Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Ja se lomim da svoj Paket Arnazman u NM stanju prodam i kupim reizdanje. I da mi verovatno ostane para za jos jedno reizdanje iz te serije .

 

Inace stigao onaj trostruki Cohen - Live in London (izdanje iz 2018) . Bogovski zvuci!

Link to comment

Paket aranžman reizdanje

Kao i ostala novovalna reizdanja zaista dobro zvuči. Poredio sam sa prvim izdanjem i ne mogu da se odlučim, recimo da je nerešeno. Uživao sam slušajući i jednu i drugu kopiju u celini, a to je najvažnije. Booklet je najopširniji, ima 24 strane. Tekstovi i nisu toliko loši (Knežević, Škarica, Gavrić), videli smo da može i gore. Barem nema Lukovića, mada je tu Rajin, srećom bio je kratak, kao i Peca. Nisam znao da se Bebi Dol (tadašnja Vejvodina devojka) slikala umesto Marine na podomotu. Ko što reče Kurdi slike nisu poboljšane.

Veliki posao je uradila Croatia records, samo neka tako nastave.

 

Evo dole jedne fotografije sa istog foto sešna, gde se jasno vidi Bebi Dol.

 

spacer.png

 

 

spacer.png

 

U nastavku večeri, jedan od najboljih Laibachovih lp-a. Perfektno izdanje: kutija, booklet, inserti, nalepnica, lejblovi... NSK remek-delo.

 

  • +1 2
Link to comment

Ko o čemu, baba o uštipcima. I sami ste zapazili da se uglavnom priča o omotima reizdanja. Opet moram da pohvalim Darka Kujundžića koji stoji iza svih tih radova, kao i iza omota reizdanja Bombardiranje NY-a, Rundeka - Apokalipso, Majki i mnogih drugih. Sve je to ispalo sjajno zahvaljujući tome što je čovek iskreni fan i sjajan poznavalac ex-YU muzike. Osim što živi od toga, stalo mu je i da sve ispadne što je bolje moguće jer je svestan značaja tih izdanja na kojima je odrastao i koja i sam sluša. Čovek ne čeka da mu dostave materijal i da od toga uradi domaći. I sam traži, uklapa, trudi se da sve bude što verodostojnije, ali i da ima pečat reizdanja. Na žalost nikada se nije pojavilo reizdanje prvog albuma Partibrejkersa za koje je uradio omot. Koliko je samo tu vremena utrošio jer nije bilo originalnih materijala. Kada se posao samo odrađuje, to ispade kao omot reizdanja Lune. Zato velika podrška Darku, koji ima zasluge iste kao i Croatia Rec za sva reizdanja.
Osim Idola, u pripremi je i drugo reizdanje Majke - Razum i bezumlje sa originalnim omotom kakav je bio na izdanju Search&Enjoy. Meni samo nedostaje reizdanje Milost jer sam idiotski prodao svoj primerak kada se pojavio cd koji zvuči jako loše.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, klimt said:

Više bi me obradovalo reizdanje Razdora, koga imam samo na cd-u. Doći će i to jednom na red. 

 

Na Razdor sam i mislio, ali napisah Milost koja se pojavila na vinilu pre izvesnog vremena. Razdor je katastrofa na cd-u. Čuje se mnogo lošije od vinila.

Link to comment

Ako preuzmu i Search & Enjoy katalog (a sto im Dragas ne bi dao, ionako saradjuje sa Croatiom), tu bi svasta dobro moglo da se desi...  npr Studeni na 12" i 45 obrtaja... 

 

Meni Razdir digitally remastered zvuci bolj eod one prve gneracije cd-a... plocu nisam nikada ni cuo, jednom video u belom omotu iz Boriceve ruke....

Link to comment

Tesko da bi reizdali Studene ili Sin Albert. Mozda bi mogla oba ep-ja na velikoj ploci, ali ne verujem jer Sin Alberta ima jos koliko hoces u prodaji posto su odstampali 1000 kom. Studenih je do skora bilo bez omota kod Cikare. Svojevremeno sam otkupio 25 kom i odstampao omot. Jos uvek imam 3-4 primerka kuci. Nakon Kostine smrti mi je nudio da posalje preostale kopije, ali da deo para ide Kostinoj zeni. Ja sam za to, ali iskreno ne znam kako bih je kontaktirao.
Tirazi su i u ex-YU bili mali. Bilo je tesko prodati 1000 nezavisno izdatih ploca na teritoriji cele zemlje. Pre koju godinu je iskopano 20-25 komada prvog albuma Obojenog programa koji su bili negde u Dragasevom podrumu, nije ni znao da ih ima. Odstampan je omot, ovoga puta sa strane pise Obojeni program za razliku od originala i prodato je samo ljudima koji su znali za akciju.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Indy said:

Vrlo smirujuce

neke recenzije kazu durutti column + ian curtis... ja se slazem za duritti ali ne bas za curtisa... meno vise zvuci kao kad bi mladi jarvis cocker pevao u durutti... ne nuzno glas ali nesto u izvedbi, afektaciji, atmosferi.

podesca na trenutke i neke wyattove radove tipa onog short break ili kakon se vec zove...

meni je jos bolji drugi album, the world is flat, koji nije izasao na vinilu.

Edited by kurdi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...