Jump to content
IGNORED

Teniske legende


Boza_zvani_Pub

Recommended Posts

Federer vodi protiv Nadala 8:6 na svim podlogama koje nisu šljaka.Za mene, nema dileme, Federer je najbolji igrač svih vremena. Nadal je najbolji igrač svih vremena na šljaci.

Link to comment

:lol:polako olderer ima 6 titula više od rafaborga ali i 5 godina više- ili možda mislite da je rafa završio sa osvajanjem gs-ova?- inače međusobni dueli jasno govore ko je bolji igrač od njih dvojice 18:10 iliti 64:36% sve je rečeno, 8:2 na gs-ovima - a to što davidenko vodi protivu rafe sa pobedom više aznači ništa pa i smarej je do juče vodio protiv olderera pa niko normalan neće reći da je bolji igrač od njega ili jednako dobar- na kraju jedino bitna statistika je odnos na gs-ovima samo tu možete biti sigurni da su igrači sa 20+ titula u karijeri dali svoj maximum

Link to comment
:lol:polako olderer ima 6 titula više od rafaborga ali i 5 godina više
Već sam to rekao, ali pošto gomila ljudi ponavlja ovde ovaj argument, s obzirom na način igre, bio bih veoma, veoma iznenađen ako bi Nadal za 5 godina uopšte igrao tenis.
- ili možda mislite da je rafa završio sa osvajanjem gs-ova?
Nisam siguran. Ubijeđen sam da će Novak uzeti bar jedan trofej u Parizu, a na ostalim slemovima šanse Nadala zavise od žreba, forme glavnih rivala, mnogo toga treba da se poklopi. On jednostavno ne može, kao Federer i Novak, da podigne igru na nivo koji ostali neće biti u stanju da isprate.
Link to comment
- na kraju jedino bitna statistika je odnos na gs-ovima
pa naravno ali nikako medjusobni odnos. zato sto federer stize do nadala na sljaci uvek i gubi, a obrnuto nije slucaj.po tvome, da je sada nadal stigao do finala i tu izgubio od federera bio bi losiji igrac u odnosu na njega (jer bi pokvario h2h), nego sto je sada kada je ispao u drugom kolu? to je po meni nebulozno, pa smatram da h2h stoga ne moze da se uzima u obzir.ovu polemiku vodim 1000. put :lol:
Link to comment
:lol:polako olderer ima 6 titula više od rafaborga ali i 5 godina više- ili možda mislite da je rafa završio sa osvajanjem gs-ova?- inače međusobni dueli jasno govore ko je bolji igrač od njih dvojice 18:10 iliti 64:36% sve je rečeno, 8:2 na gs-ovima - a to što davidenko vodi protivu rafe sa pobedom više aznači ništa pa i smarej je do juče vodio protiv olderera pa niko normalan neće reći da je bolji igrač od njega ili jednako dobar- na kraju jedino bitna statistika je odnos na gs-ovima samo tu možete biti sigurni da su igrači sa 20+ titula u karijeri dali svoj maximum
Nije ni Federer završio sa osvajanjem. Inače ti misliš da će se Rafa u 31. godini boriti za prvo mesto na ATP listi? videćemo da li će uopšte više igrati tenis i gde će biti ako bude. Inače zanimljiva teza da "međusobni dueli jasno govore ko je bolji igrač", a "to što Davidenko vodi ne znači ništa". Po svoj prilici je H2H bitan samo kad potvrđuje tezu, a nebitan kad tu istu tezu osporava, već prema potrebi :D Edited by Time Crisis
Link to comment

- tako smo rafaborga otpisali 2009. pa je on "poludeo" sledeće godine i uzeo 3 gs, ko zna možda se isti scenario ponovi i naredne godine, djoker se zasitio trofeja, smareju se odseku noge u velikim mečevima a olderer mu je stara mušterija, abi me iznenadila još jedna godina dominacije rafaborga...

