Jump to content
IGNORED

Teniske legende


Boza_zvani_Pub

Recommended Posts

Federerova dominacija my ass

 

Došla dva klinca od 19 godina i nema više dominacije. Naravno, opet je pokidao one godine kad je Rafa bio povređen, a Novak još jurio zmajeve.

 

Da se zatekao u vreme Borga, Mekinroa i Konorsa, baš bi se naigrao tenisa.

Link to comment

Došla ne baš bilo koja dva klinca. Jedan je uzeo 14 slemova drugi 8, jedan sigurno u užem drugi u širem spisku najboljih ikada.

 

Interesantno je da se Federeru zamera slabija konkurencija a, recimo, Samprasu ne, iako je Pit u svojoj generaciji imao samo hirovitog Agasija od mega igraca i razne Mustere, Brugere, Kafeljnikove i ostale radnike na sljaci. Prirodno je da na nivou karijere zabodes par GS-ova vise ako imas nesto slabiju konkurenciju i to vazi za svakog igraca.

 

edit: Zaboravio Kurijera ali ne menja na stvari.

Edited by harper
Link to comment

oldererov peak je bio od 2004 do 2007 kada je uzeo 11 od 16 gs-ova, to je prava dominacija a ne ono što harper predstavlja kao dominaciju djokera od 2011 do danas, kada je djoker uzeo samo 7 od 17 gs-ova

kada neko napise samo 7 GSova, u bilo kojem kontekstu, dodje mi da ga posaljem na lecenje. ko da je uzeti GS isto sto i pojesti lizalicu jbt :D

sto samo govori koliko su Nadal i Federer neverovatni igraci. covek se po broju slamova izjednaci sa BigMacom, Wilanderom, Agassijem, Connorsom, Lendlom, i onda neko dodje i napise samo :D

a glede svega napisanog, ja cu svoje ponoviti. vise gotivim Nadala, ali Federer je bolji teniser. kako bolji? 17GS vs 14GS, i to je to. zato su Nadal i Pistol Pit no 2 i 3 modernog tenisa. pa mozete voleti ili mrzeti njihov stil igre do prekosutra.

 

 

nego, koja je kvota da novak uzima sva cetiri? wimbledon je vjerovatno najproblematicniji s murrayom u formi.

najproblematicniji je RG. prvo, jer ga nikada nije osvojio. drugo, u modern eri samo su 3 coveka uzeli AO i RG u istoj godini. Laver '69, Wilander '88, Courier '92. znaci evo niko vec 22 godine nije uzeo AO i RG u istoj godini.

Link to comment

najproblematicniji je RG. prvo, jer ga nikada nije osvojio. drugo, u modern eri samo su 3 coveka uzeli AO i RG u istoj godini. Laver '69, Wilander '88, Courier '92. znaci evo niko vec 22 godine nije uzeo AO i RG u istoj godini.

Znaci - neko mora™, ne?

Link to comment
  • 1 month later...

Steta je sto Serena nema koliko toliko ravnopravnu protivnicu(e) da gledamo vrhunski zenski tenis ovih godina. Privilegija je sto u muskom tenisu ima ovoliko velikih igraca u poslednjih 10 godina

 

Upravo sam to danas pomislio dok sam gledao kako Safarzova daje sve od sebe, igra kao zmaj a tacno znas da ce pre ili kasnije trofej da ode Sereni u ruke. Za ljubitelje tenisa je stvarno izuzetna privilegija da gledaju ovo sto gledaju u poslednjih nekoliko godina kad je muski tenis u pitanju. Bice strasan antiklimaks gledati Raonica, Dimitrova, Nisikorija i ove ostale mediokritete kako se kolju za titule kad ovi giganti odu u penziju.

Link to comment

^^ ti igrači već imaju 24-25 god. ako djoker&co potraju još 3-4 godine (a vidimo da su u top 8 33-godišnjaci ferer i olderer) ovi neće dočekati svoju šansu da dominiraju, pojaviće se neki novi klinci možda ona 2 kengura ili thiem austrijanac koji će tada ući u peak fazu svoje karijere

Link to comment

^^ ti igrači već imaju 24-25 god. ako djoker&co potraju još 3-4 godine (a vidimo da su u top 8 33-godišnjaci ferer i olderer) ovi neće dočekati svoju šansu da dominiraju, pojaviće se neki novi klinci možda ona 2 kengura ili thiem austrijanac koji će tada ući u peak fazu svoje karijere

 

Nisu konkretna imena bitna, ne vidim ja ni kod tih klinaca koje si pomenuo neki nevidjeni kvalitet. Kod ove cetvorice ludaka se videlo jos dok su bili tinejdzeri da su ekstremni talenti a za ostatak se potrudila medjusobna konkurencija koja ih je terala da radom i korekcijama stalno probijaju svoj plafon. Bojim se da ce upravo taj manjak konkurencije malo da "ohladi" tenis dok se ponovo ne pojavi par posebnih igraca. Nije stvar samo u kvalitetu igre, mada ono sto Rodzer, Rafa i Novak pokazuju jeste kvalitet iznad svega sto smo do sada videli, radi se o tome da su njih trojica, svako na svoj nacin, promenili citav teniski narativ. Kad budem imao malo vise vremena pokusacu da napisem nesto vise o tome da bih bolje objasnio sta mislim. Za sada cu samo reci da imam utisak da ce mnogo, mnogo vremena proci dok ne budemo ponovo u situaciji da gledamo ovakav tenis od vise igraca. Mozda taman onoliko koliko nam je trebalo od pocetka i sredine osamdesetih, kada smo poslednji put gledali ovako nesto, do danas.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...