Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

Bojkot kupovine goriva (ni)je uspeoIzvor: Beta, Tanjug četvrtak 15.03.2012 | 18:25Beograd -- Poziv potrošačima u Srbiji da danas, na Svetski dan potrošača, ne kupuju gorivo, zbog učestalih poskupljenja, nije u potpunosti uspeo.Predsednik udruženja benzinskih stanica Srbije Borisav Tatić izjavio je da se "ništa značajno" nije desilo danas po pitanju prometa naftnih derivata na pumpama tog udruženja.On je, međutim, i naglasio da je na nekim od njih zabeleženo smanjenje potrošnje za 10 do 30 odsto, a na drugima povećanje prodaje goriva.http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=03&dd=15&nav_id=591422
:thumbup: :thumbup: :thumbup: Edited by Hella
Link to comment
Nema kraja, gorivo ponovo poskupljuje!Naftni derivati u Srbiji će ponovo poskupeti u proseku za dva dinara po litru zbog rasta veleprodajnih cena, izjavio je predsednik Udruženja benzinskih stanica Srbije Borisav Tatić. Neki domaći naftaši će zbog toga već danas, a neki sutra podići cene naftnih derivata, precizirao je Tanjugu Tatić. Na pumpama Naftne industrije Srbije (NIS) od jutros je poskupeo dizel za jedan dinar, a evropremijum BMB 95 za dva dinara po litru. NIS je istovremeno snizio cenu benzina BMB 95 za 0,5 dinara po litru, a cena evrodizela je ostala nepromenjena. Najnovije poskupljenje goriva je šesto u poslednjih mesec dana na pumpama različitih naftnih kompanija. Od početka godine gorivo u Srbiji u proseku je poskupelo za oko 15 dinara po litru. Evrodizel i evropremijuma BMB 95 na pumpama različitih naftnih kompanija u Srbiji su dostigle 151 dinar za litar, benzina BMB 95 oko 146 dinara, a dizela oko 142 dinara za litar. Cene goriva u Srbiji su različite na pumpama različitih naftnih kompanija od prošle godine kada je uvedena liberalizacija tržišta naftnih derivata i slobodno formiranje cena.
Da li bi mi neko objasnio boldovano? :blink: Ili hoće da kažu da su povećali cene na pumpama, a veleprodajne cene spustili/ostavili iste.
Link to comment
Da li bi mi neko objasnio boldovano? :blink: Ili hoće da kažu da su povećali cene na pumpama, a veleprodajne cene spustili/ostavili iste.
Poskupeli su dizel D2 i evropremijum, obični bezolovni je pojeftinio, a cena evrodizela nije menjana.
Link to comment

sta nije jasno?u pitanju su 4 razlicita proizvoda, dva su poskupela, jedan pojeftnio, a jedan zadrzao istu cenu...fanjo bio brzi...

Edited by Takanohana
Link to comment

Jbt ne znam koji mi je, sad sam odremao pa valjda vidim bolje, ladno sam istripovao da se i gore i dole stvari odnose na evrodizel i bmb95... :isuse:

Link to comment

Ja upravo tako. Prvo primetim mirniji rad motora, pre svega na leru, nekad se oseti i da bolje vuče, i tako. Sipao sam jednom na Lukoil pumpi, i auto mi je radio kao najstariji golf 2 dizel dok nije potrošio tih 10 litara... Štektao, tresao se, grejao se više nego inače...Inače, hoće pumpadžije da krste ED sa raznim glupostima, lož uljem, D2... Pohapsiše neke jesenas zbog toga ako se dobro sećam...

Link to comment

meni pre neki dan covek koji se bavi testiranjem goriva rekao da je mol najbolji, a lukoil sledeci. rekao je i da omv i jugopetrol imaju isto gorivo. za eko nije znao da kaze nista, jer nije njihovo gorivo testirao...

Edited by Grunf
Link to comment

sipam uvek na Mol-u, a dizel cenim po potrosnji, uvek isto sipam i mogu da kontrolisem potrosnju. Na OMVu mi se desavalo da predjem i 50km manje nego kad sipam na Molu, od tada sipam samo kod magyarok-a

Link to comment
Kako procenjujete "dobar" dizel? Manje troši? Tiši motor?
Ovo potonje sam čak i ja primetio (tišina rada na leru), a jedan lik koji radi kao instruktor vožnje iz kraja mi je rekao da je na toj Eko pumpi kod SIVa (ali baš na toj, ne znam iz kog razloga) evrodizel najbolji, za sada. Mislim, možda ih reklamira jer je dobar sa nekim tamo, mada sumnjam. Edited by Filipenko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...