Link to comment
Nije ni Federer završio sa osvajanjem. Inače ti misliš da će se Rafa u 31. godini boriti za prvo mesto na ATP listi? videćemo da li će uopšte više igrati tenis i gde će biti ako bude. Inače zanimljiva teza da "međusobni dueli jasno govore ko je bolji igrač", a "to što Davidenko vodi ne znači ništa". Po svoj prilici je H2H bitan samo kad potvrđuje tezu, a nebitan kad tu istu tezu osporava, već prema potrebi :D
valjda si video % oni su bitni- bitan je samo odnos na gs-ovima uz uslov da su odigrali min 5 mečava međusobno na njima
Link to comment

mene te brojke baš mnogo smaraju.može rafa da osvoji šta god hoće, za mene će fed uvek biti veći igrač od njega ... iako ga ne podnosim :D to je subjektivno mišljenje naravno i proizilazi iz činjenice da ja neuporedivo više volim tenis koji igra fedako neko i prestigne feda u broju gs trofeja i ostalim rekordima, nikako ne bih volela da to bude rafa.

Link to comment
valjda si video % oni su bitni- bitan je samo odnos na gs-ovima uz uslov da su odigrali min 5 mečava međusobno na njima
:lol:Gde piše da su "% bitni"? Svašta. Što već neko reče, izgleda da je mnogo bolje kad neko ispadne u prvom krugu i ni ne dođe do finala, nego kad izgubi u finalu, jer je sačuvao dragoceni %. :isuse: Ali dobro, svako ima svoje mišljenje :) Edited by Time Crisis
Link to comment

- pošto moram da ti crtam jedino je bitan međusobni odnos na gs-ovima jer jedino tu veliki igrači uvek daju svoj max da pobede, to je odgovor na tvoju tvrdnju da je po h2h davidenko bolji od rafaborga- odnos bi verovatno bio još pogubniji po olderera da je stizao da finala uso, odnosno w 2010 kada je rafa bio na peak-u karijere

Link to comment
- pošto moram da ti crtam jedino je bitan međusobni odnos na gs-ovima jer jedino tu veliki igrači uvek daju svoj max da pobede, to je odgovor na tvoju tvrdnju da je po h2h davidenko bolji od rafaborga- odnos bi verovatno bio još pogubniji po olderera da je stizao da finala uso, odnosno w 2010 kada je rafa bio na peak-u karijere
Fakat koji dosta govori o njima (i o Novaku, usput) je da od 200Xte godine (vidi googl) niko osim Del Potra i njih trojice nije uzeo niti jedan (slovima "nula") od gs-ova. H2H i ostalo je ok, procenat isto tako al' nisam strucnjak da znam jel' bilo takvih slucajeva (te duzine trajanja & counting) ranije. Sto se mene tice ja Federera mrzim k'o Nemca al' je ovo u svakom slucaju za r-e-s-p-e-c-t. Ko ce i kako & kada i da li to da ponovi u svojih 30+ godina (Rafa - Novak etc) to cemo da vidimo - za par godina.
Link to comment
- pošto moram da ti crtam jedino je bitan međusobni odnos na gs-ovima jer jedino tu veliki igrači uvek daju svoj max da pobede, to je odgovor na tvoju tvrdnju da je po h2h davidenko bolji od rafaborga- odnos bi verovatno bio još pogubniji po olderera da je stizao da finala uso, odnosno w 2010 kada je rafa bio na peak-u karijere
Nemoj molim te. :) Kad je Rodžer bio na peak-u karijere, Nadal je mogao samo da sanja o finalima USO. Kakvu ćeš još sarmu da napraviš od te statistike i bolje da ne znam :)
Link to comment

Kad Nadal bude imao 30 godina, ljudi ce zaboraviti da je Federer ikad igrao tenis :)Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

Link to comment

Očigledno da treba sačekati da obojica prestanu da igraju pre bilo kakvih konačnih "osuda". Za sada ga Federer šije, a sve ostalo je suva hipotetika: Kada će Fed prestati? Dokle će Rafa igrati? Tralala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...