.

 

rekao sam da je bolji igrac sada nego pre desetak godina. federer je lepo objasnio jednom:

 

 

 

"I always believe that I have improved over the last 10 years, you know, that I've not gone backwards, and I've been able to win (the Open) 10 years ago, so I always feel as I move forward I am a more complete player, a better player," Federer said.

 

ne znam sta je smesno u svemu ovome. naravno da je bolji igrac. sa dolaskom prvo nadala a kasnije novaka i andyja morao je podici nivo igre sa kojima je osvajao prve titule da bi mogao parirati ovoj trojci.

Link to comment

od wimbledona 2005. do australian opena 2010. igrao je svako grand slam finale sem ao 2008. kad ga je novak dobio u polufinalu (18 od 19 mogucih finala). meni to izgleda kao vrhunac karijere. prije 2005. je ima 4 osvojena grand slama iz 4 finala, ali nije bio toliko konstantan kao u ovom periodu.

 

sesta i sedma su mu bile najbolje godine. osme je izgubio wimbledon od nadala.

hvala

Link to comment

Poenta je da H2H nije bitan indikator kolikim ga prikazuju. Naravno da i Fed i Đoković imaju 90% protiv ostatka ATP-a sa ponekim izuzetkom.

 

da samo sto je federer donedavno bio u minusu i u h2h sa andyjem a sa novakm je eto na dve pobede. prilicno zanimljivio kako je goat imao gubitnicke skorove sa 2 od 3 igraca cim se konkurencija na vrhu pojacala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...