Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Te ploče su zapravo jako dobre, a ne tek solidne.

Gotovo sve što je objavljeno vredno je slušanja: Rusi, Bugari, Česi 1 i 2, Poljaci 1 i 2. Dosta toga je već rasprodato, a osim Mascom online shopa treba obići (ko je u prilici) i njihovu prodavnicu u Čumiću, gde su cene još i niže, kao i razne druge muzičke prodavnice, ili pak knjižare (Delfi SKC na primer).

Ko nije gadljiv na cd-ove takođe su odličnog kvaliteta i još jeftiniji. 

Link to comment
8 minutes ago, Ras said:

Te ploče su zapravo jako dobre, a ne tek solidne.

Gotovo sve što je objavljeno vredno je slušanja: Rusi, Bugari, Česi 1 i 2, Poljaci 1 i 2. Dosta toga je već rasprodato, a osim Mascom online shopa treba obići (ko je u prilici) i njihovu prodavnicu u Čumiću, gde su cene još i niže, kao i razne druge muzičke prodavnice, ili pak knjižare (Delfi SKC na primer).

Ko nije gadljiv na cd-ove takođe su odličnog kvaliteta i još jeftiniji. 

Primerak Belgrade's Burning koji sam imao je katastrofa što se tiče zvuka pa sam se zbog toga brinuo

Edited by maheem
Link to comment

Taj BB nisam slušao. Sve ove kompilacije iz zemalja SEV -a su remasteri, ali zaista dobro odrađeni.

Kerleta (jer to je njegova etiketa) je tu objavio i Janko Nilovića recimo i onaj famozni RTS Big Bend koncert, ali to se odavno ne može naći ni na cd-u. 

Edited by Ras
Link to comment
46 minutes ago, Ras said:

Taj BB nisam slušao. Sve ove kompilacije iz zemalja SEV -a su remasteri, ali zaista dobro odrađeni.

Kerleta (jer to je njegova etiketa) je tu objavio i Janko Nilovića recimo i onaj famozni RTS Big Bend koncert, ali to se odavno ne može naći ni na cd-u. 

Superica. Moram iskopati i ostale euro kompilacije. Mislim da Madcom ima ruje online.

A taj big bend album ide za velike pare.

Link to comment
40 minutes ago, kurdi said:

ja te cosmic sounds nisam nikada u srbiji video (stop ne govori mnogo), ali jedtine su i na discogsu.

 

ja imam samo dvojac bez kormilara i menson benson sextet (oba dusam petrovic sax)

Nisu one skupe ni u redovnoj ceni ali 600 kinti za ovakve bisere je stvarno bagatela.

Link to comment

 

8 hours ago, kurdi said:

ja te cosmic sounds nisam nikada u srbiji video (stop ne govori mnogo), ali jedtine su i na discogsu.

 

ja imam samo dvojac bez kormilara i menson benson sextet (oba dusam petrovic sax)

Ima ih i bilo ih je na svakom ćošku poslednjih 7, 8, verovatno i više godina - koincidiralo sa širenjem mreže prodavnica u kojima su vinili ponovo postali dostupni. Ranije si ih takođe imao redovno u ponudi kod Borka (Yugoviyl).

 

 

 

Uzmite i Toneta Janšu, ako još uvek može da se nađe.

  • +1 1
Link to comment

Kerleta je povukao iz UK celu kolicinu i pustio u prodaju preko Mascoma. Mascom ih je imao na tone i bile su stvarno bagatela. Imao sam stvarno srece da upoznam lika koji mi je prodao sve sto je tada bilo na stanju za vise nego povoljnu cifru. Od kako se kolicina pojavila u BGu, nije bilo vinila Jazz orkestra RTS-a, taj cd sam video zadnji put u PGP prodavnici dok su jos bili u Makedonskoj, kasnije u Vulkanovoj prodavnici, a ni sjajne komp Balkan express koju sam kupio na cdu. Ploca ima jos malo, uglavnom se rasprodao veci deo onoga sto vredi, diskova ima. Sada je Mascom malo podigao cene, ali imaju stalno neke akcije. Par puta su bile akcije gde su oni nudili po tri ploce iz Cosmic sounds kataloga za 999din. Nilovica nije bilo od pocetka, ali njega redovno reizdaju pa se moze naci dosta njegovih naslova u izdanju drugih etiketa. Od Duska Gojkovica su imali samo 12" singl. Pre 6-7 god sam kacio sve dostupne albume Cosmic sounds, mislim da su linkovi jos zivi. Ako nekoga interesuje neka posalje PM.

Link to comment

spacer.png

spacer.png

Janezi uradili sjajan posao sa reizdanjem Pankrta, gatefold, 180gr vinil, zvuk neverovatan. Bookleta ili inserta nema. Tribute Kuzlama ima vise punk estetike, iako manje pankerski zvuci.
 

Link to comment

 

prekjuče pustih film sa diska "round midnight". juče posle ručka izvukoh ploču i ponovio.. dekster gordon, henkok, meklaflin, bejker, habard, šorter......

 

ploča je izdanje "zuzi". nedavno sam pisao o prednosti vinila jer ti je na omotu ispisano i tekstovi i komentari, razjašnjenja, muzičari..... ovde na omotu neverovatno sitan font teksta tavernijea, pretpostavljam o filmu.

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 30.10.2020. at 22:11, wayfaring stranger said:

spacer.png

 

Pocetkom sledece godine. Insajderska informacija je da ce svaki vinil imati od 16 do24 strana bookleta sa gomilom fotografija i zanimljivosti.

 

Danas stigao kontingent iz Hrvatske u Jugotonovu radnju u Nušićevoj. Uzeo ženi na poklon ovaj crveni vinil, "Paket aranžman". Prekrasno izdanje u svakom pogledu. Bravo za Jugoton.  Najtoplija preporuka. 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...