Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

Ma ne shvatam to kao uvredu, valjda nisam bio dovoljno precizan.Već duže vreme razmišljam o tabletu, i izbor je pao na nexus 7 zbog odnosa cene i onoga što nudi. Priznajem da mi se više sviđa ideja o 10" ekranu, ali to će sačekati neka bolja vremena.Videću sa nekim rođacima koji će ionako za novogodišnje praznike dolaziti iz inostranstva da mi ponesu pomenuti nexus.Ako to bude izvodljivo, ne vidim zašto ne bih prošao jeftinije. Ako ne bude išlo, verovatno ću ga ionako kupiti ovde.Ukoliko sam dobro razumeo, 199 i 249 dolara nije cena u bilo kojem online shopu, već zvanična cena u Google play store-u. U Evropi je valjda isto toliko u evrima.Meni bar ta razlika u ceni od 50-ak evra na stvari koja košta 200 nije zanemarljiva.U predhodnom postu nisam kritikovao samu cenu uređaja kod nas (koja nije suluda kao recimo u slučaju Apple proizvoda) već razliku u ceni između 16 i 32 GB verzije.Ne znam kakve su konkretno marže u IT-u kod nas ali izgleda da nisu iste na oba modela pošto mi nema logike da je uređaj od 16 GB jeftiniji od većeg brata za samo 1000 din.Tako da, iako sam imao u planu verziju od 16 GB, ako budem kupovao kod nas i po ovim cenama, svakako ću uzeti 32. :)
Koja razlika od 50-ak evra, uopšte te ne razumem :) Ako 32 GB košta 250 evra u inostranstvu i 29k dinara ovde, koliko je 250 evra u dinarima, i sam prihvataš da su cene u Evropi tolike u evrima? :)To što je 32GB nominalno samo 1000 dinara skuplja od 16GB najverovatnije znači da je 16GB verzija rasprodata i da sad ostaju još samo modeli od 32GB...
Koja je dakle (4dummies please) razlika izmedju Nexusa i npr. Prestigio-a, zasto je ovaj prvi "ili njega ili nista" kupovina?
Jbg, Prestigio ima 10 modela, zavisi u odnosu na koji...Generalno, Nexus 7 je strahovito brz tablet sa Tegra 3 čipom i dobrim, mada izraženo glossy ekranom. E sad, konceptualno, meni je 7-inčni tablet jednostavno bezveze. Može da posluži, ali ako hoćeš da pregledaš sadržaj, bilo da je to neki sajt, ili čitanje stripova, stalno moraš da zumiraš i džapaš prstima jer je ili površina koja se prikazuje mala ili je velika ali je onda sve sitno. To užasno smara posle nekog vremena. Ja bih išao na 10" u svakoj varijanti (eventualno 8,9" ali je pitanje šta može kod nas da se nađe u toj formi osim jednog Samsunga), jer je prosto daleko pogodnija veličina onda kada zaista kreneš da koristiš tablet. A nije baš da je Tegra 3 toliko neophodna, izuzmemo li 15 igara u Nvidia Tegra Zone-u...P.S. da ne spominjem ako neko ima smartfon sa ekranom od 4-4,7 inča. Tek onda ne vidim poentu imanja tableta od 7 inča :)
Link to comment

pominjete često neki jailbreak pa me zanima može li to da se uradi sa new iPad-om (trojka). ne mogu da instaliram ništa što nije free jer ne mogu da kupim sa Apple Store pošto nema Srbije u ponuđenim zemljama :/

Link to comment

@ FilipenkoRazlika od 50 evra za 16 GB varijantu koju bi mi neko doneo iz Evrope. U slučaju da mi donese burazer iz USA razlika je gotovo duplo veća.Kao što rekoh, ako ga budem kupovao ovde, svakako ću uzeti 32 GB, tu nema neke razlike u ceni.@ ValkyreNe razumem se previše u Apple uređaje, ali mislim da to više zavisi od verzije iOS nego od same generacije uređaja.Verovatno može ako imaš verziju iOS 5. nešto, ako si apdejtovala na 6.0 nisam siguran da već postoji jailbreak.edit: nemoj uzeti ovo za gotovo, bolje će ti objasniti neko drugi, familijarniji sa eplom i iOS-om

