Jump to content
IGNORED

Sta zele zene?


Indy

Recommended Posts

  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    26

  • Indy

    19

  • gagorder

    18

  • pt 2.0

    18

Top Posters In This Topic

hrabrost i postenje nekako i ne idu jedno bez drugog. mozda sam se pogresno izrazila, ne mislim na neku drcnost i srcanost, vise na licni integritet. da u toj vezi imas svoje mesto, koje nije prikljucak na partnera. plus samopouzdanje koje nije samo sebi svrha nego je zasnovano na konkretnim postignucima.takvih dvoje ljudi bas treba da se potrude da nemaju dobar odnos.
hihi, savrsenima je lako da se sokole...ja cenim samopouzdanje bez razloga. ono, ziv si pa je red i da se volis i da se sebi tu i tamo obradujes i po glavi se pogladis.ako sam samopuzdana zbog svojih postignuca, da li to znaci da ako se ona ukinu ja ne vredim nista i treba da se pokrijem usicama preko glave?nece biti :)
Link to comment
hihi, savrsenima je lako da se sokole...ja cenim samopouzdanje bez razloga. ono, ziv si pa je red i da se volis i da se sebi tu i tamo obradujes i po glavi se pogladis.ako sam samopuzdana zbog svojih postignuca, da li to znaci da ako se ona ukinu ja ne vredim nista i treba da se pokrijem usicama preko glave?nece biti :)
draga si ti meni al sad stvarno zezas :D ili se bas iz temelja ne razumemo. jedno je sebe voleti a drugo ceniti. kao i druge, uostalom.da bi nekog volela ne treba ti njegov cv niti spisak dobrih dela, dok da bi ga cenila valjda to treba da zasluzi necim.
Link to comment
draga si ti meni al sad stvarno zezas :D ili se bas iz temelja ne razumemo. jedno je sebe voleti a drugo ceniti. kao i druge, uostalom.da bi nekog volela ne treba ti njegov cv niti spisak dobrih dela, dok da bi ga cenila valjda to treba da zasluzi necim.
ma ne zezam, mozda samo pricam ko budala, ali to je manjak koncentracije, izvini. :)jeste, jedno je sebe voleti a drugo ceniti.a trece je zdravo i lepo samopouzdanje, za koje se meni cini da upravo iz te ljubavi prema sebi i treba da dodje, a ne iz onoga sto uradimo ili onoga sto posedujemo.odnosno, prvo postoji vera u sebe - ja nesto mogu, pa onda idu sva nasa postignuca.ako se pravi i gubi sa kolicinom/brojem postignuca, to i nije neko samopouzdanje. ja sa postignucima vise vezujem osecaj zadovoljstva/olaksanja (i to vrlo vrlo kratkotrajnog!), nego samopouzdanja.ovo je trol, pa se tiho povlacim u mracne dubine foruma.
Link to comment
ma ne zezam, mozda samo pricam ko budala, ali to je manjak koncentracije, izvini. :)jeste, jedno je sebe voleti a drugo ceniti.a trece je zdravo i lepo samopouzdanje, za koje se meni cini da upravo iz te ljubavi prema sebi i treba da dodje, a ne iz onoga sto uradimo ili onoga sto posedujemo.odnosno, prvo postoji vera u sebe - ja nesto mogu, pa onda idu sva nasa postignuca.ako se pravi i gubi sa kolicinom/brojem postignuca, to i nije neko samopouzdanje. ja sa postignucima vise vezujem osecaj zadovoljstva/olaksanja (i to vrlo vrlo kratkotrajnog!), nego samopouzdanja.ovo je trol, pa se tiho povlacim u mracne dubine foruma.
