Jump to content
IGNORED

Montevideo bog te video (2010)


Eraserhead

Recommended Posts

ima i klima uređaja u par kadrova.
to je ok, kod nas su se ljudi ladili klima uredjajima dok su na svapskom dvoru jos jeli rukama.
Link to comment
  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    31

  • Caligula

    16

  • MocaVukotic

    15

  • ToniAdams

    13

Nemoj se odma' ljutit', ja to iz licnog frusta prema klanovima u sjebanoj srpskoj kinematografiji.
ne ljutim se, taman posla. i mene nervira postojanje klanova, a posebno taj bjelin klan. no, ovu ideju podržavam, i ne smatram je standardnim pomijama, uprkos "šotrijanskoj" estetici. nema ovde para i miloša formana pa da to bude urađeno na svetskom nivou. ovde profesionalci i pametni ljudi prvo pitaju "koliko ima nedelja snimanja, i koliko se plaća po nedelji? šta se snima? ma zabole me, koliko ima nedelja i koliki je moj deo?". samoj temi ništa ne fali, prilično je univerzalna, već sam ispisao dosta o tome. ko ne voli, ili ne kapira, ne treba da gleda. zato tebe posavetovah da to ne radiš (pošto reče da ne voliš fudbal). koga zanima tema, odgledaće film "preko" svih problema kojih, inače, ima mali milion. za mene je ovo skoro pa guilty pleasure.ja mislim da narod to guta zbog "ššš" taktike, koja je u novoj srpskoj kinematografiji skoro iščezla, pa hrle ljudi da vide kad god nešto tako naleti, uglavnom mašeći poentu i, u ovom slučaju, značaj teme koju film obrađuje. meni je bitno da je taj film urađen, kako-tako, i smatram ga uspešnim, nevezano za broj gledalaca ili zaradu ili prnapucanu kostimografiju ili klima uređaje u 1930. godini. jer, heroji iz montevidea će poživeti malo duže u sećanjima i pričama ljudi. the myth lives on.
Link to comment
... nema ovde para i miloša formana pa da to bude urađeno na svetskom nivou. ovde profesionalci i pametni ljudi prvo pitaju "koliko ima nedelja snimanja, i koliko se plaća po nedelji? šta se snima? ma zabole me, koliko ima nedelja i koliki je moj deo?".
Najgledaniji srpski filmovi (i koji su opstali kod gledaoca tokom decenija) nisu puno kostali. Najskuplji, sa druge strane - ne repriziraju se cak ni na drzavnoj televiziji (koliko je kostao boj na Kosovu?)Hocu reci, citava zbrka je u raspodeljivanju sredstava/izmamljivanju para od velikih sponzora sa drzavnom upravom ili bilo kakvim politickim uticajem u upravnim odborima. Srpski film je beznadezno lokalan, i to nema veze sa nedostatkom novca vec sa sveukupnom situacijom u Srbiji - kakva nam je drzava, takvo nam je zdravstvo, skolstvo, kultura. Prosto, nacin razmisljanja.Ne moze niko da me ubedi da dobar reditelj sa dobrim scenarijem i par dobrih glumaca ne moze u Srbiji da napravi film koji bi mogao da se gleda i u Indiji, Belgiji ili Argentini sa istim nivoom razumevanja/empatije kao u Srbiji. Ali qratz. Ne daju lokalne Badze.
... zato tebe posavetovah da to ne radiš (pošto reče da ne voliš fudbal).
Ma volim ja fuzbal samo ne volim ovaj komercijalni sa reklamama za Ford i Pivo. Do drugog srednje (valjda?) sam bio dosta dobar golman (dakle, najneinteligentniji u ekipi:) i poprilicno napaljen za fuzbal kao takav. Ali ovaj komercijalni - u zivotu odgledao par derbija izmedju Zvezde i Partizana i desetak nastupa reprezentacije. Prosto, ne radi me.
ja mislim da narod to guta zbog "ššš" taktike, koja je u novoj srpskoj kinematografiji skoro iščezla, pa hrle ljudi da vide kad god nešto tako naleti,...
Pa to ti kazem. Nema drugo u ponudi. Pazi u kakvo vreme zivimo, svi mi - sta su osamdesete spram devedesetih, sta su devedesete spram prve polovine prve decenije dvadeset prvog veka - sada je stvar jos ubrzanija, citava planeta se menja iz godine u godinu, skoro pa iz meseca u mesec.Opste ubrzanje. Ko komentarise to ubrzanje kroz srpski film? Ko pravi filmove u Srbiji koji su u skladu sa realnoscu? Imamo sa jedne strane imitaciju sela od Radosa Bajica (srpsko selo u sustini nije takvo) i sa druge strane ili neke teske teme Bremenite Znacenjima ili nostalgicne Ivkove Slave, Montevidee i ostale pokusaje.Npr. jedini srpski film koji me je u poslednih nekoliko godina iskreno dotakao (u ovom smislu u kojem pricam gore) je Kengur - mada je i sam pun manjkavosti.Jbt, zaglavili smo se u nekim imitacijama nas samih, wanabe likovima, predrasudama o svetu - navukli smo na sebe neku opnu koja nas razdvaja od realnosti, iskrivljuje sliku sveta i ne da nam da osetimo puls i pravac u kojem citava ova nesrecna a velicanstvena planeta ide.Udavih. Izvinjavam se zbog trolovanja koje to mozda i nije Edited by CowBoy
Link to comment
... so, Bjela je onda trebao da se do'vati hristovog razapinjanja, i ta je tema nesjebljivaKako god, letimican pogled na kostimografski prenapucan pretenciozan plakat (o naslovu filma da ne govorim) dovoljan je da se ne baci dva sata zivota na Bjelinu finansijsku konstrukciju.I da iskoristim priliku da se poserem na gro srpske kinematografije koja (prirodno, neizbezno i u potpunom neskladu sa trzisnom ekonomijom - mada ju je neko uporedjivao sa holivudskim ostvarenjima :isuse: ) u svom DNK ima lokalne aspiracije.
na prvo negledanje to je i moj utisak, likovi iz Velikog Getsbija samo fensiji i nadasve duhoviti naslov tipa ejbre disi kad na mome nisi.
Link to comment
da. nema lakseg nacina da se to saopsti do direktno.
moze neko objasnjenej? sto bas podrska njemu?
Link to comment

