Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Moze pomoc? Imam ova dva pilinga koja mogu da odaberem (besplatna proba uz porudzbinu). Da li bi to uopste bilo za moju kozu, osetljivu sa malo crvenila na obrazu - pretpostavljam da bi eventualno ovo desno moglo? Nemam bas nikakva iskustva sa ovakvim stvarima i vise je da probam kad vec mogu.

Zimus sam imala uzasnu iritaciju zbog hladnoce a onda i zbog seruma sa vitaminom C; od oporavka koristim uvece PC balzam sa nijacinamidom posle ciscenja lica miceralnom vodom, ujutru samo kremu za osetljivu kozu i kremu za sunce. Dobitna kombinacija za sad.

 

PCgratis.jpg

 

Link to comment

ako je to sto imas rosacea, uz nju vise ide tj manje ne smije bha.

ali taj bha je dosta jak, meni se povremeno od njega isperuta koza i sad, a koristim ga jako dugo.

mozda mozes i da zaobidjes osjetljivi dio lica sto se kiselina tice.

bha je vise protiv mitesera, aha za teksturu.

spf mora uz kiseline da se koristi obavezno, pogotovo uz aha, inace naprave fleke.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

koincidencija, i ja :)

sad ću da probam te tvoje

 

pošto preporučujete vitamin C za lice uzela sam ovaj niže, mažem već neko vreme skoro svaki dan za sad mi prija

Monoderma C10 28 kapsula

 

najbolji prirodni piling za telo (za mene) je kokosovo ulje pomešano sa mlevenim zrnom tuske kafe-

jedino što ima jak miris koji se zadrži neko vreme pa nije za svakog

i usereš kupatilo načisto:(

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, Sara said:

 

najbolji prirodni piling za telo (za mene) je kokosovo ulje pomešano sa mlevenim zrnom tuske kafe-

jedino što ima jak miris koji se zadrži neko vreme pa nije za svakog

i usereš kupatilo načisto:(

Probaj oštro kukuruzno brašno i jogurt. Efekat je odličan, a i lakše se očisti kupatilo nego posle kafe :)

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Da, divna je ova sto je mustang postavila

 

Lena@ koristila sam kukuruzno al bez jogurta

kafa mi je bila nekako neznija od palente, sad cu opet da probam kukuruzno al sa jogurtom

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Mene sad blam nakon ove dve kozmetičke buržujke da kažem da koristim povremeno Balea ampulice Vit C, meni su dobre ali ja sam stvarno nezahtevan korisnik.

  • +1 2
Link to comment

Meni je Kiehls bio odličan. Skup je doduše (ne znam da l je baš toliko dobar, ja volim Kiehls ali jedini njihov proizvod koji (za mene) opravdava cenu je ono Kanabis ulje/serum).

Od jeftinijih The Ordinary, taj mi uopšte nije odgovarao, i imam u šteku ovaj TIL ali ne znam kakav je, nikako da dođe na red

Spoiler

58C1DA60-7A8B-45B5-998E-5726667E6962.thumb.jpeg.75f5e6f41f8a39bfbd1526f8b8d99158.jpeg

 

Link to comment

@Patty Lee, stigao je geek&gorgeous u dm

 

@Valkyrie ma svi koristimo sta god nam odgovara, ja nazalost za lice ne mogu da prodjem sa bilo cime jer je osjetljivo, sve me iritira, mogu za noc s pogresnom kremom da prokockam mjesece truda (ovo zvuci kao da alen slavica pise al jebiga)

 

Edited by morgana
  • Wub 2
Link to comment

Sta vam uradi taj dobri vit C sa licem, a sta nedovoljno dobri?

Ja sam kupila u DMu neki retinol serum i neki hijaluron, koje stavim tako na par dana. Ne znam dal nedovoljno koristim ili je zato sto je iz DMa neki low profile brand, ali ja bas nista ne primecujem, no pozitivno ni negativno,

Link to comment

@Mel Vrv Morgana ume bolje da objasni ali vitamin C je za ujednačeniji ten (glow, brightness i tako to). Npr. The Ordinary vit C mi ne odgovara jer je bio težak i mastan i non-stop sam ga osećala na koži, a za vit C ti treba oko tri nedelje da vidiš prve rezultate, to je problem. Sad, hijaluron je za hidrataciju a retinol ti je za fine linije, ali imaš gradaciju retinola, neki su nežni (retinil palmitat recimo) a oni najjači su oni u kremana za lečenje akni (tretinoin), itd. Vrv ne primećuješ razliku od retinola jer je taj koji koristiš slab, kad bi namazala tretinoin sljuštio bi ti nekoliko slojeva kože pa bi bila zategnuta kao gušter (zvuči primamljivo ali ne preporučujem, jer onda napraviš sebi novi problem, posle po mesec dana oporavljaš oštećenu zaštitnu barijeru itd.) Za retinol, ovaj “fini & normalan” ti treba oko 8-12 nedelja da primetiš razliku (isto kao i salicilna).
 

Hijaluronska bi trebalo da odmah daje rezultate, i AHA.

 

Edited by Patty Lee
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...