Jump to content
IGNORED

Teniske legende


Boza_zvani_Pub

Recommended Posts

Federer nikada neće postati Olderer, meni su uvek bile smešne priče koje su se time bavile. Argumentovao bih to datumom kada su prvi put krenule te priče, a krenule su još pre 3, 4 godine ako ne i više kada se prvi put desilo da ne daj bože izgubi na dva turnira za redom ili tako nešto, što naravno nije ništa strašno za njega već samo govori kolko je pre bio dominantan. Danas sa 34 Novak se u prajmu muči sa njim isto kao i pre 5 godina, kada smo pomislili nedavno, kada je bio na poraz od njega da će da ga prestigne, šta se desilo, poraz, poraz itd.. Naravno da ne osvaja kao nekada, ali uvek je pretnja i najveći mogući izazov za svakoga. 

jedna je stvar što je on i dalje sposoban da se izmigolji i otkine po neku pobedu djokeru ili smareju a sasvim druga amogućnost da osvaja gs titule

- od poslednjih 20 gs-ova olderer je osvojio tek 1 i igrao u još 2 finala

- djoker se muči jer olderer ima odličnu napadačku igru i bolji servis koji djoker teško čita, no u dužim mečevima u zadnje 3-4 god. obično presudi djokerova bolja kondicija, 4 od 5 zadnjih pobeda olderera protiv djokera je bilo u 2 seta, u 4 od 5 poslednjih pobeda djokera se igrao odlučujući 3 odn. 5 set

Link to comment

jedna je stvar što je on i dalje sposoban da se izmigolji i otkine po neku pobedu djokeru ili smareju a sasvim druga amogućnost da osvaja gs titule

- od poslednjih 20 gs-ova olderer je osvojio tek 1 i igrao u još 2 finala

- djoker se muči jer olderer ima odličnu napadačku igru i bolji servis koji djoker teško čita, no u dužim mečevima u zadnje 3-4 god. obično presudi djokerova bolja kondicija, 4 od 5 zadnjih pobeda olderera protiv djokera je bilo u 2 seta, u 4 od 5 poslednjih pobeda djokera se igrao odlučujući 3 odn. 5 set

hvala, brate. treba s nama strpljivo. :)

Link to comment

kada je jedan od njih već postao olderer a drugi imao višemesečne pauze zbog povreda, budimo realni iako smo navijači djokera i želimo da osvoji još 10 gs-ova i postane goat ^_^

 

Taj Olderer za ostale tenisere ocigledno nije Olderer.

Link to comment

Taj Olderer za ostale tenisere ocigledno nije Olderer.

 

Kako se uzme, Sepi je posle 13 ili 14 poraza gde ni set nije uzeo konačno zabeležio prvi pobedu ove godine na AO. Naravno, to što gubi više i što više nije redovno u finalu ne znači da je bezopasan.

Link to comment

Kako se uzme, Sepi je posle 13 ili 14 poraza gde ni set nije uzeo konačno zabeležio prvi pobedu ove godine na AO. Naravno, to što gubi više i što više nije redovno u finalu ne znači da je bezopasan.

 

Gubio je on i od nekakvog Kanjasa kad je bio Bog. Dva puta zaredom na dva turnira. Na svojoj omiljenoj podlozi.

 

Pomeraju se godine igracke zrelosti jer medicina i sistem treninga napreduju, nije samo do Federera. Nije to vise onaj tenis kad su tinejdzeri mogli da prave picvajz, danas je tesko klincima da se probiju pre neke 22., 23. godine zivota ali su zato igraci nesto ispod ili oko tridesete maltene u najboljim godinama. Nemam nikakve podatke pri ruci ali zaprepastio bih se kad bi neko izvukao podatak da je ikada toliko tridesetogodisnjaka bilo znacajan faktor u svetskom tenisu koliko je to danas slucaj.

Link to comment

Možda je i gubio, ali ove godine je npr. bio prvi put još od 2001 (!) da je izgubio u trećem kolu AO, posle 11 uzastopnih polufinala (ili bolje). Današnji "klinci" (koliko uopšte neko od 23 ili 24 godina može da bude klinac) su jednostavno loši, inače bi se odavno još probili.

Link to comment

Možda je i gubio, ali ove godine je npr. bio prvi put još od 2001 (!) da je izgubio u trećem kolu AO, posle 11 uzastopnih polufinala (ili bolje). Današnji "klinci" (koliko uopšte neko od 23 ili 24 godina može da bude klinac) su jednostavno loši, inače bi se odavno još probili.

