Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

@morgana šalim se, bre, i kažem da sam ja nezahtevna jer nemam baš toliko osetljivu kožu. Zapravo ono što meni pravi problem na licu ne menja ni skupa ni jeftina kozmetika već heavy guns, jbg. 

  • Wub 1
Link to comment

Gde idete kod dermatologa? Ja sam bila u Avalskoj nekad davno, katastrofalno lose iskustvo, posle u koto dermi gde su mi napravili problem koj nisam imala jer su stavljali tone kortikosteroida. Ima li neko u BG sa kim imate pozitivna iskustva?

Link to comment
7 hours ago, Mel said:

Gde idete kod dermatologa? Ja sam bila u Avalskoj nekad davno, katastrofalno lose iskustvo, posle u koto dermi gde su mi napravili problem koj nisam imala jer su stavljali tone kortikosteroida. Ima li neko u BG sa kim imate pozitivna iskustva?

 

Ja sam bas danas bila u Dermatimu u Vasinoj, po preporuci prijatelja i forumasa. Doktorka kod koje sam bila mi se cini temeljnom, zadovoljna sam pregledom i predlozima i savetima za dalje (imam svakog meseca na drugim delovima lica i prstiju uzasan svrab, sad mi je npr. počelo na vratu - izgleda da je atopijski dermatitis)

 

(Ali ja imam generalno losa iskustva sa koznim doktorima u Nemačkoj, kada ih i dočekaš posle n meseci deluju dosta nezainteresovano i gledaju da zbrzaju (takve nisam srela ni u jednoj drugoj bransi zdravstvenog sistema za sad), takvi pregledi im donose jako malo novca u poredjenju sa ostalim kozmetičkim tretmanima i zahvatima, pa mi možda neko normalan sad deluje kao Deda Mraz.)

Edited by I*m with the pilots
  • Hvala 1
Link to comment

i ja imam dobro iskustvo sa dermatimom (za dermokozmeticki problem)

 

sto se c vitamina tice, sa jeftinijim proizvodima nikad nisam dobila efekat bilo zasto je procenat nizak ili je oblik vitamina nestabilam i brzo oksidira. s druge strane, s proizvodima za hidrataciju mi se cini da nema potrebe ici do visokog cjenovnog ranga, a tako je i sa aha kiselinama, dok je bha (salicilna) po mom iskustvu malo veca filozofija i u vecini proizvoda utopljena u alkohol ili polufunkcionalna.

  • +1 1
Link to comment

ja odmah moram da se ogradim da se stvarno ne razumem koliko morgana u sve to, zapravo, u svet retinola sam uronila upravo zahvaljujući morgani pa sam posle samo tražila ono što mom licu odgovara - a ono  je isto osetljivo, sklono crvenilu, pucanju kapilara, reaguje na temperaturne razlike, zagađenost vazduha i SNS.

 

npr prošle godine sam u USA kupila neki retinol serum sa iHerb, koštao je nekih 15-17 dolara npr, i ne mogu da kažem da sam imala vau efekte, ali definitivno mi je lice postepeno postajalo sve bolje.  isto tada, sa iHerb, sam naručila i neki povoljni vitamin C serum (recimo oko 12 dolara), sa njim sam zaista posle par nedelja počela da primećujem razliku - toliku da me je jedan klinac pitao "what's your skin care routine", a ja pala sa stolice - ali je očigledno oksidirao posle nekog vremena i ne da više nije bilo razlike već sam lagano krenula u rikverc.

e onda sam ove godine naručila taj Paula's Choice, bio je na super popustu plus mi je donet iz USA, i desio mi se zaista BOOM.  retinol PC mi je malo prejak ipak pa ga sad alteriram sa mojim starim jeftinijim retinolom sa iHerba; ali vit C vredi svaku paru - barem na mom licu.  to moje crvenilo je manje izraženo, delujem odmornije, vedrije, pa i - što da ne kažem - mlađe :)

 

dakle, još jednom da kažem - deco slušajte morganu, zna šta priča.

  • +1 4
  • Wub 2
Link to comment

+ 1 za Morganu:heart:

 

u životu nisam bila kod kozmetičara i manikira

imam belu i tanku kožu, krtu + jake brkove koji me izludjuju jer kad ih depiliram često il ostanem bez kože pa vukljam krastu ili dobijem iritaciju koja traje par dana i užasno izgleda. 

