Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

da podelim 1mudroliju, možda nekom bude dobra kao i meni

koža mi je suva, krta, tanka...  većina krema mi ne odgovara

preporuči mi koleginica  ružino ulje Hedera, ima ga u DM

ona uveče na mokru kožu stavi 3 kapi i kaže da joj je extra

meni tako ne prija ALI zato, zahvatim onu običnu masnu niveu (plavu u metalnoj kutiji) i u nju krknem pola pipete tog ulja i preporodim se

 

ko želi može da isproba nije skup recept

image.jpeg.29959d73a372c6f4394238e194acc9d4.jpeg

Link to comment
ih šta se sve koristi, evo malo trivije
 
analiziramo neke šampone za masnu kosu, i vidim šta je odmašćivač, blago se osmehnem i ipak proverim metal working fluids, ono isto i tamo za odmašćivanje od teških ulja, ok ima razlike u koncentraciji
pazi, da nisi nashe ochi i prsti u savremenoj hemiji i tehnologiji, ja bih se mnogo vishe ustruchavala kod pranja sudova penom za kupanje [emoji38]ol:

ne nego ce da se shtedi na korisniku, vazno je samo da (a) ne ocelave (b) ne popadaju (c ) odmah hihi.gif

edip[mention=10244]sara[/mention]. verujem, hedera je lep brend in dzeneral! meni se mnogo svidja shto svi sad imaju te neke lou kost linije, sve posebmo, hijaluron kolagen retinol.ovo ono majchine. pa izvolte ko shta misli. dusha mi u eksperimentu [emoji38]ol:

probajte one zejtine balea u dm, shto su na tabli po 7 silikonskih kapsulica sa tekucinom, nema koji nije dobar. kapsulice su naravno sve manje, nekad su radile lice vrat i dekolajt™, a sad lice i vec se vrat nateze :dry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto





Link to comment
35 minutes ago, morgana said:

braco s, koju uv kremu koristis?

 garnier ambre solaire kids advanced 50+

 

nisam ja birao, nego mlađi stručnjaci, meni je dobro završila posao

 

za lice sam imao nešto drugo, ali nema šanse da se setim naziva

  • Hvala 2
Link to comment
35 minutes ago, morgana said:

braco s, koju uv kremu koristis?

 garnier ambre solaire kids advanced 50+

 

nisam ja birao, nego mlađi stručnjaci, meni je dobro završila posao

 

za lice sam imao nešto drugo, ali nema šanse da se setim naziva

Link to comment

mi Dm-ovu Sun Danse Sport 30 i sad gledam pise bla,bla,titanium dioxid,truc,truc..

odlicna debela,bela krema protiv suncanja...jednom muzu mazala ramena i onako ,,obrisala,, ruku o njegova ledja i ostao je beo trag tu gde sam obrisala ostatak pocrveneo :D

Link to comment
7 minutes ago, Braća Strugacki said:

 garnier ambre solaire kids advanced 50+

 

nisam ja birao, nego mlađi stručnjaci, meni je dobro završila posao

 

za lice sam imao nešto drugo, ali nema šanse da se setim naziva

 

 

hvala, ako se nekad sjetis i te za lice, molim te napisi, uvijek je dobro znati koja stvarno ima efekta

Edited by morgana
Link to comment

ne znam ja, zna ćerka

 

la roche posay 

anthelios UVmune 400  50+

 

garnier ambe solaire 

anti dark spots & anti-pollution 

super UV 50+

  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Braća Strugacki said:

ne znam ja, zna ćerka

 

la roche posay 

anthelios UVmune 400  50+

 

garnier ambe solaire 

anti dark spots & anti-pollution 

super UV 50+

 

tenks, vrijedi probati.

 

uzela sam prije par dana eucerin uv 50 za osjetljivu kozu jer nisam nasla heliocare airgel. uopste mi ne odgovara tekstura, osipa se na licu, a cini mi se da ni zastita nije na deklarisanom nivou.

 

ivy, bas sam htjela da probam tu kremu za tijelo, nazalost lice mi je dosta osjetljivo i svasta mi zacepi pore pa ne smijem da rizikujem.

Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

lazesh da koriste organska zezanja za reakciju sa uv??? ohmy.gif

mogu solarnu konverziju ljudi da rade, samo neke zice da izvedemo. neka neko kaze aleksandru i svi smo jedna armija emoji38.pngol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto






 

A prevedi ovo na srpski bubo :unsure:

Link to comment
A prevedi ovo na srpski bubo unsure.gif
ma lako je, solarne celije (sio2, tio2) konvertuju sunchevo zrachenje u el struju. poshto je iskoristivost opsega svetlosti losha i nikakva™, u upotrebi je samo uv opseg (3-4% spektra) i josh neshro preko u vidljivoj oblasti, ali kilavo, ne znam da li se komercijalno stiglo do 10%, ne gledam vec 10 godina ispala.sam iz priche. ali sigurno nije mnogo, prichalo bi se. to je sve neorgansko zezanje. time inspirisana, kao postojecom tehnologijom, i strugackih prichom da sanskrin prave od organike koja uv (koji ne treba da dodje do tebe) angazuje u hemijske reakcije u namazanom sloju (pa ti se uv 'potroshi' na neshto drugo pre nego shto dodje do koze), pomislila sam da angazujemo ljudstva da rade kao hodajuce solarne celije ili katalizatori nechega, samo da se zice inteligentno prikache i da se prijavimo na edb, kao oni... prozjumeri, svaki chovek svoja elektrana, uzmemo 0.8 dinarjev od one takse hihi.gif

ne znam dal sam pomogla :unsure: :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • Haha 1
Link to comment
A šta je s organikom, to mi objasni, šta treba da dođe a šta ne [emoji3]
a ne znam ni shta da ti objasnim [emoji38]ol:

i ja sam prvi put chula da ide u kreme za sunchanje, sa tom nekom hemijskom idejom, i super mo je. otud mi i ludovanje hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...