i ja videh to malopre i imah wtf reakciju, objasnite zašto je cool biti u fazonu pravda za divjaka?

Edited by Gonzo
Link to comment

pa kul je zato sto su vojnici jna izbosne verovatno neki neurbani likovi, jer da su urbani, bili bi u topcideru, i zato sto je sjuper praviti od rata pop-stejtment, postovanje novonastalih drzava i sve to. mislim, nemam pojma koji pire moze da bude u glavi sergeja t. na mestu forntalnog korteksa.

Link to comment
Sergej Trifunović: Nisam znao da je lik Jovana Divjaka na majici A.Nikolić | 06. 03. 2011. - 00:02h | Foto: Pixell | Komentara: 0 U sarajevskom bioskopu “Meeting Point” u petak uveče je održana premijera filma “Montevideo, Bog te video”, dugometražnog prvenca Dragana Bjelogrlića, a iznenađenje večeri bio je Sergej Trifunović, koji se na premijeri pojavio u majici s likom Jovana Divjaka, bivšeg ratnog generala. Specijalno za “Blic” poznati glumac obajašnjava šta se dogodilo na filmskoj premijeri u Sarajevu. 122470_0203-trifunovic-foto-pixsell_f.jpg?ver=1299363767 Sergej na premijeri filma "Montevideo, Bog te video“ u Sarajevu - Bili smo veseli na žurci posle premijere filma “Montevideo”. Đuskali smo, zabavljali se, pevali. Bio je baš dobar provod kao što to u Sarajevu obično biva, pa sam se oznojio i hteo sam da odem u hotel da promenim majicu. Neko mi je u gužvi rekao da nema potrebe i dobacio mi neku crnu u najlon kesi. Video sam da je na njoj silueta ljudskog lika. Na majici ništa nije pisalo, a lik me je podsetio na papu Vojtilu. Pitao sam svoje domaćine: ”Je l’ to papa?“, a oni su mi odgovorili: “Nije, ovaj ti je pravoslavni”. Svi smo se nasmejali i nastavio sam da se zabavljam, a da nisam ni pogledao čiji je lik na majci koju nosim - kaže Sergej Trifunović za “Blic”. Sergej napominje da je za Jovu Divjaka čuo prvi put u životu istog jutra, kada je sa ekipom filma “Montevideo, Bog te video” krenuo iz Mostara za Sarajevo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...