Jump to content
IGNORED

Montevideo bog te video (2010)


Eraserhead

Recommended Posts

kauboje, jesi gledao montevideo?
Ma ja trolujem o Basarinom komentaru na srpsku kostimografiju, ne pricam o montevideu bogtevideu.Sorry na trolu. Film btw ne nameravam da gledam, tako da se kao najgori primer uljeza povlacim sa topika:)
Link to comment
  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    31

  • Caligula

    16

  • MocaVukotic

    15

  • ToniAdams

    13

ma ne smeta trol, nego, da si ga pogledao, mogao bi da polemises o drugim nekvalitetima filma :Dkoliko naslaga politickog znacenja...plakat je onakav valjda da bi privukao sotrine postovaoce u bioskope

Edited by morgana
Link to comment
ma ne smeta trol, nego, da si ga pogledao, mogao bi da polemises o drugim nekvalitetima filma :Dkoliko naslaga politickog znacenja...plakat je onakav valjda da bi privukao sotrine postovaoce u bioskope
E o plakatu mogu da pricam, to sam video:) bog te videoskolski primer dobre (a nepretenciozne) kostimografije iz slicnog perioda video sam u filmu "Malena". Edited by CowBoy
Link to comment
skolski primer dobre (a nepretenciozne) kostimografije iz slicnog perioda video sam u filmu "Malena".
hm, u pravu si, sad kad razmislim. dobra, a nimalo nametljiva.onaj mali u montevideu me uzasno nervirao.a bjelogrlica treba tuci sto je dodao nepotrebne slojeve politike i gradzanstine prici koja je zicer za filmovanje i koja bi bila gledana i bez podilazenja najsirim masama, mondenosti beograda 1930*, apela na nekakvu protopoliticku sabornost malih ljudi iz naroda itd.sotra je zvezda granda, bjelogrlic je zeljko samardzic.edit: valerija dobro izgleda. niko na topiku ne pominje valeriju :(MONTEVIDEO.jpgko kraljica iz true blood*ovo za mondenost beograda i moze da se oprostida je bjela bio pametan, film bi ostao na liniji amarkorda i bilo jednom u americi, a politicko palamudjenje bi iskljucio iz njega i publici isporucio putem intervjua u nin-u Edited by morgana
Link to comment
sotra je zvezda granda,
Šotra je, ne bi se trebalo zaboraviti, odličan tv reditelj. "Više od igre" su solidna serija, a drame "Pucanj u šljiviku preko reke","Vučari Donje i Gornje Polače" kao i TV film "Džangrizalo" su odlična ostvarenja.
Link to comment
Mora se...
...On je naglasio da je svoje filmsko umeće uložio u "Montevideo" kako bi poručio svojim "sugrađanima i narodu da postoji neko ko ga voli i ceni, i ko ga ne tretira kao čergu Cigana, bandu ubica i ludake sa Balkana bez budućnosti"..."Svoj patriotizam ne mogu, ne želim i neću da dokazujem rečima. Ali pitam se može li jedna nepromišljena i trapava izjava da dovede u pitanje moju odanost svom narodu. Ako može, to bi bila nepravda", istakao je Bjelogrlić...Na novinarsko pitanje da objasni svoje poznanstvo sa Divjakom, Bjelogrlić je rekao da se sa njim susreo prvi put na Sarajevo film festivalu 1998. godine, i potom tri-četiri puta, od čega poslednji put 2003. ponovo na istom festivalu.Da bi objasnio svoj odnos sa Divjakom, Bjelogrlić je podelio novinarima primerak svog intervjua u kom opisuje prvi međusobni susret na festivalu u Sarajevu, gde mu je Divjak prišao i rekao: "Znaš li ti ko sam ja? Ja sam ovaj grad branio od vas"."Drsko mu uzvratim: 'Od mene ga nisi branio!... Da si ga od mene branio, ne bi ga ni odbranio!", rekao je Bjelogrlić u intervjuu Nedeljnom telegrafu 2005. godine...
Link to comment
+10000....
Upitan da prokomentariše otkazivanja prikazivanje "Montevidea" u Republici Srpskoj, Bjelogrlić je izrazio nadu da se neće desiti da ljudi u Republici Srpskoj ne vide "jedan od najvećih srpskih filmova".
... dzaba vam +1000 kad autor ne misli kao vi.
Link to comment
valerija dobro izgleda. niko na topiku ne pominje valeriju :(
ja je znam iz klabinga. staznam. recimo 8.1. Edited by fancy claps
Link to comment
ja je znam iz klabinga. staznam. recimo 8.1.
sta fali, casna je to ocjenane znam je li film prikazan u hrvackoj. pretpostavljam da cilja i na to trziste. vidi se u onih par recenica marka nikolica.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...