Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

2 hours ago, Bujodrag said:

Budalaštine. Prvi diskovi iz osamdeseth i početka devedesetih su zaista zvučali lošije. Sećam se kad je moj tada budući gitarista i kum doneo gomilu diskova iz Kanade i odmah sam primetio da Led Zeppelin ne zvuči dobro. Digitalis allover. A meni jedno američko izdanje Zeppelin II ploče služilo kao sat.

 

Ovo jeste baš dugo bio problem. Mnoga rana CD izdanja nekih izvodjača su ispala loša, za mnoge nisu upotrebljavani originalni masteri, već trake druge-treće generacije, sa veoma izraženim šumom i ostalim problemima. Izgleda da su se tih prvih godina diskografske kuće samo utrkivale ko će pre da objavi sve što je do tada izlazilo na pločama i kasetama, pa nisu ni obratili pažnju da za taj tada novi medij ipak treba pripremiti drugačiji master. Pa i ceo CD katalog Beatlesa iz 1987. je naširoko ispljuvan zbog plitkog zvuka (u odnosu na dotadašnja izdanja na pločama), pa je nepravda ispravljena tek 2009. sa ozbiljnim remasterom sa originalnih traka. 

  • +1 2
Link to comment

@Ras Nakon tolike kilometraze sa plocama u rukama i toliko promenjenih igli na gramofonu, tebe pogadjaju ovakvi tekstovi???

Sto bi moje kolege Bosanci rekli: "Sedi, oguli jabuku, proci ce te."

  • +1 1
Link to comment

y4mhwnpGeDWkCrkVgR0fn6VizPS8nLpBFxPY8jg8

 

Eurythmics - Love Is a Stranger maksi, sa There Must Be an Angel i Juia na drugoj strani, pa nešto ozbiljnije Van The Man - Moondance i Ornette Coleman - Love Call

  • +1 4
Link to comment
21 hours ago, Ras said:

Koje boje ti je U živo? Kod mene crvena.

 

Beli vinil. Imao sam i crni i providni, ostavio samo ovaj. Neverovatan je to album. Za danas, garaza.

spacer.png
spacer.png

  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...