Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

17 hours ago, kurdi said:

dok noviji cd zvuci kao korto malteze u koloru.

 

Ako treba imati samo jednu varijantu, onda naravno crno-bela. Međutim, po meni, Pratt je takav majstor da se moraju imati obe. Srećom Darkwood je pri kraju objavljivanja savršenog kolor izdanja u svakom smislu. Postoje i posebna izdanja na francuskom, u većem formatu, i sa drugačijim kolorom (samo 4 albuma). Isto mislim i za kompletnog Moebiusa i Fosterovog Princa Valianta. Kod Valianta naravno Fantagraphicsovo izdanje.

Treba da mi stigne Corto Maltese : La ballade de la mer salée u formatu 41,5 x 32,7 cm. O ovom izdanju u donjem prilogu.

Jeste off topic ali...

 

 

 

R-27566-1603233834-3452.jpeg.jpg

 

Kada sam ovo poslednji put slušao nemam pojma. Na četki osta gomila prašine, što me je iznenadilo. Onda sam zagledao ploču, pa mi se priviđale neke sitne ogrebotine a kad sam pustio sve ok.

Klasik za sva vremena.

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, klimt said:

Treba da mi stigne Corto Maltese : La ballade de la mer salée

Meni do kraja meseca treba da stigne Favola di Venezia. Nisam ni gledao kad sam kupovao, ali izgleda da je to izdanje (sa tvrdim koricama) crno-belo. Ako neko hoće da se menja, dajem ga za color:lol: U stvari, poručiću i kolor, svega je 10 eu.

 

My Life in the Bush of Ghosts sam pazario (na vinilu, to je jedino i postojalo onda) kada je izašlo, u međuvremenu sam nabavio i CD... Ne čujem ja tu nikakvu razliku, naravno. A najčešće slušam sa spotifaja, i to mi zvuči isto. Sažaljevam one sa zlatnim ušima.:fantom:

Link to comment
33 minutes ago, Indy said:

Meni do kraja meseca treba da stigne Favola di Venezia. Nisam ni gledao kad sam kupovao, ali izgleda da je to izdanje (sa tvrdim koricama) crno-belo. Ako neko hoće da se menja, dajem ga za color:lol: U stvari, poručiću i kolor, svega je 10 eu.

 

My Life in the Bush of Ghosts sam pazario (na vinilu, to je jedino i postojalo onda) kada je izašlo, u međuvremenu sam nabavio i CD... Ne čujem ja tu nikakvu razliku, naravno. A najčešće slušam sa spotifaja, i to mi zvuči isto. Sažaljevam one sa zlatnim ušima.:fantom:

 

verovatno je vise do opreme nego do usiju... ja sigurno nemam neke usi.... 

 

da jos malo nastavimo s skretanjem.... pogledao sam pdf korta na darkwood sajtu... lepo izgledaju boje. ali meni je kod korta prevod vecna frustracija, zbig cega neke albume (radove) imam u 3, 4... ni ne znam koliko (crno-belih) verzija. blago indyu kad moze da cita na italijanskom, mada mislim da nije tacno ono iz klimtovog youtube-a da su svi originali na italijanskom, mislim da je pratt sam u nekim fazama pisao direktno na francuskom... mozda gresim... ali kako god, to je blisko i verovatno su oba ok.

na srpsko-hrvatskom i engleskom je obicn o nesto nezgrapno... na ovaj ili onaj nacin. poredeci verzije nekada naknadno otkrijes sta je nesto trebalo da znaci.

ovaj darkwood prevod je definitvno bolji od stare stripoteke i zapravo originalan po tome sto je cini mi se kraci od svih koje imam sad ovde na dohvat ruke, i slbodnije koristi moderne izraze i kolokvijalizme... s druge strane, (a) ima nekih nelogicnosti, (b) u nekim situacijama s epitam da li bi novi citalac uopste razumeo sta ove sazete recenice znace (nasuprot nekim starim prevodima kjoji kao da su za debile), (c) ova kombinacija cirilice i latinice je bizarna.... meni licno bi generalno vise odgovarala lartinica, ali to je vec druga prica. od svega sto znam iz xu, meni bookglobe previod deluje najinteligentnije.

 

np, celo vece...

 

od:

R-6050825-1455380629-5919.jpeg.jpg

 

do:

 

R-6190798-1416895050-7243.jpeg.jpg

 

+

 

R-915034-1333909319.jpeg.jpg

 

+

 

R-1046769-1538682355-6036.jpeg.jpg

 

ovo pretposlednje je budget kompilacija 72-74 koju imam iz perioda kad je to bio jedini mi priustiv nacin da imam nesto od can na vinilu.

ovo poslednje je bootleg peel session, zvuci rekao bih losije od cd-a, al je u nekom trenutko bilo lakse naci nego originalni cd.

