Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

34 minutes ago, gospa buba said:

shta ce da mi se desi od njega? sremna sam sutra da probam jedan listic.

 

naglasavam, ne znam za masku za lice i kremu da li je isti kvalitet kao serum u bocici ili ampuli. ja mislim na ovo:

https://shop.lilly.rs/missha-time-revolution-5x-ampula-za-nocni-oporavak-koze-50ml-516548

 

bas profini teksturu i bude ten ujednaceniji, treba par nedelja ali vec poslije par stavljanja se vidi neka razlika, kod mene ali i drugih, sudeci po ocjenama.

 

 

Edited by morgana
  • Hvala 2
Link to comment

joj ja bih trebala ozbiljnije da se pozabavim hidriranjem koze a tako me mrzi,nista se ne razumem i nemam pojma sta da kupim...imam normalnu i dobru kozu samo je malo suvkasta..tacno bih je trebala necim nahraniti..

  • +1 1
Link to comment

taman danas moram u lili pa ću da pogledam da li imaju.

kod sam bila u k, uđem u olive young što je prodavnica kozmetike i raspametim se ko ivica i marica kad su u šumi naleteli na vešticinu kuću od keksa. pola sata sam unezvereno lunjala po 3 sprata jer nisam znala šta čemu služi jer baksuzi nemaju dvojezične etikete. prodavnica je da čovek odlepi. na kraju sam, da ne završim ko buridanov magarac, kupila tri stvari i izašla. glava me zabolela od gužve i izbora.

inače od tih korejskih seruma mogu da preporučim nature revolution. nisam znala da to ima i kod nas pa donela razne.

  • Wub 1
Link to comment

@morgana

Kakav si strucnjak, svaka cast :). Proucicu temu.

@ivy

Koliko ja znam za suvu kozu su kreme sa ureom. Ja zimi mazem uvece pre spavanja neku urea kremu iz DM koja kosta nesto tipa 300 dinara. To je obicna masna krema, ali zato ujutru kad ustanem lice kao bebina guza :D

  • Hvala 1
Link to comment

@ivy, urea je zbilja najbolja za te stvari. ja zimsku suvocu rjesavam nocnom eucerin hyal urea kremom.

 

plus, ako izlazim na jak vjetar, najosjetljivija mjesta zastitim sasvim tankim slojem aquaphor-a, ali to je bas rijetko. 

 

nikad zimi ne stavljam hidrantnu kremu jer mi dodatno isusi kozu, uvijek idem sa necim malo jacim, najradije hyal ureom ili, kad sam imala neke suve pecate prije par g, eucerinovom kremom sa 5% uree.

 

takodje, malo sam kamuflirala taj suvi izgled uriage age perfect nocnom (koja se vise ne proizvodi tj sad ima zamjenu, ali stara verzija je jos dostupna u prodavnicama). ona ima nizak tj gotovo zanemarljiv procenat retinola ali i teksturu takvu da kozu cini glatkom, mozda i neki silikon u sastavu, po meni je vise za dan nego za noc - ali moje lice je naviklo na jaci retinol i ovaj ne osjetim, tj nemam perutanje koje je tipicno za period navikavanja. ako do sada nisi koristila retinol pretpostavljam da ne treba da ga uvodis dok ne rijesis suhocu koze. ako jesi, ova krema zbilja daje malo bolji izgled.

 

(dnevne verzije krema ne koristim, ujutru nanesem nocnu ali ne tretmansku, sto je u mom slucaju jaci retinol. spf kad hocu stavim kao poseban proizvod)

 

nazalost ne znam dalje od ovoga tj sopstvenog tipa suvoce koze.

 

 

@Sandradjer, ma nisam bas nikakav strucnjak, samo znam sta odgovara mojoj kozi. Cak ni ne isprobavam mnogo jer mi je lice dosta reaktivno.

 

@beta kentauri sta si lijepo kupila? :wub:

 

edit, @ivy, mozes i neki hijaluronski serum da stavljas ali uvijek preko njega kremu poput ovih gore nabrojanih, inace hijaluron dodatno isusi kozu ako nema sloj okluzivne kreme preko

Edited by morgana
Link to comment

Dobila sam neku koreansku "kremu" za preko retinola nocu kao zastita, ma nikako da se naviknem. Providna je i kao gel al nije gel. ujutru jeste lice sveze i glatko. Jedva cekam da je potrosim i ne gledam vise. 

