Jump to content
IGNORED

Montevideo bog te video (2010)


Eraserhead

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    31

  • Caligula

    16

  • MocaVukotic

    15

  • ToniAdams

    13

Neko je spomenuo autobus u filmu "Ko to tamo peva". Isti je to autobus koji je korišćen u "Okupaciji u 26 slika" Zafranovića. Danas čami na nekom parkingu u Zagrebu.
u jutarnjem programu od pre jedno par godina sam baš gledao prilog o busu iz ko to tamo peva. u vlasništvu je nekih burazera iz c. srbije. imali su čak i neke turističke ideje
samo meni je izgleda zabranjen bilo kakav off, ili ne daj bože ''samoreklamiranje'', kao da zarađujem pare od toga...
stvar je samo do kvaliteta postova. utvridili smo da 90% haplobitova vuku od damjinih, a 10% je neodređenog retardluka. Edited by korindjar
Link to comment
Cawboy je u pravu. Takvi filmovi su i snimani nekada ovde. Najbolji primer je Nacionalna klasa koji je danas gledljiv isto koliko i onda kada je snimljen i koji ima istu i skoro podjednako razumljivu poruku i u Srbiji i u Francuskoj. Nije da ne može nego ovde je kinematografija otišla u majčinu po inerciji.
ne znam sta ce prica o filmu ovde ali nema veze...upravo je nacionalnu klasu bogdan tirnanic uzeo kao primer filma koji tesko moze da se razume van jugoslavije. mator konj koji zivi sa roditeljima i menja fakultete da bi izbegao vojsku. ne bih vas vise zadrzavao.
Link to comment

S tim se ne bih složio. Po meni Tirnanić tu uzima celu stvar isuviše bukvalno. Priča je o odrastanju i o ozbiljnosti života koja te pregazi ma koliko se opirao. O tome da život treba prihvatiti kako se menja a da ostalo vodi u jako teške situacije. Po meni je to vrlo univerzalna tema koja važi svuda i uvek. To faks i vojska je samo lokalni seting koji ne mislim da utiče na razumljivost.

Link to comment
upravo je nacionalnu klasu bogdan tirnanic uzeo kao primer filma koji tesko moze da se razume van jugoslavije. mator konj koji zivi sa roditeljima i menja fakultete da bi izbegao vojsku. ne bih vas vise zadrzavao.
... dochim je Tirnanic neko boznastvo koje izdaje neosporiva saopstenja, sta li. To bi znacilo da Ramboa srbi ne mogu da razumeju(?) jer, jel'te, ne kolje po Bosni. Ili, srbi ne razumeju seks i grad jer nemaju Njujork. Ili, srbi ne kapiraju RING jer u srbiji nema dece koja izlaze iz bunara.Ili, niko u svetu ne razume odiseju 2001 jer niko nikada nije opipao monolit.Boze kakva glupost. Edited by CowBoy
Link to comment

Hoces da kazes da prica "nacionalna Klasa" nije dovoljno ... hm ... univerzalna?Ne znam sta je Tirnanic popio pre nego sto je izjavio takvo sto, mozda je to rekao u nekom kontekstu koji u krajnjoj liniji ima smisla (npr, komercionalni uspeh van zemlje) ali da strana publika ne bi razumela film zbog toga sto npr. mator konj zivi sa roditeljma - potpuni je nonsens.Pa ljudi gledaju Avatar, jebote. To je onaj film sa plavim nedotupavnim stvorovima o pobedi dobra nad zlom. Tacno, tamo nismo videli da neko izbegava vojsku (?) ili da mator zivi sa roditeljima, naprotiv - zasto izbegavati vojsku kada mozes svoj pipak da koristis da bi se povezao da pipkom zmaja i tako postao jedno sa njim.

Link to comment

ponovo ti kazem - potpuno si u pravu. predlazem ti da pocnes da pises kritike za neke novine - danas je to mnogo lakse nego kad je tirke pocinjao, zatim, mogao bi da napises nekoliko knjiga, dobijes par nagrada, napises neki scenario, mozda i glumis u ponekom filmu, uredjujes par novina i televizija i onda ce te neko ko nema pojma o filmu citirati jer ne zna za bolje.stvarno ne znam sta cekas.

Link to comment
ponovo ti kazem - potpuno si u pravu. predlazem ti da pocnes da pises kritike za neke novine - danas je to mnogo lakse nego kad je tirke pocinjao, zatim, mogao bi da napises nekoliko knjiga, dobijes par nagrada, napises neki scenario, mozda i glumis u ponekom filmu, uredjujes par novina i televizija i onda ce te neko ko nema pojma o filmu citirati jer ne zna za bolje.stvarno ne znam sta cekas.
:lol: :lol: 1 se smeje tebi a 2. tvom sistemu vrednosti! angry.gif cuj, fudbaler iz filma autoritet u pitanjima estetickim i komunikacijskim angry.gif
Link to comment
:lol: :lol: 1 se smeje tebi a 2. tvom sistemu vrednosti! angry.gif cuj, fudbaler iz filma autoritet u pitanjima estetickim i komunikacijskim angry.gif
Pretpostavljam da se zezas?Nemoguce da si ovo ozbiljno mislio?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...