Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

 

32 minutes ago, Ros said:

 

tacno. mnogo se ceni to sto je novak spreman da ne igra zbog svojih principa. koliko su ti principi ispravni ili ne, da se raspravljati, ali da je on stao iza svojih principa je jako dobro odjeknulo. 

Muratoglu je izjavio nešto na tom tragu:

 

Link to comment
 
posle koliko vremena se gubi "fully vaccinated" status u italiji? posle 6 meseci ili duze?
na sajtu ADAC-a pise da u EU i svajcarskoj gubis status ako imas 2 vakcine, za booster jos nema pravila
Totalno su pukli sa direktivama koje se svakodnevno menjaju, studentima ističe posle 4 meseca a strancima posle 9... ostalima 6 meseci

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, mlatko said:

Totalno su pukli sa direktivama koje se svakodnevno menjaju, studentima ističe posle 4 meseca a strancima posle 9... ostalima 6 meseci

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

onda jeste tako da se medju-EU vakcinisani drze vakcinisanima do 9 meseci posle druge vakcine.

ako se ne varam, izrael je sveo booster na 6 meseci 

Link to comment
1 hour ago, mlatko said:


Ok, ljudi će hteti i pokušaće živeti punim plućima ali lokalne regulative to neće tako lako dozvoliti. Recimo ovde je od juče stupio na snagu dekret da over 50 moraju biti vakcinisani (ili preležali u zadnjih 6 meseci) da bi mogli raditi i koristiti neke (osnovne) delatnosti. To je jako nepopularno i diskriminirajuće izgleda pa će talas negodovanja možda i da raste ako se bude primenjivalo striktno i bez zadrške.

Mnogi vakcinisani ne vide više u svemu ovome smisla pa se puštanje jednog bogataša vidi kao narušavanje njihovih prava. Iako je "preležao" 5 meseci pre turnira i to ga oslobađa obaveze vakcine, ali to što je izjavio da ne veruje vakcinama ga ne oslobađa negativnog žigosanja.

Ne znam za Španiju, Francusku i GB ali ovde (kao da) turiste ne žele ni da vide.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

 

Pretpostavljam da pises o Italiji. Ljudi ne zele da vide turiste u ovom trenutku. Medjutim, vlada mora da misli o prihodu od turizma. Shodno tome ce da se mijenja poruka/propaganda. A ljudi kao ljudi, ne kraju ce da vjeruju onome sto im servira TV.

 

Negativni imidz nece da nestane preko noci. Zapravo, nece nikada da nestane u potpunosti, ali stvari nisu beznadezne.

Link to comment
1 hour ago, Ros said:

 

i jeste tako...

 

Novak je napravio strsan PR posao sa intervjuom, ali nemojte da pretjurujete. Jos je on jako nepopulara zbog Australije. Imajte u vidu dvije publike, tenisku i netenisku. Teniska publika cini manje od 10% populacije. Intervju je za tenisku publiku dovoljan. Za tenisku publiku je Novak velikan, covjek koji igra meceve koji se pamte. Oni zele da gledaju Novaka.

 

Medjutim, Novaka je iz Australije deportovala neteniska publika. Ona je neinformisana i nezinteresovan za tenis. Za nju je Novak privilegovani i razmazeni bogatas. On njih ne zanima i ne zele da gledaju njegove meceve.

Edited by Stari tenis fan
Link to comment

Uspeh intervjua može da bude što će neki procenat i to ne veliki da pomisli "pa barem je stao iza svojih stavova i principa", verujem da su ostali vakseri u fazonu "idiot", a naravno, kod avaksa je bog otac i neko ko je "probudio svet", kao što kaže poslednja rečenica u tvitu iznad. Ta podela je toliko jaka, a on je bio toliko glup da se uvali u celu tu priču. Neutralni po pitanju vakcina, ako ih uopšte ima, biće u fazonu "zabole me đoka za njega isto kao i pre intervjua". 

 

Što se mene lično tiče, to što će praktično sjebati sam sebi karijeru da bi ostao dosledan sebi tj svojoj gluposti, ne da mu je plus, već samo dosadašnji minus povećava, pogotovu ako dodamo sva ona proseravanja iz intervjua "tražimo rešenje" i šta je sve izlupetao. Mrak. 