 

  • Haha 1
Link to comment

@morgana kupila sam manje nego što običnu kupim jednim odlaskom u dm ili lili.

solidan vitamin c, noni i nešto što se zove madecassoiside šta god već, sve serumi nature republik.

aloja vera gel, neka pakovanja za kosu.

više kupim u liliju jer se manje pogubim.

nisam kupovala kreme za lice jer koristim samo dr hauschka.

kiseline kupujem ovde jer znam šta mi odgovara. jedino mi je žao što nisam uzela neki spf jer imaju em dobre em ogroman izbor.

iskreno, smučilo mi se.

zato sam donela prelepe šolje za čaj, čaj, hranu.

i nije mi žao

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

@morgana

Mene su se isto pre nekoliko godina pojavili crveni pecati. Mozda je to ta ista ostra zima, verovatno uz vetar i tada sam dobila savet za ovu kremu sa ureom.  Stavila dva puta i nestali pecati. 

Probacu tu eucerin sa ureom, ionako koristim tu kozmetiku i odgovara mi. Ovo sa ureom sto stavljam je ona Balea obicna

  • +1 1
Link to comment

Ja se psihicki spremam za vasu zimu, jekoderm, nivea, glicerin ima samo da rade, samo da ne bude hladno i vetrovito kao prosle godine. Ono mi je bilo sapuku svaki dan.  

 

Jedan dan sam na skijanju sva u crvenim pecatima na licu bila, posle se setim da sam noc pre iako pijana uredno oprala lice, zubice, stavila retinol. A ujutru nisam stavila spf kremu za sunce :isuse: . 3 dana ko sugava bila. Nije da sam se potresla al ajd....moglo je i bez toga.

Edited by mustang
Link to comment
17 hours ago, beta kentauri said:

@morgana kupila sam manje nego što običnu kupim jednim odlaskom u dm ili lili.

solidan vitamin c, noni i nešto što se zove madecassoiside šta god već, sve serumi nature republik.

aloja vera gel, neka pakovanja za kosu.

više kupim u liliju jer se manje pogubim.

nisam kupovala kreme za lice jer koristim samo dr hauschka.

kiseline kupujem ovde jer znam šta mi odgovara. jedino mi je žao što nisam uzela neki spf jer imaju em dobre em ogroman izbor.

iskreno, smučilo mi se.

zato sam donela prelepe šolje za čaj, čaj, hranu.

i nije mi žao

 

 

 

 

madecassoiside je cini mi se tvar u cica kremama tj jedna komponenta biljnog ekstrakta na kome se baziraju? dermatolozi bas dosta preporucuju te cica kreme protiv iritacija. imam la roche cicaplast i ok, koristim je za neki kao blagi ekcem koji imam na trupu i drzim ga njome pod kontrolom ali je malo suvonjava i ne bih je na lice.

 

zavidim na posjeti koreji :)

 

16 hours ago, Sandradjer said:

@morgana

Mene su se isto pre nekoliko godina pojavili crveni pecati. Mozda je to ta ista ostra zima, verovatno uz vetar i tada sam dobila savet za ovu kremu sa ureom.  Stavila dva puta i nestali pecati. 

Probacu tu eucerin sa ureom, ionako koristim tu kozmetiku i odgovara mi. Ovo sa ureom sto stavljam je ona Balea obicna

 

ma ako radi balea, to je vrh! znam da je imaju u kremi za ruke i tijelo, ovu za lice sam previdjela, hvala za tip.

 

@mustang dosadan je spf jebenliga, ali vrijedi, dr mi je rekla da ga koristim zbog rosacee i drzim se toga stopostotno. heliocare pjena faktor 50, bas fina bude na licu.

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

@morgana 

Postoje dve Balea kreme za lice sa ureom. Jedna bela, kao dnevna sa manjim %, i plava nocna sa vecim %. 

A mleko za telo mazem, isto balea sa ureom, npr jednom u 7 dana u zimskim mesecima. Prija 

Edited by Sandradjer
  • Hvala 1
Link to comment

Šta da kažem, generalna nestašica normalniu kožnih lekara po Nemačkoj, pa još praznici, meni se raspada koža na očnim kapcima, pokušavam da se ne cesam ali ne izdržim uvek, izgleda neki dermatitis ponovo (imala u blagoj formi pre tri godine, ista formula: malo stresa i hladno vreme - danima je bilo -7 i ja sam bivala dosta napolju sa klincima a verovatno nedovoljna ili pogrešna nega lica)

Dobila neku protivalergijsku kremu u apoteci (i bukvicu kako neadekvatno vodim računa o koži, priznajem - kriva sam) ali mislim da bez neke pomoći kortikosteroida ili nečeg drugog ozbiljnog neće proći. Na sreću mi je drugarica rekla šta bi trebalo da mi pomogne, pa u utorak prvo da vidim može li išta bez recepta a onda ako moram recept, da iscimam docu opšte prakse da mi to napiše. Osim ako nije i on spojio Božić i Novu godinu kao svi kršteni ljudi. Frustracija do maksimuma.

 

//Dala mi apotekarka za probu neku misceralnu vodu da sa njom čistim lice umesto sa vodom koja isušuje, prvi put čujem/vidim da to, kao da sam iz srednjeg veka

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...