 

 

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, kurdi said:

verovatno je vise do opreme nego do usiju

 

Istina.

Ali i moja oprema sucks.

 

 

Spoiler

Da se vratim na Kortoa tj. offtopik, imao sam i inače puno motivacije da učim (i još uvek imam puno da učim, kompleksno je to) italijanski, ali ovoliko čarobnosti na toliko malo prostora... Pa kako odoleti?! A ima i mačke :D

 

 

corto10bis.gif

 

 

 

 

Link to comment

sasvim slucajno se poklopilo sa diskusijama na nekoliko topica da ovih dana uporedo preslusavam can i byrdse... i skroz se uklapaju.

 

elem... np:

 

kakav 80's design... obratiti paznju na palac!

 

ovaj naizgled trash je drugi najbolji gene clark-ov album, pogotovu zbog b strane

 

R-1493054-1317149686.jpeg.jpg

 

 

pre toga je isao najbolji, ali nemam vinil....

 

sto puta sam vec pominjao melody maker knjizicu unknown pleasures, koja je meni bila kljucna za otkrivanje raznih stvari u mladosti... ali sad vidim da ima i ceo tekst na internetu... ja ne mogu vise objektivno da procenim koliko su dobri ti tekstovi, ali mene su svakako naveli da kopam i nadjem neke ploce kada to nije bilo lako.

 

https://www.bennun.biz/musicfeat/noother.html

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Izgleda da nije loše 4AD reizdanje No Other. 

Stigla su mi reizdanja Šarla, Orgazma i Paket Aranžmana. Jedva čekam da se ukaže prilika da ih preslušam. 

 

Link to comment

ajde javi kako ti zvuce reizdanja, mada sam vec narucio...

 

4ad no other svi kazu da je dobar.

ja sam juce preslusao stari cd sa bonusima, koji je vec navodno remasterovan (nisam ni jedan drugi cuo) i skapirao da mi je vise nego obicno bilo interesantno da cujem alternativne verzije...

sad je ludilo sto 4ad 2cd ima izgleda drugacije alternativne verzije nego ovaj moj... tako da me vuce da kupim i 4ad plocu i 2cd...

upravo sada slusam (streaming) ceo deluxe koji ima po dve alternativne verzije + plocu + ... i kosta previse....

uzas.

 

btw, kad sam citao ovo

Juliet_Naked.jpg

uvek sam zamisljao da je no other inspiracija za juliet.

 

 

 

 

 

Link to comment

Kupio sebi za rodjendan kad nece niko nista... na impuls, jedino sam hteo da grande koncertni klavir dominira.

 

20210407-145706.jpg

 

The Joni Letters sam uvek mislio da je dragulj, imam to negde valjda na CD-u (ili sam brnovao pirata;)), ali ovde su ga lepo razvukli na dupli album... Mora svaki cas da se ustaje, ali vredi.

 

Za Nicka, mrzelo me iskreno gledam to njegovo usamljeno prebiranje po klaviru na YouTube, mislim da ce to bolje funkcionisati sa LP-a.

 

20210407-150248.jpg

 

  • +1 2
Link to comment
On 6.4.2021. at 18:52, kurdi said:

ajde javi kako ti zvuce reizdanja, mada sam vec narucio...

 

Upravo sam preslušao Šarla dva puta. Po meni čuje se odlično. Nemam prvo izdanje da uporedim. Imam cd iz 2007. ali nisam uspeo da ga pustim. CD plejer mi gubi kontakt. Krene par sekundi, pa se sam ugasi, onda se ponovo sam upali i tako u krug. Juče je normalno radio, samo se sećam da se nije iz prve upalio, što mi je bilo čudno. Puštao sam neke rege rezance i sve je bilo ok. Nebitno.

Booklet je opširniji nego kod Haustora (Šarlo 12, Haustor 8 strana), ali nema šta pametno da se pročita, kao što je ovde već pisao wayfaring stranger. Najbolji je Vejvodin tekst, koji je ličan i dočarava duh vremena, mada je najviše pisao o sebi. Omot i dodaci su vizuelno perfektni. Nisam ljubitelj belih vinila, jer moram da gađam pesme, ali ovde to i ne smeta, jer Šarla i onako uvek pustim celog. Kada bi trebao jednom rečju da opišem ovaj album, onda bi to bila RADOST!

Link to comment

stigle i meni iz hrvatske novovalne ploce, brze nego sto sam se nadao... (jeste da me je (pre)prodavac malo odrao i ostavio nalepnice sa nizim cenama na plocama... al nema veze)

 

za pocetak...