 

Ne mozes tako da gledas. I Djokovic koji je danas najbolji igrac na svetu nije se probio u vrh pre 20-21 godine zivota a cak i posle tog proboja je dosta lutao i tek se formirao na ovom nivou sa pune 24. Nisikori, Raonic, Dimitrov, Tomic su veoma solidni igraci i izuzetni talenti ali su tek od skora poceli da prave neke ozbiljnije rezultate. Naravno, da je neko od njih supertalenat probio bi se i ranije ali takvi se pojave po jedan u generaciji. Vrlo se retko desava da trojica igraca top klase budu starosno u godinu dana razmaka, kao sto se sada desava sa Rafom, Novakom i Endijem. Jedino da se ja secam ranije je bilo tamo sredinom osamdesetih, zato se to doba i zove zlatnom erom tenisa. I nije da se ti klinci nisu probili, Nisikori i Raonic su pri samom vrhu ATP liste.

 

Medjutim, ja govorim o necem drugom. Veliki je broj tridesetogodisnjaka koji jos uvek igraju vrhunski tenis, ocigledno je da se nesto promenilo u tom smislu. 30 godina je nekada bila duboka starost za tenisera, sad se tu muva ogroman broj "veterana" koji ni u najboljim godinama nisu bolje stajali na ATP listi, izmedju ostalih i taj Sepi kojeg si pomenuo. Neki kao Federer i Ferer su i jako visoko na ATP listi, neki kao Vavrinka su uzeli svoj prvi (i jedini) GS u poznim igrackim godinama. Bilo je, naravno, takvih slucajeva i ranije, ono sto danas impresionira je broj takvih tenisera. Zato mene ne iznenadjuju toliko Rodzerove sjajne igre. Covek je savrseno gradjen za tenisera, ocigledno je vrlo posvecen svojoj karijeri i treningu, igra tenis koji mu omogucava manje vremena provedenog na terenu i dosta kratkih poena, pazljivo planira svoj kalendar i najvaznije, jos uvek je gladan pobeda i trofeja. Nije onakav teniser kakav je bio ali nije ga tek tako lako pobediti, cak ni za najbolje tenisere.

Link to comment

Đoković je možda lutao, ali on od 20. godine pa nadalje nije padao ispod 4 mesta, a i na tom 4. mestu je kratko bio, skoro sve vreme je bio treći. Plus je još sa nepunih 20 osvojio prvi masters i par meseci kasnije još jedan i igrao finale USO. Ovi svi novi "talenti" zajedno nemaju jednu jedinu veću titulu i teško da su izuzetni talenti. Tomić se očajno kreće i nema snage za tri seta, Raonić se još uvek previše oslanja na servis + FH, Dimitrov igra neki pušeraj tri metra iza linije, Nišikori je još uvek staklen... nisu oni ni blizu Novaka. :)

Link to comment

Đoković je možda lutao, ali on od 20. godine pa nadalje nije padao ispod 4 mesta, a i na tom 4. mestu je kratko bio, skoro sve vreme je bio treći. Plus je još sa nepunih 20 osvojio prvi masters i par meseci kasnije još jedan i igrao finale USO. Ovi svi novi "talenti" zajedno nemaju jednu jedinu veću titulu i teško da su izuzetni talenti. Tomić se očajno kreće i nema snage za tri seta, Raonić se još uvek previše oslanja na servis + FH, Dimitrov igra neki pušeraj tri metra iza linije, Nišikori je još uvek staklen... nisu oni ni blizu Novaka. :)

 

Jebi ga, malo si im previse podigao lestvicu. Mi ovde nismo bas u stanju da cenimo velike sportiste pa nam uglavnom promice koliko je Novak neverovatan igrac. Momci koje sam nabrojao su izuzetni talenti, Novak je u panteonu teniskih bogova sa jos pet-sest kolega ukupno od kad je tenis poceo da se igra.

Link to comment

iscitao sam sve od pocetka i nije mi bas najjasnije oko cega se raspravljate ?

+100 

 

Ti to ne razumesh - nije stvaru raspravi nego sto se pritom i dobro zabavljamo™.

Link to comment

iscitao sam sve od pocetka i nije mi bas najjasnije oko cega se raspravljate ?

 

Hajde sto tebi nije jasno, nego nije ni meni. Sve sto sam hteo da kazem je da su se najbolje teniske godine pomerile i na donjoj i na gornjoj granici zbog zahteva moderne igre, razvoja medicine i sistema treninga i da je danas lakse biti vrhunski igrac sa 32 nego sa 19 godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...