Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

7 minutes ago, mlatko said:

Posipaju ga (i organizatora turnira usput) blatnjavim lončićima po komentarima a i po nekim jeftinim medijima. Ne želim ni da prenosim ono što sam čitao juče jer je ogavno ali izmišljanje poluistina iz nekih susreta se moglo i očekivati.

Tako da nisam siguran da će (želeti) igrati, primila se već i neka politička konotacija i shitstorm ga čeka na svakom koraku

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

ima jos 3 meseca do turnira. stace to sve polako. sad je sve jos vruce

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Stari tenis fan said:

 

Dakle imamo raspored: Dubai, (MC), Beograd, Madrdid, Rim, RG, Kvins i Uimbldon.

 

Dovoljno da postigen formu za dva slema, nedovoljno da sacuva prvo mjesto. Potom kako bude.

RG siguran?

Link to comment
1 hour ago, mlatko said:

Posipaju ga (i organizatora turnira usput) blatnjavim lončićima po komentarima a i po nekim jeftinim medijima. Ne želim ni da prenosim ono što sam čitao juče jer je ogavno ali izmišljanje poluistina iz nekih susreta se moglo i očekivati.

Tako da nisam siguran da će (želeti) igrati, primila se već i neka politička konotacija i shitstorm ga čeka na svakom koraku

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Shitstorm će ga čekati svuda, histerija vezana za vakcine je i dalje ogromna.

  • +1 1
Link to comment
Shitstorm će ga čekati svuda, histerija vezana za vakcine je i dalje ogromna.
To sam i hteo da kažem, ne samo ovde već i u Madridu ako ode, u Parizu bi to bilo amplifikovano da ne spominjemo London... "Socijalni bes" i nelagodnost će mu naneti samo štetu a novinari će ga sahraniti. Organizatore baš briga, reklama je reklama.

Mislim da do USO bolje da ne izlazi iz bubla u Monaku ili Marabeji (...) a onda će se videti šta se traži.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk


Link to comment
24 minutes ago, Heaviside said:

RG siguran?

Nista od ovoga nije 100% sigurno, ali ako omikron nastavi kako je krenuo u narednih 6 mjeseci cemo imato postupni pa ubrzani prelaz iz pandemije u endemsku bolest. Sto se medicinskog aspekta tice, imacemo prelazak na sezonsko vakcinisanje ugrozenih djelova stanovnistva. Kao za gripu. Normala i obavezno vakcinisanje ne idu skupa, a efekt vakcine se gubi poslije 6-9 mjeseci. U Engleskoj su od ponedjeljka maske dobrovoljne.  Duduse, Engleske je oko mjesec dana ispred ostatka Evrope. Oni su od starta "ubrzali" omikron. Vidjeli su ga kao prirodnu vakcinaciju.

 

Sto se ostalog tice, prvi prioritet je oporavak ekonomije, ukljucujuci i turizma. Pariz dosta zaradjuje od turista. Sto mislis kao bi zvucalo: "Novaku zabranjen ulaz jer nije vakcinisan." Kad se tome doda da su od navedenih turnira svi osim Beograda i Uimbldona u EU, Pariz bi morao biti siguran.

 

Koliko ce Amerika i Australija ostati ztvorene? To je drugo pitanje. U svim epidemioloskom odlukama od sada na dalje, politika ce da igra veliku ulogu.

Link to comment
8 minutes ago, Heaviside said:

Ja mislim da treba da igra sve što može, W naročito. Nema on vremena za čekanje. Biće mu neprijatno, ali sam je izabrao taj put. 


Ovo. Nema tu sad više nelagode. Igraj gde možeš i vozi na taj svoj inat/energiju. 

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Ros said:

malo podcenjujete uticaj intervjua na ljude u svetu. 

Intervju ce puno da napravi. Recimo javno mnjenje ce doci od 90% negativno i 10% pozitivno u 70% negativno i 30% pozitivno. To je jos uvujek prilicno negativno. Ali vrijeme ce da ucini svoje. Poslije pandemije, ljudi ce htjeti da zive punim plucima. Kojom brzinom ce taj proces povratka u normalu da ide? Za 3-6 mjeseci bi razlika trebala da bude velika.