Edited by mr@ki
Link to comment
E sad, konceptualno, meni je 7-inčni tablet jednostavno bezveze. Može da posluži, ali ako hoćeš da pregledaš sadržaj, bilo da je to neki sajt, ili čitanje stripova, stalno moraš da zumiraš i džapaš prstima jer je ili površina koja se prikazuje mala ili je velika ali je onda sve sitno. To užasno smara posle nekog vremena. Ja bih išao na 10" u svakoj varijanti (eventualno 8,9" ali je pitanje šta može kod nas da se nađe u toj formi osim jednog Samsunga), jer je prosto daleko pogodnija veličina onda kada zaista kreneš da koristiš tablet.
мана 10 инча је што није баш практичан за држање у једној руци што због величине, а посебно због тежине, а бар у мом случају је то чест случај... за седмицу стоји, једноставно је премали да би био практичан, ми имамо у фирми и овај између осталих - http://reviews.cnet.com/tablets/vizio-tablet-vtab1008/4505-3126_7-34468394.html и та величина је мени идеална за мањи таблет (али осим тога, тај таблет је срање), ваљало би пробати и тај епл мини, мислим да су и они потрефили праву величину
Link to comment
ваљало би пробати и тај епл мини, мислим да су и они потрефили праву величину
mozda i jesu, ali je $$$$pre bih dao 400e za nexus10 nego 330e za mini+ ne znam za tebe, ali ono malo sto sam koristio ipad, odgovaralo mi je da ga koristim s 2 ruke, u krilu, itd(s tim da za citanje, kada mi najvise treba da drzim uredjaj 1 rukom, koristim kindle koji je ultra lagan)
Link to comment
(s tim da za citanje, kada mi najvise treba da drzim uredjaj 1 rukom, koristim kindle koji je ultra lagan)
да за читање књига, али ако хоћу неки чланак на нету да прочитам или мејл или... мислим навикнеш се на крају на неки положај у ком се осећаш комфорно користити га (или, нађеш неки ослонац - стол, крило, штагод), али рецимо мањи и лаганији таблет ти омогућава да нпр. можеш у једној руци да држиш таблет, а другом куцаш мејл и притом не осећаш замор или да играш игрицу или просто читаш нешто... из мог искуства (макар ми било смешно како се кук правдао од тога да нису изневерили џобсов став прављењем минија, јер 7.9 није исто као 7), 7 инча је ипак превише мало (варијанта, може ако мора), док је 8 таман
Link to comment
pominjete često neki jailbreak pa me zanima može li to da se uradi sa new iPad-om (trojka). ne mogu da instaliram ništa što nije free jer ne mogu da kupim sa Apple Store pošto nema Srbije u ponuđenim zemljama :/
Mozes da kupujes pre hrvatskog app store-a. Jedno vreme je bilo problema, ali sad (ponovo) radi.
Link to comment

slazem se ja sa tim da je 7 premalo, samo komentarisah cenu ipadminija u odnosu na veliki nexus (da bih za slicne pare pre uzeo onu suludu rezoluciju i veliki tablet sa vise portova, nego mini kom je jedini adut to sto je ok velcine)a kuk je tragikomican.klasicno religiozno proseravanje: dzobs je bio mesija pa sad ako odstupimo od njegovog ucenja moramo da obezbedimo odgovarajuce tumacenje dogme :frust:

Link to comment

Nisam video Nexus 7, ali mogu da zamislim da koristim 6" Kindle za tako nesto, ergo nije mi previse mali. Landscape sirina je ionako valjda 960px, za sta je vecina sajtova otprilike i optimizovana. Tradeoff je naravno sto onda vertikalno nema toliko mesta, ali prenosivost i usteda u tezini imaju svoju cenu. U ovoj situaciji u poredjenju s proslom godinom, morao bih razmislim da li bi ponovo uzeo Kindle, pogotovo s ovim saznanjem da jednostavno smrdi u radu s PDF-ovima. Znao sam da nije sjajno, ali gore je od toga. Znam da trziste nije isto, ali za moje potrebe jeste.

Link to comment

'fala svima na odgovorima.Zapravo me zanima konkretna razlika u procesoru i grafickom cipu, velicina ce definitvno biti 10 (odnosno 9.7, 10.1 ili 10.2),samo ne bih hteo da mi seckaju filmovi i ili youtube, that's all... Vidim da sad ima raznoraznih procesora, od 1 do 1.6 ghz, sto zvuci kao dooobra razlika...

Link to comment

Pa evo recimo jedan od mojih Kineskih izbora je

CPU Type Dual CoreProcessor Model Rockchip 3066Processor Speed 1.6GHzGPU Mali-400
dočim je pominjani Prestiđotm (MultiPad 5197Dx Ultra)
CPU Type Single CoreProcessor Model ARM Cortex-A8Processor Speed 1GHzGPU Mali-400
Long story short, gornji je bolji?
Link to comment
Chinaman
Screen Size 9.7 InchResolution 1024 x 768Screen Features IPS full view screen, 10-point touch screenTouch Control Capacitive screen
aPrestiđo
Display Size 9.7" Display Resolution 1024x768 Display Technology Backlight LED IPS Display Features Capacitive multi touch screen, IPS
Isti kiki, jel'?Oboica Android 4.0, to je valjda sladoled sendvich, jel?Imal' tu budzenja OSa u hodu?Gornji je $230 sa poshtarinom (daklem +carina & PDV), donji 205 eur kod nas.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...