Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Jedno pitanje, mada nije baš za ovde - imam canon-a a3200 is koji , hvala na pitanju, radi odlično. Problem je što je džeki sažvakao kabl za spajanje sa računarom a na tel njihovog zastupništva se niko ne javlja. Zna li ko gde da ga pazarim?

Link to comment

Mislim da on koristi standardni kabl. idi u bilo koju fotografsku ili računarsku radnju, pokaži im aparat, pa će ti naći kabl.

Druga varijanta je da vadiš karticu i da kopiraš fotke preko čitača kartica.

 

Verovatno ti treba ovakav kabl

usb-kabel-minifotocanon.jpg

Edited by salerokada
Link to comment

ma ja sam se zbunio zato sto taj G7X sustinski ne pripada ostatku G serije, on je zapravo G kvalitet i full frame senzor nabijen u S kuciste - koliko mogu da procenim velicina aparata je bliza S120 npr nego G16 koji je ozbiljna ciglica (veci je i tezi osetno od RX100). pa sam mislio da je S1X i onda jutros vidim da je ipak G7X. ovo ne mozes sa G serijom ovako...

 

Iapsus pretpostavljam - to je mnogo manji (mislim oko 8 puta po povrsini) senzor od full-frame. Kad smo kod blica na rx100 obrati paznju da on kada se izvuce, moze da se usmeri koso na gore (mislim da je ugao oko 45 stepeni). Nazalost, ne moze da se zakljuca u tom polozaju, mora da se pridrzava. Kada se usmeri na list belog papira (treba pomoc), odbijeno svetlo moze da bude veoma dobar izvor svetla za fotografisanje hrane.

 

 

Sto se mene tice, ako bih u ovom trenutku menjao rx100II izbor bi skoro sigurno bio Panasonic LX100, ali, kad je fotografija u pitanju, ja nisam bas preterano osetljiv na cenu.

Link to comment

@toni, jel mislis ovako, u gradu ptice ili tipa neka suma/livada/polje... i velike ptice? izvini ako nisam pratio radnju, tj. mozda si negde pomenuo nameru zbog koje bi koristio foto kameru.

 

edit: pogledaj i ovaj sajt, otprilike ovde mozes da vidis razlicite kvalitete razlicitih kamera i objektiva, samo potrazis kameru/objektiv koji hoces i cepas polako.

 

full-size photos

 

edit2: sve ove kamere sto si sada naveo bi ti bile i vise nego odlicne za svakodnevno skljocanje. za ptice ti ipak treba neki teleobjektiv. ne znam kako prosumeri funkcionisu za ovaj vid fotografije, bez obzira na zum koji imaju. pretpostavljam da bi galebove mogao da cepas opusteno sa prosumerom, ali nesto dalje i brze.. nisam siguran.

 

edit3: senice, vrapci i manje, gradske ptice ladno sa prosumerom.

Edited by hoffnung
Link to comment

Saće kums da ti kaže da ti ne treba zum :)

<_<

 

kupujte, bre, šta oćete

 

toni ako ne uzmeš 1000mm zum ništa nisi uradio

:)

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...