Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

@I*m with the pilots

Meni kod toga pomaže Avene termalna voda kojom naprskam lice, pa tek onda stavljam kremu. Nešto blago i neutralno, samo da vlaži kožu i da bi prestao svrab. Može pantenol.

Dešavalo se da mi micelarna takođe iziritira kožu, ali to već zavisi od toga da li ćeš potrefiti onu koju ti odgovara.

 

Didermal krem je sa kortikosteroidom i meni je efikasan. Kupuje se bez recepta, ali prvi put mi je prepisan od strane lekara.

 

Inače, imala davno problem sa dermatitisom koji se javio usled jakog stresa.

 

 

  • Wub 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
13 minutes ago, Svemir Zeka said:

Jery ima taj Polin izbor u nas? Čini mi se da spominjaste.

 

Koliko sam morganu shvatila, ima. znas da ona sve zna u vezi kozmetike.

  • Wub 1
Link to comment

samo ono cime se mazem.

ima polin izbor u fabu spotu na knezu, a i katalog na njihovom insta i fb.

povremeno dobiju mala, putna pakovanja i to je vrh za probu jer su cijene inace povisoke ovdje.

retinol i bha kiselina su odlicni proizvodi, ovaj drugi nema dobru zamjenu da ja znam.

 

sori svima za trol odgovor.

Edited by morgana
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

 

7 minutes ago, Svemir Zeka said:

Baciću pogled. Ako nije baš ekstremno skupo, može da postane i zekin izbor, jer to trošim u malim količinama pa potraje :sleep:

 

skoro 100 odnosno 40 e za retinol i bha. ja na tom nivou cijene uvijek prvo uzmem mini ili tester, tacno bih poludila da mi ne odgovara ful pakovanje. a bha uvijek i kupujem mini jer mi traje mjesecima.

samo nemaju uvijek minije za sve jebenga, a hocu da probam peptide.

 

moze neko da nam splitne ovo na kozmetiku.

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Preko dana ono zuto (paula's choice c vitamin) pa preko ona bela krema i maskara rare beauty od selene gomez.

Uvece isperem sa onom bocicom, divno mi mirise btw, i onda zuto ispod ociju pa retinol (ljubicast paula) preko lica i vrata pa ona bela krema. 

 

Nista ne znam sta je sta, to mi je naredjeno od drugarica koje su bas u tome kao i morgana. Daju one meni i druge proizvode da probam, ali mi se nista ne svidja, vratim im, niti sam primetila neku razliku u kozi ili mi smeta miris i tekstura.

 

 

IMG_20230118_192140_Bokeh_copy_1707x1280.jpg

Edited by mustang
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

c vitamin i retinol su medju rijetkim stvarima koje dokazano prave razliku.

i kod mene takodje (btw ja koristim minimum proizvoda i ne isprobavam previse)

 

paula retinol je vrh, uopste ne iritira kozu

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment

Iskreno, ja sam u soku. 

 

U zivotu nisam koristila kreme, sunscreen, pijem, pusim, na suncu sam, to przi li przi. I da mi se ovako ten i koza brzo promene, da osecam svezinu na licu, neverovatno. 

 

Izasla mi neka bora pre skoro godinu dana preko noci na levom obrazu kod donje vilice. Mislim da je od gubljenja masnoce (mrsavljenja),  trljam ovo cudo u to, duplo manje se vidi. A da, i jedna ispod desnog oka i to se skoro ne vidi sad

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

Hvala na savetima. Da je skupo, skupo je, hvataću akcije ili mini pakovanja. A pošto koristim mini količine i to potraje i potraje, isplativije je to nego nešto bezveze.

Moja koleginica koja ima blizu 60 i vrlo lepu kožu koristi neke kremice koje kupuje negde u Njegoševoj, kaže da su jeftinije jer su u ambalaži koja je daje na dizajn, ali su jako dobre. Mislim, nisu jeftine, ali su jeftinije od ovoga.

  • +1 1
Link to comment

ma uvijek je isplativije kupiti dobru kozmetiku umjesto isprobati tri stvari koje nece valjati. tim prije sto od tzv apotekarskog ranga navise gotovo za sve mogu da se nadju testeri.

 

to vazi pogotovo za retinol, c vitamin i slicno sto nije bas lako formulisati, a da je dobro i odrzivo, premda retinol medicinske jacine moze da se nadje za male pare ali to je drugo jebiga. 

c bas rijetko koji brend napravi da traje dovoljno dugo da se pola ne baci jer oksidira.

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Ajmo mi neki heist da organizujemo na neku radnju ili dobavljaca 

 

🥷

Zivka vec ima kostim alah akbar. Ona ce ledja da nam cuva :D

Edited by mustang
  • Haha 2
Link to comment

@morgana

Imaš li da preporučiš neki serum sa vitaminom C? :)

Meni je i onaj Garnier bio ok.

 

Sad sam malo zbunjena sa ovim što je mustang postavila jer vidim da je njen retinol sa vitaminom C, a znam za preporuku da se to ne kombinuje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...