Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

6 hours ago, Indy said:

Kupovalo bi se više da ovako ne odvaljuju sa cenama, barem u Australiji (vidim da je u USA jeftinije).

 

Npr.

  Reveal hidden contents

shop.jpg

 

 

5 hours ago, ragasto said:

Al' deru sa cenama...naročito AAA tehnologija u 2020, na 200g vinilu.

Sinoć sam baš psovao takvo reizdanje od 70€.

Moram da istražim kako do ploča iz USA. 

Link to comment
4 hours ago, maheem said:

Moram da istražim kako do ploča iz USA. 

 

Ako nadjes neki autobus na liniji USA - BG javi pa da i mi narucujemo. Prosle nedelje sam kontaktirao lika iz USA koji mi kaze da je najmanja postarina za 8 ploca 70$, a za dve 25$. Pre koji mesec hteo da narucim nesto od Discord records, kada sam izracunao postarinu, jeftinije da kupim ovde u Nemackoj.

Link to comment
On 11.12.2020. at 14:58, wayfaring stranger said:

 

Ako nadjes neki autobus na liniji USA - BG javi pa da i mi narucujemo. Prosle nedelje sam kontaktirao lika iz USA koji mi kaze da je najmanja postarina za 8 ploca 70$, a za dve 25$. Pre koji mesec hteo da narucim nesto od Discord records, kada sam izracunao postarinu, jeftinije da kupim ovde u Nemackoj.

isplati se, ionako ce biti  u celofanu :fantom:

Link to comment
36 minutes ago, djordje geprat said:

za posle ručka. 

coltrane, mc coy tyner, jimmy garrison, elven jones

afro blue impressions

 

Opasna je ta Pablo serija. Nedavno sam na Limundu za 2500 nabavio svih 8 izdanja (Afro Blue i Jam sessions su dupli) .

Sve super ocuvano kao uglavnom i svi jazz vinili koje sam do sada kupovao.

 

Kod mene se vrti Two for the Road sa tendencijom da se do kraja dana zavrte i ostale

 

A15m1BNjqPL._SL1500_.jpg

  • +1 1
Link to comment

zašto volim ploče?

uzeh maločas ovaj koltrejnov dupli album. sadržaj. front, karta afrike, možeš da je zagledaš, pozadi, sadržaj albuma sa detaljima. unutra, tekst, objašnjenje svirke: "izvođenje Dž. K. na ovom albumu treba uzeti u istorijskom kontekstu............................ovaj album koji ga prikazuje u jednoj ravnotežei načina izražavanjaiz sredie 50-tih i njegovih poslednjih izvođenja ilustracija je jednog značajnog razdoblja džeza. i, sećanje producenta na saradnju sa koltrejnom.

staro dobro vreme.

Link to comment

Kad mene neko pita zasto volim ploce ... Na stranu zvuk

Slusanje muzike je u tom slucaju proces gde se ukljucuje vise cula... Ucis od muzici, o izvodjacima, o trenutku u istoriji muzike, vuce te da istrazujes i da kopas sve dublje i dublje i nabavljas nove vinile (i u jednom trenutku ti zena kaze da si zavisnik i verovatno je u pravu :) )

 

 

Link to comment
34 minutes ago, Indy said:

Volim i ja ploče (ima tome jedno pedeset godina), ali ako je do učenja i "kopanja", teško to ide bez interneta...

Pa ti sad vidi kakvi su carevi ljudi koji su kopali ploče pre interneta i puštali to nama na radiju i žurkama.

 

Btw morao sam da pazarim reizdanje:

 

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, Indy said:

Volim i ja ploče (ima tome jedno pedeset godina), ali ako je do učenja i "kopanja", teško to ide bez interneta...

Na to i mislim... Svidi mi se bass pa vidim ko je svirao na discogs-u pa krenem u neka dalja istrazivanja...

Idealan blend analogije i digitalnog ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...