Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Quote

Damir Imamović

My dear producers Joe Boyd and Andrea Goertler with "Singer of Tales" LP! We paid special attention to our LP format: our magician friend Jerry Boys joined forces with Guy Davie an did a special mastering for it. The extensive cover art was designed by Aleksandra Nina Knežević (based on drawings by Tarik Berber, photos by Samir Cerić-Kovačević and lyrics translation by Amira Sadiković). You can order it as of today :heart:

CNHUGWt.jpg

5so2sL0.jpg

mz2NLBu.jpg

https://www.amazon.com/Singer-Tales-Damir-Imamovic/dp/B0851LJYBN/ref=tmm_vnl_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=&sr=

 

Link to comment
1 hour ago, msv said:

 

 

Tesko da ce ikada napraviti bolji album od Dvojke. Ono sto je snimio pre i ovaj novi, koji je izasao posle, jednostavno ni blizu.

spacer.png

Link to comment

Sevdah Takht se nije raspao, nastavljaju da rade i u toj kombinaciji.

Dvojka i Singer of Tales su mu svakako najbolji albumi. Razlikuju se i instrumenti i atmosferaTM, ali meni Singer nije toliko lošiji. Oseća se napredak i pronašao je stil pevanja koji mu najviše leži.

  • +1 1
Link to comment

Konačno sam preslušao reizdanje Haustora.

Ploča dobro zvuči, nemam zamerke. Nemam prvo izdanje da uporedim. CD imam, ali nisam uspeo da ga dohvatim (sin zatrpao prilaz starim igračkama). Ploča je providna, booklet ok.

Najzanimljivije iz bookleta:

- Saher kaže da poznaje Koju još pre novog talasa: "Pamtim da je imal košulju s dezenom fender gitara. Negdi na Braču. Meni je on najdraža i najbliža osoba iz te cijele priče pa mi je naravno i njegov bend najbolje kaj su Beograđani imali za ponuditi. Koji želim što brže ozdravljenje."

- "Radnička klasa odlazi u raj" je trebala biti B2. Šteta što je snimak izbrisan

 

Slušao sam i Neu! '75. Meni jedna od najdražih ploča.

 

spacer.png

 

 

Edited by klimt
  • +1 2
Link to comment

spacer.png

Kada slušam Negativland, kao da istovremeno čujem Joy Division i Sonic Youth. Ne bi bilo loše ni da su je produžili na 20-ak minuta, na celu stranu.

Moraću da nabavim i dvojku. Jeste da je cela druga strana zajebancija, ali tu je Lila Engel.

 

spacer.png

 

Stiglo mi pre pola godine, tek večeras otvorio konzervu. Dobra su ova Spoon Records reizdanja. 

Na ineru ima slika benda na kojoj Holger drži strip Thor. Pretpostavljam da nije slučajno što je na prvom nešto što liči na Galactusa.

Sad videh Holgerovu sliku na Discogsu, šta ti je starost, nikad ga ne bi prepoznao.

   
  • +1 2
Link to comment
On 25.3.2021. at 23:10, klimt said:

Konačno sam preslušao reizdanje Haustora.

Ploča dobro zvuči, nemam zamerke. Nemam prvo izdanje da uporedim. CD imam, ali nisam uspeo da ga dohvatim (sin zatrpao prilaz starim igračkama). Ploča je providna, booklet ok.

Najzanimljivije iz bookleta:

- Saher kaže da poznaje Koju još pre novog talasa: "Pamtim da je imal košulju s dezenom fender gitara. Negdi na Braču. Meni je on najdraža i najbliža osoba iz te cijele priče pa mi je naravno i njegov bend najbolje kaj su Beograđani imali za ponuditi. Koji želim što brže ozdravljenje."

- "Radnička klasa odlazi u raj" je trebala biti B2. Šteta što je snimak izbrisan

 

zato radnicka klasa strci na drugom albumu... nije iz tog perioda.

 

ja sad preslusavam originale da vidim u kakvom su stanju...

i tek sam sada primetio da su na unutrasnjem omotu paketa zamenjene A i B strana!

ni na reizdanju ovo nije ispravljeno.

Link to comment
32 minutes ago, kurdi said:

zato radnicka klasa strci na drugom albumu... nije iz tog perioda.

 

 

Znam. Samo do sad nisam znao koja pozicija joj je bila namenjena na prvom. Za drugi je ponovo snimljena jer je prva verzija obrisana.

Na Paket Aranžmanu misliš na ono malo A i B u gornjem levom uglu podomota? Sad proverih i na mom originalu, jeste zamenjeno. Nikad na to nisam obratio pažnju. Čekam svoj primerak reizdanja.

 

Večeras dva puta okrenuh ovo dole. Još uvek sveže, telesno, umno i uznemirujuće. Kao da u tom smislu nisu bili dovoljni muzika i tekstovi, tu je i poster. Iz njega kulja patnja i strahote, unezvereni pogledi... Bilo bi interesantno da postoji negde spisak upotrebljenih fotografija i objašnjenje šta tačno predstavljaju. I na lejblu egzekucija. Malo više volim drugu stranu, naročito "Don't Call Me Pain" i "Don't Sell Your Dreams". Ovo Mute reizdanje ide sa 12" She Is Beyond Good And Evil. Half Speed Mastering, standardne gramaže. Bovellova produkcija perfektna. Ovo ludilo je trebalo ukrotiti.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, kurdi said:

zato radnicka klasa strci na drugom albumu... nije iz tog perioda.

