Jump to content
IGNORED

Montevideo bog te video (2010)


Eraserhead

Recommended Posts

Dgjbm, izgleda da je scenario bio podlozan razlicitim tumacenjima koncepta:ova druga dva bolda odnose se na Basarinu kritiku kostimografije u srpskom filmu an general.Nisam uspeo da iskopam Sijanov interviju ali znam sta je covek pricao.
Izvini, tek sada vidim ovaj komentar. Ni ja ne mogu da nađem Kovačevićev intervju gde priča o originalnoj ideji filma. Pa, i Hamleta su pojedini snimali sa radnjom premeštenom u tzv. moderno doba.
Link to comment
  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    31

  • Caligula

    16

  • MocaVukotic

    15

  • ToniAdams

    13

... koja moronchina.Za Shijanov "Ko To Tamo Peva" nisu imali odgovarajuce kostime pa su radnju filma (po Shijanovoj prici) preselili u pocetak cetrdesetih jer su iz fundusa mogli samo te "prnje" da dobiju. To nije smetalo Shijanu da napravi remek-delo.... ovaj alkos zapravo nije pohvalio Bjelinu usredsredjenost na detalje vec njegov filmmejkerski novcanik :isuse: kao da drugi reditelji/producenti ne vole dobar kostim nego uzimaju iz fundusa perverzije radi.Boze, kakav mamlaz.
Ako će poslužiti razrešenju misterije...Kovačević kaže:
Mogu na osnovu jedne rečenice koja apsolutno nikome ništa ne znači, iz nekog sporednog teksta, da izvučem celu priču. Ko to tamo peva nastao je na osnovu jedne rečenice. Čitao sam novine, pre dvadeset pet godina, šestog aprila osamdesete godine, posvećena cela strana bombardovanju. Nabraja se: pogođena bolnica, pogođeno ovo, pogođeno ono... Rasturene biblioteke, škole. A onda: “Između ostalog, na ulasku u Beograd, kod Autokomande, pogođen je autobus koji je dolazio iz provincije u posetu prestonici. Svi su putnici poginuli.” Ja stanem, ukopam se i kažem: Evo ga! Zamisli, vratim film unazad, zamisli ljude koji iz provincije, iz neke vukojebine, koji su ceo život želeli da vide prestoni grad, pakovali stvari, i sve ostalo, krenuli, prošli sve peripetije, možeš misliti šta sve autobus u to vreme mora da prođe na sto kilometara, s tri pucanja gume najmanje, sve ih je nešto vuklo i dovuklo na mesto, i ta bomba koja leti, jedna na tolikoj teritoriji, pogađa baš njih. Kolika je sudbinska veza sa nesrećom. Kako je strašna, u suštini, priča. Kad te nešto pomeri iz planinske kuće, iz doma, da uđeš u autobus, da ti autobus ne pobegne, da imaš para za kartu, da pređe četiri jendeka i pet reka, i da dođe baš tamo gde ćete pogoditi bomba. I tako je nastala ta priča, na osnovu samo jedne rečenice, koju je taj dan pročitalo najmanje sto hiljada ljudi, ali nikome nije palo na pamet da je to zanimljivo.
Link to comment

je l' neko beležio one sjajne rečenice koje starmaali izgovara?treba da naučiš tirke da ti je život kao pandurski pendrek, nikada ne znaš šta ti mogu metnuti u dupeilie moj tirke, opet si pomešao san i javu... stvarno si kenjao pored korner zastavice

Link to comment

ipak je najjace zasto mi zivimonevjerovatno je kako su uspjeli da nadju antipaticnog djecaka od 12(?) godina. a i bez njega je dovoljno transfera neprijatnosti

Link to comment
ipak je najjace zasto mi zivimonevjerovatno je kako su uspjeli da nadju antipaticnog djecaka od 12(?) godina. a i bez njega je dovoljno transfera neprijatnosti
prvo je mali bio u aždahi, valjda je tamo položio 'prijemni'. meni smetao prvih 5 minuta, posle ga nisam ni čuo...
Link to comment
Dgjbm, izgleda da je scenario bio podlozan razlicitim tumacenjima koncepta:
Centar Film, the state-owned production house, wanted to make Dušan Kovačević's script into a movie since 1978.Reportedly, Goran Paskaljević was their first choice for the movie's director. He was supposed to shoot the Kovačević script as a contemporary-themed 50-minute TV movie set in the late 1970s on a public transport bus with the central character being an old man (played by Mija Aleksić) who is headed to visit his son in the army. However, Paskaljević decided to leave the project and shoot the film Zemaljski dani teku instead. The job then went to 33-year-old Slobodan Šijan who had never shot a feature film up to that point.[2]The movie was made on a budget of US$130,000 and had 21 days of shooting.[3] The shooting began on April 3, 1980.[2] ...
ova druga dva bolda odnose se na Basarinu kritiku kostimografije u srpskom filmu an general.Nisam uspeo da iskopam Sijanov interviju ali znam sta je covek pricao.
Inace, koncept za "Ko to tamo peva" je postojao jer je napravljen kao hommage John Fordu i Stagecoachu...
Link to comment

Samo da primetim da je drugi "klan" morao da se oglasi. Komentar Paskaljevica je jednako primitivan i do neba zloban.Raspodela love, sta li.

Edited by Budja
Link to comment

A šta je Paskaljević rekao?

Navijači Crvene zvezde na utakmici sa Inđijom 3:1 uputili su jasnu poruku reditelju i glumcu filma "Montevideo Bog te video" Draganu Bjelogrliću i Sergeju Trifunoviću. Iziritirani kao i veliki deo srpske javnosti zbog oblačenja Sergeja Trifunovića majice sa likom Jovana Divjaka optuženog za masakr nad Srbima tokom rata u bivšoj Jugoslaviji Delije su iznele transparent "U Sarajevu Montevideo Srbiju postideo".Navijači viceprvaka naše zemlje očigledno nisu uvažili izvinjenje Dragana Bjelogrlića saopšteno juče tokom konferencije za medije.
Lepo. Rimuje se, i ono.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...