Jump to content
IGNORED

Montevideo bog te video (2010)


Eraserhead

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    31

  • Caligula

    16

  • MocaVukotic

    15

  • ToniAdams

    13

Sergej na premijeri filma "Montevideo, Bog te video“ u Sarajevu - Bili smo veseli na žurci posle premijere filma “Montevideo”. Đuskali smo, zabavljali se, pevali. Bio je baš dobar provod kao što to u Sarajevu obično biva, pa sam se oznojio i hteo sam da odem u hotel da promenim majicu. Neko mi je u gužvi rekao da nema potrebe i dobacio mi neku crnu u najlon kesi. Video sam da je na njoj silueta ljudskog lika. Na majici ništa nije pisalo, a lik me je podsetio na papu Vojtilu. Pitao sam svoje domaćine: ”Je l’ to papa?“, a oni su mi odgovorili: “Nije, ovaj ti je pravoslavni”. Svi smo se nasmejali i nastavio sam da se zabavljam, a da nisam ni pogledao čiji je lik na majci koju nosim - kaže Sergej Trifunović za “Blic”.Sergej napominje da je za Jovu Divjaka čuo prvi put u životu istog jutra, kada je sa ekipom filma “Montevideo, Bog te video” krenuo iz Mostara za Sarajevo.
:isuse: bolje da se nije pravdao.
Link to comment
pa kul je zato sto su vojnici jna izbosne verovatno neki neurbani likovi, jer da su urbani, bili bi u topcideru, i zato sto je sjuper praviti od rata pop-stejtment, postovanje novonastalih drzava i sve to. mislim, nemam pojma koji pire moze da bude u glavi sergeja t. na mestu forntalnog korteksa.
mislim da je sergeju nosenje te majce najpozitivniji politicki akt ikad te se samim tim morao brzo ograditi od toga.
Link to comment
Ne moze niko da me ubedi da dobar reditelj sa dobrim scenarijem i par dobrih glumaca ne moze u Srbiji da napravi film koji bi mogao da se gleda i u Indiji, Belgiji ili Argentini sa istim nivoom razumevanja/empatije kao u Srbiji. Ali qratz. Ne daju lokalne Badze.
posto niko ne moze da te ubedi ja bih nesto da te pitam. koliko se neamericko-neengleskih filmova pogleda u svetu van sopstvenog govornog podrucja?koji je njihov procenat gledanosti u odnosu na sve ostale filmove?(ukljuci i na-ne filmove koji se nahuju na domaci jezik... npr asteriks/taksi na spanskom i slicno)
Link to comment
pa SA. nacional boljsevik. edicka limonov. prijatelj radovana karadzica. zal za odrodjenim beogradom ali ipak tezi ka homogenom nacionalnom telu. namesto da sutra lepo ide pred austrijsku ambasadu ako ga vec nervira politika tog istog beograda.
Ма пусти приче друже Киме, када ти је другар поменуо петокраку заиграло ти је срце у јунака. :P Помислио си како би било лепо да заједно реакцију стављате уза зид. :lol:
moron (u svakom slučaju)
+1Мада нисам сигуран да су нам разлози исти.
Mislim da sa uočio startas patike dok klinci na početku filam igraju sa Tirketom. Mada, bilo je slične obuće tada.
Било је сличних патика, додуше биле су ретке и релативно скупе. Распитах се код оних који још памте, док Васина историографија не верификује супротно, па ми забрани да консултујем изворе оралне историје. ;)
Link to comment

Pa da, verovatno je to to. Bar ovo sa skrinšota deluje tako. Mada, nakon projekcije sam mogao da se kladim da sam uočio i logo baš u onoj sceni kad ih Tirke dribla ali 'ajde da ne davim s tim.

Link to comment
Kao što rekoh, mašinka ti je u krvavim rukama, philby....
barem bi tebi trebalo da bude bitno cija je krv.
Ма пусти приче друже Киме, када ти је другар поменуо петокраку заиграло ти је срце у јунака. :P Помислио си како би било лепо да заједно реакцију стављате уза зид. :lol:
ne znam vasicu meni se cini da je ovaj prekodrinac vama cetnicima postavio domaci zadatak. vec je praslin iskopao par bosnjaka cetnika a vidis da su se u ovom ratu starali da im se ta greska ne ponovi.
Link to comment
Било је сличних патика, додуше биле су ретке и релативно скупе. Распитах се код оних који још памте, док Васина историографија не верификује супротно, па ми забрани да консултујем изворе оралне историје. ;)
ti ovde govoris o tragovima materijalne kulture, anegdotska svedočanstva su tu i te kako primenjiva, te ti dozvoljavam da govoriš o tim patikama.(odlazi sa scene uz blagonaklon pokret rukom. zavesa)
Link to comment
posto niko ne moze da te ubedi ja bih nesto da te pitam. koliko se neamericko-neengleskih filmova pogleda u svetu van sopstvenog govornog podrucja?koji je njihov procenat gledanosti u odnosu na sve ostale filmove?(ukljuci i na-ne filmove koji se nahuju na domaci jezik... npr asteriks/taksi na spanskom i slicno)
Cawboy je u pravu. Takvi filmovi su i snimani nekada ovde. Najbolji primer je Nacionalna klasa koji je danas gledljiv isto koliko i onda kada je snimljen i koji ima istu i skoro podjednako razumljivu poruku i u Srbiji i u Francuskoj. Nije da ne može nego ovde je kinematografija otišla u majčinu po inerciji.
Link to comment
posto niko ne moze da te ubedi ja bih nesto da te pitam. koliko se neamericko-neengleskih filmova pogleda u svetu van sopstvenog govornog podrucja?
A ja cu ti, kao Milosevic, odgovoriti pitanjem: koliko si u zivotu video filmova koji su van engleskog govornog podrucja? Nemoguce je da nisi ni jedan:)Ja sam ih video dosta, i to su u proseku dosta kvalitetniji filmovi od onih skupljih i frekventnijih (holivudskih).Poenta: na srpskom jeziku vec duze vreme nema filma koji bi rado gledao npr. Indijac. Nije do indijca no do srpskog reditelja.
Link to comment

sjajan film. ne zbog glume, ili neke posebne umetnicke vrednosti, vec zbog price o tome kakav je nekada fudbal bio. zato je za mene centar price odnos Brstine i Mime Karadzica, to zapravo najbolje oslikava fudbal tog vremena... i sjajni Sergej kome je uloga legla ko budali samar. scene sa Bugarinom su fenomenalne (a neka, vazno je ucestvovati :lol: )jedina stvar koja mi je zaista zasmetala jeste pevanje himne na kraju. ukradeno iz "Beg do Pobede"(mislim da je tako prevedeno, Victory je u originalu), ali ovde izgleda pateticno i nepotrebno, dok kod Hustona to zatvara ceo film.btw, neko je ovde napomenuo koliko je na Nemacku uticalo SP '54. slazem se u potpunosti, i mozemo samo da se zamislimo dokle bi smo mi dosli, fudbalski i drustveno, da nam nije neopravdano ponisten gol za 2-2 u polufinalu protiv Urugvaja. mozda se danas ne bi bavili vecitim teorijama zavere...

Link to comment
beg do pobede je jedan od mojih omiljenih filmova. bas sam ga se juce setila..
film je inace pisao djordje milicevic, nas covek (haplotipski sto bi rekao mladi nacista).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...