Lice mi reaguje na sunce ali više na vrućinu , budem kao paradajz 

Ono što je dobro u celoj stvari je što mislim da u životu nisam imala bubuljice ni fleke

 

od krema sam pre Morgane koristila redovno samo onu plavu masnu Niveu, i razne eksperimente koji su mi promenljivo prijali.

igrom slučaja sam dobila  ove skuplje kreme koje su i ovde preporučivane i primećujem veliku razliku.

Ovaj vitamin C koji sam uzela kupila sam kao jedini koji sam našla ovde u okruženju (u DM -u nisu imali nijedan!?) ima u tom krugu mislim 28 ampulica (košta nešto manje od 2000, u DrMax apoteci) i imam utisak da mi prija, za sad bar ne pogoršava. Mažem svaki dan.

Čim potrošim Kiehls koje imam uzeću Paula's Choice ratinol + vitamin c

 

inače, dobila sam par testera neke AESOP marke za koju prvi put čujem i mnogo su mi se svideli, nosim se mišlju da poručim neku njihovu hidratantnu kremu

 

 

  • Wub 1
Link to comment

drago mi je ako sam pomogla :heart:

meni je pomoglo citanje forum.hr po ovom pitanju.

 

ali moram opet da naglasim da ja stvarno poznajem samo tih par proizvoda ili bolje reci sastojaka koje sama koristim. ostalo mi je duboki svemir.

 

Link to comment

Ja trenutno ne (rotiram rutinu u odnosu na godišnje doba/stanje kože), ali dobro mi se pokazao VZK, to je onaj Lilijev brend (imaju nekoliko baš dobrih proizvoda, pantenol included, a prejeftini su).

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

@morgana jel ima ta Paula nešto efikasno za podočnjake ili ipak moram da počnem da spavam? 

 

ja sam odustala od krema koje umanjuju podocnjake jer moje plave udubljune, a ujedno ispupcene nista rijesiti ne moze. vaznije mi je da nahranim kozu ispod ociju jer mi je ona bas suva, najcesce uzmem clinique all about eyes rich, a kad imam srece da neko moze da donese iz inostranstva sa snizenja ili dobijem testere, bobbi brown koju mi kod nas ne pada na pamet da kupim jer joj je cijena pateticno visoka. dobre su i pauline kreme, fabu spot ponekad ima putno pakovanje od mislim 5 ml.

 

nisam ti dakle nista pomogla :(

znace neko drugi bolje, moze kofein, c vitamin kao sastojak npr ali kazem odustala sam, samo suvocu tretiram.

 

ako ti pak treba korektor koji se ne uvlaci u bore, nema zrnastu teksturu i nije uopste tezak, a ipak pokriva dovoljno da od poluzive osobe napravi 3/4 zivu, probaj armani luminous silk u jasminu (mozda i u sefori, nisam sigurna)

 

da, ok mi je i kiehls avokado krema ali ni ona nije za podocnjake. mislim nijedna od tih koje sam pomenula da koristim nije spektakl od sastojaka, naprotiv, samo su hranljivije od ovih iz apotekarskog ranga. ne znam kako se doslo do toga da su ove druge uglavnom tanusne.

 

Edited by morgana
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

dr max apoteke za dosta stvari imaju bolje cijene i od srbotrade-a, sad sam gledala uriage i vichy par artikala, fina razlika. postarina je besplatna za vise od 3000 din.

u fizickoj apoteci su cijene vise nego na sajtu.

Edited by morgana
Link to comment
On 21. 4. 2023. at 16:53, Valkyrie said:

@morgana jel ima ta Paula nešto efikasno za podočnjake ili ipak moram da počnem da spavam? 

Probaj ono što sam ja pisala, nije ni skupo, ja vidim nekakve rezultate, povuče kožu ako se o tome radi. Afrodita je marka.

 

Ili, i to sam koristila, al nije jeftino (imala sam mini pakovanje :D ) L'Occitane Immortelle Preiceuse pa za oko očiju. 

Edited by Svemir Zeka
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...