Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Kada si vec pomenuo Son Volt. Te 1995 sam od tebe kupio Trace koji je samo meni bio sjajan album, dok se ekipa sa berze distancirala uz opasku da je ok, ali nista posebno. Elem, prosle god u Minhenu nadjem reizdanje Trace na dva diska, na prvom Trace plus 8 demosa, drugi cd je snimak nekog od njihovih ranih koncerata. Snimak je odlican, cist, mada se cuje da je iz publike. Istorijski trenutak. Odlicna energija, dostojna Uncle tupelo. Liner notes by Peter Blackstock koji je sjajno povezao nastanak  casopisa No depression ciji je suosnivac i nastanka Son Volt koji su bili na naslovnoj strani prvog broja ND. Zadnjih meseci cesto pustim Uncle Tupelo antologiju. Odlicno sklopljena kompilacija.

spacer.png

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

ovo iznad je taj zivi snimak, izdat na ploci za rsd.

ja i dalje nisam neki fan son volt, nisam ih ni pratio bas, mozda cuo 3-4 albuma, ali me privuklo to 2cd reizdanje, i koncert odusevio.

i trace je stvarno dobar.

  • +1 1
Link to comment

Vaistinu je tako. Nikola Kiric na drugom forumu je lepo primetio da je Vlada Divljan radjen sa cda. Da ne govorimo o odsustvu dodatnih informacija. Uskoro ce objaviti Evu Braun - Heartcore. Predpostavljam da ce i to biti sa cda, a steta, odlican je to album. Vredan posedovanja na dobro uradjenom vinilu.

Link to comment
On 19.4.2021. at 19:59, wayfaring stranger said:

Vaistinu je tako. Nikola Kiric na drugom forumu je lepo primetio da je Vlada Divljan radjen sa cda. Da ne govorimo o odsustvu dodatnih informacija. Uskoro ce objaviti Evu Braun - Heartcore. Predpostavljam da ce i to biti sa cda, a steta, odlican je to album. Vredan posedovanja na dobro uradjenom vinilu.

Nije valjda da prosto stave digitalni master na vinil (ako sam dobro razumeo)?

Link to comment

To je Mascom radio i sa pločama Ekatarine Velike. Nije korišćen master sa trake (to bi morali da dobiju od PGP-a, ako su aljkavci uopšte to sačuvali), već su iskoristili digitalni izvor od kog su pravljena i CD izdanja EKV recordsa iz 1997, to još dodatno dinamički spljoštili i od tog "remastera" pravili ploče. Primeti se po lagano nazubljenom zvuku koji je verovatno posledica loše digitalizacije sa originalne trake i koja može da se čuje kako na CD izdanjima EKV recordsa, tako i na ovim Mascomovim pločama (konkretno mislim na "Ljubav" i "Samo par godina za nas", ta dva imam) - taj blagi, ali ipak primetan i meni iritantan "aliasing". Tog problema nema na PGP-ovim pločama, kao ni na onoj kompilaciji "Kao nada, kao govor, kao more". 
Naravno, ne mogu da tvrdim da je izvor isti, samo kažem da sam to primetio na tim izdanjima, pa cenim da je povezano. 

Link to comment

U svakom slučaju je prevara.

Ako kupim ploču, neću da slušam CD snimak sa nje, već zvuk koji je prebačen direktno sa analognog mastera ili digitalnog visoke rezolucije, a ne 44.1/16. 

Link to comment
4 hours ago, cartman said:

Gde i kako nabavljena? 

Top 5 albuma mog odrastanja

hm... nisam mogao da se setim... '92 sam kupio cd, to se secam i gde... ali gmail pamti.

ebay 2010 za £4.20 (prvo izdanje sa 12 pesama, bez mrs robinson) :)

i istog dana od istog prodavca come on feel za £3.29.

posteno.

nije mi jasno sta se u medjuvremenu desilo sa cenama (koje sada vidim na discogsu), ali ovo je i onda bilo jako jeftino... vidim sad da sam pre toga nekoliko puta neuspesno pokusavao da kupim, i da su mi max bids bili znacajno veci, ali me usralo.

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...