Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

1 minute ago, Lena said:

@morgana

Imaš li da preporučiš neki serum sa vitaminom C? :)

Meni je i onaj Garnier bio ok.

 

Sad sam malo zbunjena sa ovim što je mustang postavila jer vidim da je njen retinol sa vitaminom C, a znam za preporuku da se to ne kombinuje.

 

malo je u polinom retinolu c vitamina, ne pravi problem, a njeni proizvodi i inace imaju po nekoliko aktivnih sastojaka (sto mi se bas svidja, ide mi na nerve da koristim po tri praznjikave stvari)

 

c  booster paula's choice je dobar, kiehl's (to probaj u prodavnici, zbog teksture, ima silikona), svr (mislim da ima na lookfantastic)

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, Sara said:

Za NG  sam se nadobijala mase krema, izmedju ostalog i taj ratinol

Mazem ujutru i uvece ako ne zaboravim, bas cu da ispratim kakva ce mi biti promena

ni slučajno nemoj to da radiš.

sa retinolom se počinje postepeno, dva puta nedeljno i obavezno uveče. koža mora polako da se navikava inače ćeš da napraviš haos na licu.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

mazem vec vise od 2 nedelje i nista, jedino sto cesto zaboravim.

E . Inace su mi rekli da je taj njihov  ratinol osnova, da je blag i da preko mazem neku drugu kremu, sto nekad uradim,nekad ne

Meni se ponekad stvori osecaj da ne zelim nista da mazem, pa preskocim

 

Dobila i neko njihovo ulje, e to su mi rekli 1nedeljno max

 

Edited by Sara
Link to comment

@Sara Svejedno pripazi! Moj prvi kontakt sa retinolom pre 5-6 godina, ja uzela neku maminu okoloočnu Retin-A da stavljam, nije krema nego kao neki roll-on ali za područje oko očiju (?!). Ne znam da vam kažem ni koji je brend, ona kozmetiku ne kupuje ovde. Ugl, ja sam sam to mazala prvo svaki drugi, pa onda svaki božiji dan (!!!) jer se ništa nije dešavalo i još ja razmišljam jao kako je blago i prijatno ovo čudo... da skratim priču - spalila sam kožu, prave pravcate opekotine ispod očiju, kao na suncu kad izgoriš, izgledala sam bar mesec dana kao žrtva random nasilja. :mad: 

Obavezno pauze između korišćenja!

  • Hvala 1
  • Tužno 2
Link to comment
On 25.12.2022. at 23:34, Lena said:

@I*m with the pilots

Meni kod toga pomaže Avene termalna voda kojom naprskam lice, pa tek onda stavljam kremu. Nešto blago i neutralno, samo da vlaži kožu i da bi prestao svrab. Može pantenol.

Dešavalo se da mi micelarna takođe iziritira kožu, ali to već zavisi od toga da li ćeš potrefiti onu koju ti odgovara.

 

Didermal krem je sa kortikosteroidom i meni je efikasan. Kupuje se bez recepta, ali prvi put mi je prepisan od strane lekara.

 

Inače, imala davno problem sa dermatitisom koji se javio usled jakog stresa.

 

 

 

Imacu ovo u vidu. Izgleda da je ta neka antialergijska krema za ocne kapke (ne bih nikad pomislila da takvo nesto postoji!) uradila svoj posao, posle par dana se koza smirila. Mazala sam jos malo njom kapke a ostalo lice nekom koju mi je dala uz tu miceralnu vodu (ne znam odakle mi to miSceralna voda, mora da sam pogresno cula apotekarku :D ), marke Physiogel za kozu sklonu crvenilu i iritacijama, kao neka repair krema. Dobro je sto ne ostavlja onaj utisak zategnutosti posle koriscenja. Drzim se nje i dalje.

 

--

 

Inace sam bukvalno malo pre tog problema sa kozom kupila dve Paula's Choice kreme jer su bile na finom snizenju (ceo .de sajt je imao 20%) a kao htela sam da uradim nesto fino za lice u nadi da mi se nece redjati nove bore brzo, medjutim jos uvek se plasim da ih probam zbog tog sta se desilo u decembru. Imam i serum sa vitaminom C koji sam mislila da koristim ujutru  (a P.C. sa retinolom uvece, na pocetku dvaput nedeljno kako se preporucuje) ali nemam pojma kada da se usudim, jer na samu pomisao na taj svrab i bol u ocnim kapcima mi se nakoži ježa. Mozda da sacekam prolece... :mellow:

 

Od P.C. sam uzela ove dve, to mi je sajt preporucio kada sam stavila "mesovita koza + sklonost ka crvenilu" (imam na donjem delu jednog obraza i malo na sred drugog obraza, to mi je novo od prosle godine i leta, pretpostavljam)
5% Niacinamide Body Serum (ovo je kao za telo ali moze i za lice)
Resist Anti-Aging Barrier Repair Nachtcreme

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
58 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Imacu ovo u vidu. Izgleda da je ta neka antialergijska krema za ocne kapke (ne bih nikad pomislila da takvo nesto postoji!) uradila svoj posao, posle par dana se koza smirila. Mazala sam jos malo njom kapke a ostalo lice nekom koju mi je dala uz tu miceralnu vodu (ne znam odakle mi to miSceralna voda, mora da sam pogresno cula apotekarku :D ), marke Physiogel za kozu sklonu crvenilu i iritacijama, kao neka repair krema. Dobro je sto ne ostavlja onaj utisak zategnutosti posle koriscenja. Drzim se nje i dalje.

 

Ma postoji sve živo :)

Samo nek se smiruje...

