Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

kad plaćaš karticom u inostranstvu naplućuju proviziju za korišćenje kartice van srbistana
Inteza jok, inace krs banka po mnogim drugim parametrima al za placanje u inostranstvu preporucujem. maestro debitna.
Link to comment

Ako postoji srpska banka koja uzima proviziju na bezgotovinsko korišćenje kartice u inostranstvu to je vaćarenje. Ne znam ni 1 kriterijum po kome je Inteza krš ali dobro...troll off

Link to comment
jesi ti onaj strucnjak što se po youtube-tu tripuje da ume da vozi?
Mi se znamo :mellow:
Ne znam ni 1 kriterijum po kome je Inteza krš ali dobro...troll off
Dugogodisnji klijent silom prilika, imao iskustva sa gotovo svim ekspoziturama u Beogradu, glavne zamerke se odnose na nestrucnost salterskih i ostalih sluzbenika i savetnika - kao da ja imam vremena za gubljenje!!! pojma nemaju cim se pojavis sa malo netipicnijim zahtevom (Izjava o osnovu deviznog priliva npr). na formularu postoji stavka da ocekujes jos uplata po istom osnovu i ako to stikliras kada potpisujes izjavu, u teoriji, ne bi trebalo vise da dolazis u banku. Stiklirao 7 puta. Ovih dana opet moram da izlazim s posla (rade do pet, kao i ja). Sticajem okolnosti primam platu u stranoj valuti, mozes misliti koji je nightmare to regulisati. ima jos. <_< troll off
Link to comment
može da im se zadesi loše gorivo ponekad, ali u 99% mog iskustva korektno autentično OMV gorivo
sada sam se vratio. mislio sam na sledeće: za prethodno pređenih 300 km na OMV pumpi sam nasuo 3 x 6.8 litara što je najmanje 10% više od očekivanog. potvrda sumnje u ubrzani brojač je što sam juče u "knez petrolu" tamo gde je dupla puna iza orlovače usuo 59 litara za pređenih 985 km.
Link to comment

apdejt sa relacije srbija-hrvatska-slovenija-austrija-italija.evrodizelsrbija 125.90 din = 1.21Ehrvatska 8.82 kuna = 1.22E (po zvanicnom kursu, 1.28-1.30E po kursu iz menjacnice)slovenija 1.28Eaustrija 1.25-1.30 normalan dizel, OMV zimski ili BP ultimate 1.32-1.34, shell diesel V-power 1.45italija 1.35 normalan dizel, 1.45 nasvirani2x punio do vrha BP ultimate, ne vidim nikakav razlog da se daje 12c/l vise za shell V-power, osetno (i cujno) bolji rad motora i po board computeru pad prosecne potrosnje sa 8.3 na 7.8 l/100km, u praksi na terenu prosecna potrosnja 6.5l/100km u uslovima brdske voznje (veliki broj obrtaja u nizim prenosima) ili sestom brzinom 160-180km/h na autobanu. jbga, jos kad bi bilo u srbijici za stalno i za te pare....

Link to comment

da se vratimo na temu.na kolima na cajgeru za gorivo imam mali benchmark preko koga okvirno pratim potrosnju pre svega zbog kvaliteta ED a i nacina voznje. ranije mi je uobicajeni rekordno niski prolaz na toj crti bio 180km da bi ga sada sa BP ultimate ED digao na 205km. ne bih ovo pominjao da sada ne vozim na molov ED sa pumpe na granici, cim se udje u srbiji, i skor je bednih 130km. pritom je vozila moja zena koja ne divlja na autoputu plus 1-2 dana gradske voznje. nema sanse da je zbog nacina voznje, strasno je kako nas pljackaju ovde.

Link to comment

upravo to. mislim da sam naveo primer kad sam proletos isao za ljubljanu. sipam do cepa na mobil na autoputu, stginem do ljubljane i pokazivac se ne mrda sa nule. odem na njihov OMV i sipam, opet do cepa, onaj neki njihov ED (neke bombonice su bile nacrtane), vratim se za beograd (naravno istim putem) i tek sutradan mi se upali rezerva i predjem jos 70ak km pride. tesko da je do kvaliteta goriva. pre je do kvantiteta ...

Edited by 8-walker
Link to comment
  • 6 months later...

Apsolutnihejt za Nis pumpu meni najblizu u Sremcici. Iako ih izbegavam u sirokom luku silom prilika morala da sipam gorivo i ...prvo covek i ako je sipao do vrha pocne da cima ono crevo nebili dosuo jos litar-dva (prosli put je tako prosuo litar goriva van auta na zemlju :ph34r: ) a onda mi je racun koji je iznosio 5237.63 dinara na kartici naplatio 5240 dinara! Covek zaokruzio, mrzelo ga da kuca.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...