 

omot sarla je mnogo bolje odstampan nego original (pri cemu je cd 2007 bio mnogo gori od originala).  razlika je tolika da je to ocigledno cak i na discogsu... kao razlika izmedju korta u stripoteci i nekom modernom (crno belom) albumu. sad mi nije uopste jasno sta su i zasto uradili sa orgininalom, obzirom da su ocigledno imali fotografije normalnog kontrasta i rezolucije.

 

nove (meni) fotografije u knjizici su jos vece blago.

 

ploca meni nije losija od originala, cak i ako je original NM i kosta 100+ evra.

 

sve u svemu, stvarno bravo croatia i samo napred s ovim programom... (samo da odbrana ipak bude crni vinil, a ne recimo proliv)

 

tekstovi su sranje, osim vejvode... za neke autore mi se cini da nisu shvatili kontekst... nebitno je, ali mi nije jasno kako nisu osecali neki pritisak toga sto ce ti tekstovi vecno ici uz plocu.

 

R-972511-1291522025.jpeg.jpgR-16926825-1611741546-2178.jpeg.jpg

R-972511-1291522055.jpeg.jpg

R-16926825-1611741714-9910.jpeg.jpg

Edited by kurdi
  • +1 2
Link to comment

Pa da li vidite ko je sve pisao? LIk koji je radio uvode za sva izdanja je jedini uradio korektno domaci. Ostatak za zaborav. Skaricin tekst na Paket Aranzmanu je chudo. Istorija muzike i strane i domace, a nema nikakve veze sa PA do pola teksta. I meni je kada sam kupio ploce to mnogo zasmetalo, iz razloga koje je Kurdi (zamalo da te prozovem imenom) naveo. Medjutim posle toga se setim epizode kada sam renovirao kupatilo, pa sam prilikom odabira, opasno zanovetao oko plocica, da bi mi drugar koji ih prodaje rekao: Posle treceg pisanja neces znati ni koje boje su ti plocice." I stvarno, nisam uzeo booklete u ruke od kako sam ih prvi put proverio, ali se muzika slusa. A to je bitno.

Za Odbranu nemam jos informacija, a nisam ni pitao. Znam da je Kujundzic trazio da procita knjigu o Idolima, verovatno da bi se spremio za omot.
Inace trivia, ako vec nisam napisao, bude li dostampavanja prvog albuma El.Org, omot ce sadrzati sliku recenzije iz NME-a u boljem kvalitetu jer je Gile kasno dostavio bolju kopiju.

 

Ovako pocinje pravljenje omota.

spacer.png

spacer.png

Edited by wayfaring stranger
  • +1 1
Link to comment

Električni orgazam reizdanje

Odlično zvuči. Poredio sam sa prvim izdanjem koje imam u mint stanju. Imam utisak da je kod novog šira i dublja zvučna slika. Možda lupam, ali mi je novo za nijansu bolje. Uzorak mi je bila Infekcija, koju sam po 3 puta obrnuo na svakom. Po jednom sam preslušao oba primerka u celini.

Uvek sam smatrao da je I've Got A Feeling ovde višak, kvari koncepciju. Kao najava za Les Chansones Populaires?!

Slika koja je bila na podomotu, ovde je na poleđini bookleta i kristalno je čista, što nije bio slučaj kod prvog izdanja. Kneževićev tekst je na mestu, Lukovićev budalaština. Vizuelno perfektno izdanje. Recenzija NMA-a se vidi dovoljno oštro, može da se pročita. Booklet ima 16 strana.

 

Link to comment

sve je super, kupicu sad verovatno i orgazam... koji nisam jer mi je original NM.

 

paket - ovo je jedina ploca kod koje omot (fotografije, stampa) nije ocigledno poboljsan. vidi se da su nesto pokusavali, ali izgleda da su originalne fotografije lose (sacuvane) jer nista nisu postigli...

dodatne fotografije mi takodje nisu ni izbliza impresivne kao na sarlu... skoro sve to deluje kao neke poznate slike/freezovi iz nekih tv emisija... i uglavnom su kolektivne... fotografije na bistriji ili... su mnogo intimnije i autenticnije nekako.

tekstove nisam imao snage sve da citam.

ALI, meni paket zvuci malo bolje od originala (ne uzimajuci u obzir krckanje mog originala).

 

haustor - ogromna razlika u kvalitetu omota (u korist novog izdanja), vide se stvari koje se pre nisu videle...

nema bas mnogo dodatnih slika i knjizica je kraca, ali meni nekako najprirodnija i najautenticnija... ocigkedan tuzan razlog je da je u ovom slucaju bilo ukljuceno najvise autora muzike....

zvuk - super bez poredjenja sa orogonalom, savrsena stampa i najzahtevnijim delovima (duhovi).

nisam jos poredio sa originalom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...