Jump to content
IGNORED

Teniske legende


Boza_zvani_Pub

Recommended Posts

cekaj. dakle ima ljudi ovde koji misle da nadal nije top 3 ikada?

to je što je, brojevi ne lažu i to se ne može osporiti

to me takođe ne sprečava da kažem da za mene nadal nije u top 3 ever

kažem, za mene

imam pravo na svoje subjektivno mišljenje

tenis koji ja cenim i volim da gledam, nije onaj koji igra nadal

 

za mene ce uvek biti nadal na vrhuncu > federer na vrhuncu.

za mene neće

Link to comment

a što podmećeš

nisam nigde rekla da je prevara od igrača, već da ja ne volim tenis koji on igra

i da to što nije u stanju da odigra celu sezonu, sigurno ne doprinosi tome da ga cenim više

 

zar je tako teško prihvatiti da ne voli svako nadala i njegov tenis

svašta

Link to comment

i novak je predavao gomilu meceva dok je imao problema sa disanjem i svasta su pricali i pisali o njemu pa to niko ne poteze kao argument kada pricamo o celokupnoj karijeri

ej, pa ti porediš novaka i probleme koje je imao kao poletarac, sa nadalom, koji je i kao broj 1 propuštao po četvrtinu sezone

 

sećam se one godine kada je jj bila broj 1 

na onom tada najčitanijem teniskom blogu  (forty deuce), je osvanula slika jj (broja 1) kako leži pored mreže a  fizio je masira

jbg, meni nije bilo drago, al' kada si broj 1 sve se gleda i sve se vaga

Link to comment

izvini ali ovo nema nikakve veze sa time sta je sve nadal postaigao u karijeri. a postigao je svi znamo sta.

 

za mene ce uvek biti nadal na vrhuncu > federer na vrhuncu.

 

Samo na šljaci. Na svim ostalim podlogama Federer daleko ispred.

Link to comment

Samo na šljaci. Na svim ostalim podlogama Federer daleko ispred.

 

9-6 na betonu za nadala. i to ga je prvi put pobedio 2004.

 

cenim da ove poraze na betonu federer opravdava sa monom.

Link to comment

Topik bi bio bolji da ima malo argumentacije, ovako se sve svodi na puko fenbojisanje.

 

189, ne može head-to-head da bude jedini parametar za zvanje najvećeg. Šta ako uključimo i Davidenka, s njim Nadal ima 5-6? Je li on sad goat?

 

Nadal nema wtf titulu i generalno je jako slab u dvorani. Ima dva i po puta manje nedelja na broju jedan od Federera.

 

Povrede koje je on imao su uzrokovane stilom igre. Ne može se govoriti o spletu nesrećnih okolnosti, kao u slučaju Del Potra, koji je operisao sve živo.

 

Možda jedan od najčešće pominjanih argumenata u korist Nadala je, navodno, slaba era u kojoj je Federer dominirao. Igrama u poslednjih par sezona on je dokazao da ovo nema veze sa životom, obzirom da bi i u ovom trenutku, sa navršene 33 godine života vodio glavnu riječ, da nema Đokovića.

Link to comment

9-6 na betonu za nadala. i to ga je prvi put pobedio 2004.

 

cenim da ove poraze na betonu federer opravdava sa monom.

na betonu je nadal cesto ispadao prije finala pa nije ni stigao da igra protiv federera na vrhuncu, koji ga je, naravno, redovno cekao u tim finalima. meni je forsiranje h2h kao argumenta za odluccivanje ko je bolji prilicno supalj, pogotovo u njihovom slucaju, gdje je ocigledno da je nadal los matchup federeru. na atp touru ne igraju samo njih dvojica vec i svi ostali teniseri koje, kao sto rekoh, nadao nije uspijevao da prodje da bi zaigrao s federerom.

 

nego, koja je kvota da novak uzima sva cetiri? wimbledon je vjerovatno najproblematicniji s murrayom u formi.

Link to comment

na betonu je nadal cesto ispadao prije finala pa nije ni stigao da igra protiv federera na vrhuncu, koji ga je, naravno, redovno cekao u tim finalima. meni je forsiranje h2h kao argumenta za odluccivanje ko je bolji prilicno supalj, pogotovo u njihovom slucaju, gdje je ocigledno da je nadal los matchup federeru. na atp touru ne igraju samo njih dvojica vec i svi ostali teniseri koje, kao sto rekoh, nadao nije uspijevao da prodje da bi zaigrao s federerom.

 

nego, koja je kvota da novak uzima sva cetiri? wimbledon je vjerovatno najproblematicniji s murrayom u formi.

 

Naravno, kad gledaš Nadalove fanove, po njima je mnogo bolje ispasti u prvom kolu od 150-og na svetu, nego izgubiti u finalu. Samo da se očuva dragoceni H2H. Totalno uvrnuta logika.

 

Što se tiče Novaka, sigurno da je najproblematičniji RG iz već poznatih razloga. :)

Edited by Time Crisis
Link to comment

e ovo 'nadal nije stizao do fianla' mi je treci omiljeni argument, nakon 'nadal samo na sljaci igra tenis' i da je federer imao mono bas kad je redom gubio od nadala.

 

odigrali su 15 puta na betonu i 15 puta na sljaci. koliko puta su trebali jos odigrati, 20 puta? ili taman toliko da federer bude u prednosti na betonu. uostalom u prvom medjusobnom ga je nadal pobedio na betonu, kada je imao 17 godina. taj klinac koji je odrastao samo na sljaci pobedio tada neprikosnovenog federera.

 

inace je federer poslednjih nekoliko godina je mnogo bolji igrac nego onih godina gde su top 10 cinili roddick, hewitt i safin.

 

 

ako je h2h supalj u odredjivanju ko je bolji igrac onda mozemo reci da ni berdych nije losiji igrac od nadala. jer eto 18-2 ili 3 ne pokazuje nista. nego nekako se cini da je nadal bas svakom teniseru na touru los matchup.

 

 

23-10 protiv federera

15-5 protiv murraya

22-4 protiv ferrera

23-19 protiv novaka

8-4 protiv delpa 

12-1 protiv wawrinke

Edited by 189-
Link to comment

zasto onda nema vise titula kad sve pobjedjuje?

 

i naravno da je trebalo da igraju vise od 15 puta, sezona na sljaci je 4 turnira.

Edited by Timmi
Link to comment

a jel nema vec neka tema gde se vec smara s tim ko je goat a ko nije? mogo bi moderator ovo malo da pocisti... :fantom:

 

edit: al ajd i ja da kazem svoje :D

ja licno volim nadala i njegov stil igre, uvek sam navijao za njega u mecevima sa federerom, ali ipak mislim da je jako daleko od federera, neuporedivo je prosto. federer je toliko kompletniji i kvalitetniji da je smesno natezati njihovu h2h statistiku ne bi li se dokazalo nesto sto ocigledno ne stoji.

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...