 

Dao bih sve imovine što imam i još pozajmio od zelenaša da čujem kako o virusu i vakcinama priča sa tatom na primer. Kontam da je to jedno, a ovo za javnost nešto sasvim drugo, puno razumevanja i zajedničkosti™. Nešto mi se javlja da ne kaže Srđanu "ali znaš, tata, želim da budem jedno sa mojim telom" već da su tu neke grublje konstrukcije u pitanju. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Ma, intervju je običan bulšit i što se mene tiče bolje da ga nije ni bilo - posebno iritiraju delovi u kojima se Novak izjašnjava po pitanju vakcina, pojavljivanja među decom i intervjua za L'Ekip.

Ono što intervju otkriva je da su ga kolege u Australiji ipak gledale drugim očima, što se ranije moglo naslutiti. Drugo, Đoković svoj budući profesionalni angažman vezuje za veru u kraj pandemije, što je u najmanju ruku neozbiljno.

Link to comment
48 minutes ago, Ras said:

Ma, intervju je običan bulšit i što se mene tiče bolje da ga nije ni bilo - posebno iritiraju delovi u kojima se Novak izjašnjava po pitanju vakcina, pojavljivanja među decom i intervjua za L'Ekip.

Ono što intervju otkriva je da su ga kolege u Australiji ipak gledale drugim očima, što se ranije moglo naslutiti. Drugo, Đoković svoj budući profesionalni angažman vezuje za veru u kraj pandemije, što je u najmanju ruku neozbiljno.

 

Ima jedan značajan momenat i to je baš ovo što svi prenose da prihvata da neće moći da igra. Bitan je zbog narativa da je pokušao da izvrda pravila i na kvarno igra nevakcinisan. Ovo može donekle da ga opere imidža čoveka koji misli da zaslužuje da bude privilegovan. Odlučili su se za strategiju da on sebe predstavi kao zatucanog antivaskera koji se ni po koju cenu neće vakcinisati, ali je spreman da snosi posledice te odluke. 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

mada i dalje mi je klimavo to etiketiranje "antivakser", do australije niko zapravo nije ni znao da li je on vakcinisan ili ne, a sam nolo bi najvise voleo da je tako moglo i da ostane - da niko ne zna. jebes antivaksera koji ne zeli da se zna da li je vakcinisan ili ne, ovi praaaavi antivakseri su jako ponosni na svoj antivakseraj i na sav glas vicu kako su pametni jer nisu vakcinsani, dok su vakcinisani glupi.

ali ok, posto ljudi vole da lepe etikete i sve da gledaju crno-belo, to mu je zalepljeno, pa sad sta je tu je.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Ma, intervju je običan bulšit i što se mene tiče bolje da ga nije ni bilo - posebno iritiraju delovi u kojima se Novak izjašnjava po pitanju vakcina, pojavljivanja među decom i intervjua za L'Ekip.

Ono što intervju otkriva je da su ga kolege u Australiji ipak gledale drugim očima, što se ranije moglo naslutiti. Drugo, Đoković svoj budući profesionalni angažman vezuje za veru u kraj pandemije, što je u najmanju ruku neozbiljno.

Intervju je bio iznudjen, on je bio neophodan kao nasusni hleb. To je bila dugo iscekivana "damage limitation" akcija. On nema izbora nego da odgovara na takva pitanja. Sad je odgovorio jednom za svagda! Moze da okrene list.

Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

mada i dalje mi je klimavo to etiketiranje "antivakser", do australije niko zapravo nije ni znao da li je on vakcinisan ili ne, a sam nolo bi najvise voleo da je tako moglo i da ostane - da niko ne zna. jebes antivaksera koji ne zeli da se zna da li je vakcinisan ili ne, ovi praaaavi antivakseri su jako ponosni na svoj antivakseraj i na sav glas vicu kako su pametni jer nisu vakcinsani, dok su vakcinisani glupi.

ali ok, posto ljudi vole da lepe etikete i sve da gledaju crno-belo, to mu je zalepljeno, pa sad sta je tu je.

Kao što je mogao i da mulja i da kaže da je vakcinisan a da primi neku vodicu, ali očigledno je njemu bitno da se zna da je on stavio principe na prvo mjesto.

Link to comment
Just now, James Marshall said:

Kao što je mogao i da mulja i da kaže da je vakcinisan a da primi neku vodicu, ali očigledno je njemu bitno da se zna da je on stavio principe na prvo mjesto.

 

pa sada kada su mu napravili sve ovo sto su mu napravili nije mu ni preostalo nista drugo nego da stavi principe™ na prvo mesto inace bi ispao smesan.

da moze da se vrati godinu dana unazad verujem da bi se vakcinisao. lose je procenio situaciju, jbg.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...