Edited by Stari tenis fan
Link to comment
2 minutes ago, Stari tenis fan said:

Intervju ce puno da napravi. Rezimo od javno mnjenej ce doci od 90% negativno i 10% pozitivno u 70% negativno i 30% pozitivno. To je jos uvujek prilicno negativno. Ali vrijeme ce da ucini svoje. Poslije pandemije, ljudi ce htjeti da zive punim plucima. Kojom brzinom ce taj proces povratka u normalu da ide? Za 3-6 mjeseci bi razlika trebala da bude velika.

 

tacno. mnogo se ceni to sto je novak spreman da ne igra zbog svojih principa. koliko su ti principi ispravni ili ne, da se raspravljati, ali da je on stao iza svojih principa je jako dobro odjeknulo. 

Link to comment
18 minutes ago, Ros said:

malo podcenjujete uticaj intervjua na ljude u svetu. 

U kom smislu? Intervju je bio dobar PR ali samo ako autovanje da si antivakser uzmemo kao datost. Moj utisak je da njemu oko vakcine zapravo zameraju baš to što je antivakser pa se to pravda nekim "ista pravila za sve" opštim mestima, a on se intervjuom samo učvrstio na poziciji antivakserske ikone. 

 

Edit: sad vidim da si već delimično odgovorio 

Edited by Heaviside
Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

U kom smislu? Intervju je bio dobar PR ali samo ako autovanje da si antivakser uzmemo kao datost. Moj utisak je da njemu oko vakcine zapravo zameraju baš to što je antivakser pa se to pravda nekim "ista pravila za sve" opštim mestima, a on se intervjuom samo učvrstio na poziciji antivakserske ikone. 

 

Edit: sad vidim da si već delimično odgovorio 

 

uzorak su mi raznorazni likovi sa twittera i fejsa, i diskusije povodom intervjua. 

  • +1 1
Link to comment



Intervju ce puno da napravi. Rezimo od javno mnjenej ce doci od 90% negativno i 10% pozitivno u 70% negativno i 30% pozitivno. To je jos uvujek prilicno negativno. Ali vrijeme ce da ucini svoje. Poslije pandemije, ljudi ce htjeti da zive punim plucima. Kojom brzinom ce taj proces povratka u normalu da ide? Za 3-6 mjeseci bi razlika trebala da bude velika.


Ok, ljudi će hteti i pokušaće živeti punim plućima ali lokalne regulative to neće tako lako dozvoliti. Recimo ovde je od juče stupio na snagu dekret da over 50 moraju biti vakcinisani (ili preležali u zadnjih 6 meseci) da bi mogli raditi i koristiti neke (osnovne) delatnosti. To je jako nepopularno i diskriminirajuće izgleda pa će talas negodovanja možda i da raste ako se bude primenjivalo striktno i bez zadrške.

Mnogi vakcinisani ne vide više u svemu ovome smisla pa se puštanje jednog bogataša vidi kao narušavanje njihovih prava. Iako je "preležao" 5 meseci pre turnira i to ga oslobađa obaveze vakcine, ali to što je izjavio da ne veruje vakcinama ga ne oslobađa negativnog žigosanja.

Ne znam za Španiju, Francusku i GB ali ovde (kao da) turiste ne žele ni da vide.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, mlatko said:


 

 


Ok, ljudi će hteti i pokušaće živeti punim plućima ali lokalne regulative to neće tako lako dozvoliti. Recimo ovde je od juče stupio na snagu dekret da over 50 moraju biti vakcinisani (ili preležali u zadnjih 6 meseci) da bi mogli raditi i koristiti neke (osnovne) delatnosti. To je jako nepopularno i diskriminirajuće izgleda pa će talas negodovanja možda i da raste ako se bude primenjivalo striktno i bez zadrške.

Mnogi vakcinisani ne vide više u svemu ovome smisla pa se puštanje jednog bogataša vidi kao narušavanje njihovih prava. Iako je "preležao" 5 meseci pre turnira i to ga oslobađa obaveze vakcine, ali to što je izjavio da ne veruje vakcinama ga ne oslobađa negativnog žigosanja.

Ne znam za Španiju, Francusku i GB ali ovde (kao da) turiste ne žele ni da vide.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

 

posle koliko vremena se gubi "fully vaccinated" status u italiji? posle 6 meseci ili duze?

na sajtu ADAC-a pise da u EU i svajcarskoj gubis status ako imas 2 vakcine, za booster jos nema pravila

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...