 

Bas tako. Velika je razlika izmedju prvog i drugog albuma pa se lako primeti. Meni se uvek cinilo da su Bolero, Sejmeni, Sejn i Sal od svile sjajan nastavan Treceg svijeta. Mozda su restovi ili samo fade out inspiracije za jedan od najboljih ex-Yu albuma. Nadam se da ce Crorec reizdati sve Haustore. Trenutno se radi na Odbrani.

  • +1 1
Link to comment

Treći svijet sam dobio za rođendan i nisam pustio par meseci. Kad sam ga podcenjivački zavrteo, u stilu "daj i ovo da čujem", nisam mogao da verujem šta slušam. Za Bolero mogu da se složim sada, ali onda ni u snu: ritam mašina, nema Sahera, odjednom pola odeljenja peva Šejna i Enu (Treći svijet za njih ne postoji)... Boleru sam dao šansu tek deset godina kasnije i odličan je album. Samo se pojavio na vrhuncu moje muzičke isključivosti. U međuvremenu sam se od toga izlečio, nadam se... 

Drago mi je za Odbranu. Bio bi fazon da propratni tekstovi u bookletu budu na ćirilici. 

Edited by klimt
  • +1 1
Link to comment
On 26.3.2021. at 22:44, klimt said:

spacer.png

Kada slušam Negativland, kao da istovremeno čujem Joy Division i Sonic Youth. Ne bi bilo loše ni da su je produžili na 20-ak minuta, na celu stranu.

Moraću da nabavim i dvojku. Jeste da je cela druga strana zajebancija, ali tu je Lila Engel.

 

spacer.png

 

Stiglo mi pre pola godine, tek večeras otvorio konzervu. Dobra su ova Spoon Records reizdanja. 

Na ineru ima slika benda na kojoj Holger drži strip Thor. Pretpostavljam da nije slučajno što je na prvom nešto što liči na Galactusa.

Sad videh Holgerovu sliku na Discogsu, šta ti je starost, nikad ga ne bi prepoznao.

   

jako dobra... ali zapravo nisam siguran da zvuce bitno bolje od spoon/mute diskova iz 2004/5, sto su pretpostavljam isti masteri.

spoon diskovi iz osamdesetih, preko kojih sam ja otkrivao can, su zvucali mnogo gore od bilo koje stare ploce (ukljucujuci nelegalna izdanja), ali spoon/mute remastered editions diskovi su mnogo bolji. ovi novi(ji) vinili su slag, pogotovu future days sa reljefnim omotom, ali nije bitna razlika u zvuku.

 

inspirisao si me sada da preslusam vise puta sva tri neu! (diskove, nemam ploce)... meni su svi zanimljivi, 75 verovatno najdrazi, ali svaki bi mogao da se skrati na pola bez nekog gubitka, i ne mogu ipak da se porede sa can.

  • +1 3
Link to comment

ps

 

pre neko vece sam preslusao:

4 izdanja paketa (lp '81, cd '99, cd '07, cd '14 koji je verovatno isti kao cd '07 samo bez sramotnih likovnih resenja i tipogafskih gresaka...), 

3 haustora (lp '81, cd '97, cd '15),

3 orgazma (lp '81, cd '07, cd '19),

2 sarla (lp '81, cd '07 na kojem pise "ravno izjutra" i reprodukcija omota je sramotna)

 

osecam se kao neki hi-fi geek.

 

sve se zavrsilo tako sto sam narucio na discogs-u nova izdanja paketa, sarla i haustora, ali ne orgazma.

 

paket orginal mi zvuci prirodno i opusteno, i moze da se slusa i tiho i glasno. jedini problem je sto je moja kopija VG.

cd '99 meni zvuci ok, slicno originalu. cd '07 mi zvuci nabudzeno i kompresovano, tako da ne znas da li je gore slusati ga tiho ili glasno. plus likovna obrada (by piko stancic i zena mu!) je tragicna i bar jedna pesma ima pogresan naslov.

nadam se da nova ploca nije kompresovana... i da ne krcka.

 

haustor original je ok, mada nije ni izbliza zvucno impresivan kao treci svijet original. osim toga deluje mi da je jako podlozan krckanju makar u recitaciji u duhovima. (moj primerak definitivno krcka, ali deluje mi tesko naci neki koji ne krcka)

cd '97 je meni najbolje izdanje do sada. zvuci ok, prirodno, i treci singl je veliki bonus. i on ima neka likovna resenja iz ranih dana kompjutera, ali nije strasno.

cd '15 je interesantan... mada ne bas u pozitivnom smislu.... meni ne deluje ocigledno kompresovano kao paket... ne smeta mi da ga slusam ako ne poredim sa originalom, ali je razlika iznenadjujuca kad uporedim.  jeste glasniji, ali nije razlika samo tehnicka, nego je remaster nekako promenio atmosferu ploce.. original i prvi cd zvuce malo tanko, ali u nekom sarmantnom novotalasnom smislu, dok noviji cd zvuci kao korto malteze u koloru.

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...