 

58 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Inace sam bukvalno malo pre tog problema sa kozom kupila dve Paula's Choice kreme jer su bile na finom snizenju (ceo .de sajt je imao 20%) a kao htela sam da uradim nesto fino za lice u nadi da mi se nece redjati nove bore brzo, medjutim jos uvek se plasim da ih probam zbog tog sta se desilo u decembru. Imam i serum sa vitaminom C koji sam mislila da koristim ujutru  (a P.C. sa retinolom uvece, na pocetku dvaput nedeljno kako se preporucuje) ali nemam pojma kada da se usudim, jer na samu pomisao na taj svrab i bol u ocnim kapcima mi se nakoži ježa. Mozda da sacekam prolece... :mellow:

 

Od P.C. sam uzela ove dve, to mi je sajt preporucio kada sam stavila "mesovita koza + sklonost ka crvenilu" (imam na donjem delu jednog obraza i malo na sred drugog obraza, to mi je novo od prosle godine i leta, pretpostavljam)
5% Niacinamide Body Serum (ovo je kao za telo ali moze i za lice)
Resist Anti-Aging Barrier Repair Nachtcreme

Meni to sa retinolom uveče a C vitaminom ujutru zvuči preagresivno za kožu koja je toliko osetljiva, plus što ta kombinacija može da bude problematična. Proveri količine retinola / vitamina C u tome.

Retinol je najbolje koristiti zimi, naročito ako ga tek uvodiš, pošto izlaganje jakom suncu nakon toga može da stvori probleme.

Link to comment

tai niacinamid vidim da se prodaje odvojeno, kako svoja komponenta, shta on radi?

inache, ceo taj talas sad da se pakuju posebna jedinjenja, sama za sebe, shta mislimo o tome? (ako nismo ranije mislili, a ja propustila)

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment
12 minutes ago, gospa buba said:

tai niacinamid vidim da se prodaje odvojeno, kako svoja komponenta, shta on radi?

inache, ceo taj talas sad da se pakuju posebna jedinjenja, sama za sebe, shta mislimo o tome? (ako nismo ranije mislili, a ja propustila)

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

vitamin B3

uglavnom se preporučuje za masnu i/ili mešovitu kožu sklonu bubuljicama ali mogu svi da ga koriste.

nije agresivan kao retinoli i vitamin C.

zaglađuje kožu i izbeljuje nepravilnosti.

  • +1 3
Link to comment
5 hours ago, Lena said:

Ma postoji sve živo :)

Samo nek se smiruje...

 

Meni to sa retinolom uveče a C vitaminom ujutru zvuči preagresivno za kožu koja je toliko osetljiva, plus što ta kombinacija može da bude problematična. Proveri količine retinola / vitamina C u tome.

Retinol je najbolje koristiti zimi, naročito ako ga tek uvodiš, pošto izlaganje jakom suncu nakon toga može da stvori probleme.

 

Nisam još ni takla ništa od toga, ali Retinol nisam mislila svakog dana nego dvaput nedeljno (ako i toliko, jer ću zaboraviti), a taj vitamin C zarad osveženja bih mogla teoretski svako jutro (a to cu tek zaboravljati jer mi je nekako vece za kreme, ujutru ni ne znam šta ću pre kad krene mašina a ustajem 10 minuta pre dece da uradim tri vežbe za ledja i to mi je dosta haha) Ja sam neko koga mrzi sve to, i ove normalne kreme zaboravljam da koristim tako da sumnjam da ću preterati. Ali ne moram ništa da radim, slušam vaše savete. Mogu taj vitamin C da ostavim za nekad, jedino sto sam njega otvorila i probala dvaput pre spavanja u novembru. Posto je Beta Kentauri rekla da ova PC krema sa niacinamidom je blaža, mogu nju da probam nekim jutrima. Ili večerima. Ne znam šta je bolje. Na obe PC kreme piše obavezna zaštita od sunca.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:



inache, ceo taj talas sad da se pakuju posebna jedinjenja, sama za sebe, shta mislimo o tome? (ako nismo ranije mislili, a ja propustila)

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

mislimo sve najgore.

izbjegavam.

lakse mi je i jeftinije da kupim multikomponentni proizvod.

...

@I*m with the pilotsc vitamin ne treba da se koristi svakodnevno 

 

@Sara efekti retinola se vide tek poslije par mjeseci. al mislim da ga precesto koristis.

 

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, beta kentauri said:

vitamin B3

uglavnom se preporučuje za masnu i/ili mešovitu kožu sklonu bubuljicama ali mogu svi da ga koriste.

nije agresivan kao retinoli i vitamin C.

zaglađuje kožu i izbeljuje nepravilnosti.

 

Jel se pije ili maze? Ja moram da pocnem da pratim ovu temu...

  • Haha 1
Link to comment

Ne znam za kozmetiku al valjda ima nekog smisla da je bolji rezultat kada su odvojeni. 

Davno jos sam presla, sa na primer mutlivitamina, na pojedinacne vitamine, i dalje vrhunski strucnjaci tvrde da je bolje, pa pretpostavljam da je slicno i za kozmetiku.  

Jes da je neprakticno al jbga. 

 

Iznenadila sam samu sebe da je poceo da mi se svidja taj ritual ujutru i uvece stavljanja kreme, pranja lica, mirisa spanaca, cistoce, svezine... Osecam se nekako vise  posh i girly :D 

Ne mogu sebe da prepoznam jer me u zivotu nije interesovalo nista u vezi sminke, krema, negovanja lica.... 

 

Plus bi me bilo sramota da sve to ignorišem a drugarice se bas trude oko mene. A pocelo je sve kada sam se jednog dana videla u ogledalu i prepala i nazvala se mumijom :lolol:...jebem ti, sta je ovo. Digla sam paniku ko da gori zgrada. Sva voda sucked out iz mene bogte...

 

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...