ma nish, uostalom nema tog zastoja u glavi koji 1 gromovita kafa ne moze da pokrene.ne ne, nije trol. ja bas mislim da samopouzdanje kao i vera u ljude (a i muskarci su ljudi -_- ) mora da bude zasnovano na prethodnim iskustvima i postignucima, to valjda i odvaja strucnjake od prodavaca magle, pouzdane likove od bullshitera itd. ljubav moze na lepe oci, al poverenje i postovanje jok!uostalom mesanje ta dva principa je majka svih manipulacija.- dragi/draga opet nisi oprao sudove/kupila leb - ali ti mene ne volis - mrsh! angry.gif a posebno je to na nicemu zasnovano samopouzdanje opasno. ko onaj sto kad su ga pitali jel zna da svira violinu rece - neam pojma daj da probamnaravno treba verovati u sebe, al kad predje u neki ego-trip ume da bude zamorno za okolinu. bas razmisljam koliko neke cak i vrlo kvalitetne osobe iz mog okruzenja kvare utisak o sebi ovakvim budalesanjem
Link to comment
ja bas mislim da samopouzdanje kao i vera u ljude (a i muskarci su ljudi -_- ) mora da bude zasnovano na prethodnim iskustvima i postignucima, to valjda i odvaja strucnjake od prodavaca magle, pouzdane likove od bullshitera itd.
Sad tu je onaj sitan problem što postoje različita viđenja kad je neko uspešan, takoreći ostvaren. Ti izgleda polaziš od toga da je za uspešnu vezu potrebno da njih dvoje mogu lako i jedno bez drugog. Nisam baš ubeđen da je tako. Čak verujem da ljudi bolje funkcionišu ako se međusobno dopunjuju i svako radi ono u čemu je bolji. Kako će oni da podele poslove to je krajnje individualna stvar i neukusno je u to se mešati.
ljubav moze na lepe oci, al poverenje i postovanje jok!
Na duže veza ne može uspeti ako se partneri ne poštuju. Samo i tu su stvari individualne. Neki se poštuju, jer on dobro zna da obradi njivu, a ona dobar ručak da skuva, a neki zato su oboje doktori nauka.
uostalom mesanje ta dva principa je majka svih manipulacija.- dragi/draga opet nisi oprao sudove/kupila leb - ali ti mene ne volis - mrsh! angry.gif
To što on ne pere sudove, a ona ne kupuje leba, nema veze s tim što si pisala. Ovo što govoriš je elementarno nepoštovanje partnera i obaveza. Valjda ne smatraš za životna postignuća pranje sudova i kupovinu leba. Da si bar rekla kuvanje ručka ili cepanje drva, tu bar neka veština treba.
a posebno je to na nicemu zasnovano samopouzdanje opasno. ko onaj sto kad su ga pitali jel zna da svira violinu rece - neam pojma daj da probam. naravno treba verovati u sebe, al kad predje u neki ego-trip ume da bude zamorno za okolinu.
Ovo važi generalno bio ti taj komšija, kolega ili ko već. Takav će teško kome biti partner, sem sebi naravno. Teško će ko biti s njim, ali ne zato što ne zna da svira violinu, ili vozi Boing 747, već što je nadmena budala. Većina ljudi ima neka životna postignuća, ili bar potencijale, jedino treba realno da sagleda sebe i svet oko sebe, pa da nađe svoje mesto. Velikom broju ljudi je problem što precenjuju svoja postignuća, jer to što su oni ostvarili što su želeli ne znači da će to fascinirati druge.
Link to comment

Zanimljivo, niko nije pomenuo spremnost na odricanje.Stvarno cenite da ćete naći 100% kompatibilnu osobu (u baš svakoj bitnoj i nebitnoj stvari)?

... Da si bar rekla kuvanje ručka ili cepanje drva, tu bar neka veština treba.
Nikakva veština, samo malo prakse.
Link to comment
Stvarno cenite da ćete naći 100% kompatibilnu osobu (u baš svakoj bitnoj i nebitnoj stvari)?
naravno da ne. bitno je da su partneri kompatibilni u vezi bitnih stvari, i spremni na toleranciju i kompromise oko manje bitnih.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...