Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

uf, na papiru relativo ok...sa SK

BlueBerry razvija jedna velika (˝velika˝, kako god) naša, domaća firma, tako da je to zapravo domači brendirani kinez, i samim tim ćeš teško naći išta o njima u svetu. Inače, znam za par slučajeva da su ljudi reklamirali njihove tablete dotičnoj firmi i da su imali jako loša iskustva: nepriznavanje garancije, ukidanje garancije, spor servis, neljubaznost, gluposti tipa ˝kolega koji je zadužen za to i to nije tu˝ i nakon više poziva i slično. Nije da blatim, ali na mnogim domaćim IT forumima se doslovce reklamiraju i pominju kvalitetnu podršku korisnicima, razvoj softvera i slično, a od toga nema ništa.
tako da triput meri...
Link to comment
dechaci, a sta mislite o http://pcpractic.rs/...micamandroid4.0
meni upućeni onomad rekli da ne valja. nešto s ekranom, valjda.kao svaki pošteni samoupravljač, iskoristila sam sindikalne pogodnosti u Instituciji i uzela skromnu ikoniju a200. na šes rate bez kamate.10.1 ekran. odlična za čitanje a može po nešto i da se uradi u nekoj njenoj verziji ofisa (word, excel, ppt). ne mnogo; meni je glavni problem tastatura: kažu da treba da naučim kucanje palčevima. kažu, lifelong learning. a šta ću s ostalih osam prstiju?dobra za filmove (kad nema bolje), muzika - zvuk malo limen.samo da se gazdarica navikne na android :isuse: .e, android. mnogo je to posesivna stvar. samo te vrti u krugu google naloga. proprijetar, sestro!malo teža (700 g), al zato robustna. to, ako bi se omlatina zaigrala, kona bi mogla da istrpi padanje s metra visine na tepih. nadam se.ali, na pomolu je nešto drugo. jedni hoće da mi plate minuli rad u naturi. za koji dan stiže gadžet za gospoje , kad hoće da se ucice ^_^.ima tastaturu, i touchpad. i desni klik, ko što je red.poz Edited by le petit nicolas
Link to comment

fala gospoja. gledam u tom rangu cena i da je 9.7-10, pa ce neshto da bude, a od babe cemo uzet chekove.no samo da znash, gedzet za gospoje imam i mrzim. tastatura je apsolutni skandal, al nije ona jadna kriva, nego ja navikla na bez gledanja. tako da tekstovi bez gledanja mogu odmah na kriptografsko veshtachenje, poshto je pravilnost ochigledna :lolol:kako to mislish palchevima bez ostatka? i sta fali kaziprstima? :unsure:

Link to comment
fala gospoja. gledam u tom rangu cena i da je 9.7-10, pa ce neshto da bude, a od babe cemo uzet chekove.no samo da znash, gedzet za gospoje imam i mrzim. tastatura je apsolutni skandal, al nije ona jadna kriva, nego ja navikla na bez gledanja. tako da tekstovi bez gledanja mogu odmah na kriptografsko veshtachenje, poshto je pravilnost ochigledna :lolol:kako to mislish palchevima bez ostatka? i sta fali kaziprstima? :unsure:
bez gledanja jedino dolikuje gospojama. kome treba nek dešifruje. a treba im :wicked:s kažiprstima mož samo kucati. s palčevima, i kucati i držati ga. džeta. maltitasking it iz.pozps. i nemoj da me sekiraš s tastaturom. to mi je poslednja nada za malo, a kucljivo :cry: .
Link to comment

Kada držiš tablet od deset inča slobodni su ti samo palčevi.Atom, 2gb rama i win7 je preslabo, android je ok, prestigio što ga kolega na prošloj strani pominje, taj što izlazi, sa dual core procesorom nije loš, mada ni to nije neka firma, ali za te novce teško da ima nešto bolje.

Link to comment
pa shto se kriju? ja bih se, uludo i patriotski, bez problema zatrchala u pseudo-domaci proizvod. ovako...
Nisam bas siguran da se kriju, mada mozda sam slucajno samo znao lika koji je radio u doticnoj firmi, koji mi je rekao da je to njihovo (rekao bih da je Pin, zaista se ne secam).Doduse, nisam ni siguran da bi se pseudo domaci proizvod bolje prodavao od ovoga. Izgledaju ok, nije im ni imidz los, ime zvuci poznato itsl. je sve u principu bolje od "poslali smo fabrici logo i rekli im da nalepe to na proizvod koji smo izabrali".
Link to comment

Pin je, naravno, da ne ostaneš u nedoumici...A mogu i da potvrdim Vapadovu priču sa SK foruma, na sopstvenom primeru, doduše, vezano za jedan drugi proizvod, ali, na to se svodi, baš kako je napisao...

Link to comment
Ja studiram tablete i pilule ovih dana, i oprilike je Prestigio mother Mary (u tom cenovnom rangu).Imas 9.7'' za 23k (formata 4:3 koji ja preferiram), a stize im i 10.1'' sa 3G modemom, trebalo bi da je oko 30k (kazu u Handy-ju).Citam da je Borovnica bezze, te da ne vredi tih novaca (dal' beše kod Penka na Benchu, ne sećam se)...
blagodarim, a ovaj 9.7 merkam. dok sam ja danas doshla iz preduzeca, 1 neprincipijelna koalicija sufinansijera je sastavljena i to mora da se reshi (skoro) odma posle smaka sveta :)rozberi dakle pogibe. shteta ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

Radio sam sa dosta tih malih netbukova, doduše sa nešto starijim atomom ali i sa 1gb i sa 2gb rama i te mašine su se vukle, u svemu, svakodnevni rad, word, internet, skajp i antivirus pride, prosto nije bio udoban rad. Android je drugačiji sistem, jeste slabiji, uslovno rečeno, hardver u tabletima, ali svi imaju posebne grafičke procesore, što je odlično, i tu dvojezarni procesor sa 1gb rama i iole pristojnom grafikom rastura, a zbog ekrana na dodir je jako lepo za koristiti, intuitivno. Još kada bi android bio stabilan kao win7 :), tu se više zezam no što pričam sa iskustvom, osim svog telefona koji sam žestoko iscimao i koji se svako malo restartuje, doduše čuo sam sa više strana da ume da bude nezgodno, zavisi od uređaja i verzije operativnog sistema.A inače, ako ti treba tastatura, ima raznih vrsta koje se mogu nakačiti, evo ovako10-2-android-epad-tablet-keyboard-case-5eb00.jpgI mislim da to nije loše rešenje, tj. ne izgleda loše, nisam probao.A vidim da se na nekim android tv boxovima bez problema kače wireless tastatura i miš, što je isto lepo i možda može i na tablet ići. Svega ima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...